softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13211
  • Užívatelia: 2963

Ako nahrať video na Instagram z PC

Autor: Redakce  |   Publikované: 27.9.2017 | Zobrazené: 2087x

Nahrať video z PC priamo na Instagram je splnený sen každého fanúšika tejto sociálnej siete. Lenže to, čo možno u fotografií vyriešiť jednoduchým trikom, u videí neplatí. Našťastie existuje podobne jednoduché riešenie, ktoré v sebe zahŕňa veľmi prehľadný a skvele ovládateľný freeware program. Ako ho stiahnuť a ako s ním pracovať sa dozviete v niekoľkých málo krokoch. Všetko navyše doplní aj prehľadná fotodokumentácia, ktorá pomôže s detailmi.

Aký program použiť na nahranie videa na Instagram?

Pre nahrávanie videí na Instagram priamo z PC možno využiť hneď niekoľko rôznych programov. Môžete simulovať mobilné prostredie pomocou emulátora BlueStacks App Player, prípadne siahnuť po špecializovanom softvéri. Práve druhú cestu odporúčam - ide o najefektívnejšie riešenie, ktoré využíva všetky schopnosti PC. Program Gramblr je navyše freeware, ktorý používateľa neobmedzuje vodoznakmi ani inými nepríjemnosťami. 

Upload videa z fotky

Návod na vloženie videa na Instagram z PC

1) Najprv si stiahnite a nainštalujte softvér Gramblr. Ide o malý a jednoduchý nástroj.

2) Po spustení programu si zvoľte prihlasovacie údaje a rovno zadajte aj prístupové údaje pre váš Instagram účet. Nemusíte sa báť - program potrebuje prístup do profilu, aby mohol videá zverejniť.

Přihlášení do Gramblr

3) Po prihlásení sa otvorí samotné prostredie programu, ktoré vďaka svojej prehľadnosti umožní okamžitú interakciu. V záložke Upload Now! (sama sa otvorí) pridajte súbory na ďalšie spracovanie - vložiť môžete ako samotné video, tak aj klasické fotografie. Súbory môžete vkladať jednoduchým pretiahnutím (drag&drop systém), tak aj kliknutím a otvorením konkrétnej adresárovej štruktúry. Použiť môžete aj URL nejakého existujúceho Instagramového videa.

Vkládání souboru

4) V ďalšom kroku môžete video orezať. K dispozícii je hneď niekoľko možností - 1: 1, 4: 3, prípadne Voľný pomer.

Před úpravami Ořezání videa

Pozor: Orezanie musíte vykonať vždy, aj keď označíte celé video a fakticky k orezaniu nedôjde. V opačnom prípade sa totiž neaktivuje zelené tlačidlo s palcom hore a vy sa nedostanete k ďalšiemu kroku.

Súčasne môžete vykonať aj strih videa a to pomocou dvoch posuvníkov na linke pod spodnou časťou snímky. (Možno tak iba posunúť začiatok a koniec, nie vystrihnúť nechcené pasáže zo stredu videa.)

5) Počas posledného kroku si môžete video pustiť a skontrolovať. Nakoniec môžete doplniť popisok s hashtagmi a vybrať si, kde a kedy sa má video publikovať.

Upload videa na Instagram

Tip: V programe Gramblr môžete urobiť video aj z klasickej fotografie. Stačí ju nahrať a počas kroku Apply Some Filters zvoliť položku Motion. Jednoduchým zoomovaním tak vznikne desaťsekundové video. Zase nezabudnite potvrdiť tlačidlom Save/Continue, inak sa nedostanete k ďalšiemu kroku. 

Možnosti ořezu Ořezání fotografie Pro vytvoření videa stiskněte 2 - Motion

Značky

Podobné články

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Tipy a triky pre sociálne siete – Facebook

Tipy a triky pre sociálne siete – Facebook

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Ako nahrať hudbu do iPhonu cez iTunes

Ako nahrať hudbu do iPhonu cez iTunes

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a b 6 e a 3  :
 
Odkaz :
Súhlasím Používame cookies, aby sme mohli prevádzkovať túto internetovú stránku a zlepšiť Vašu užívateľskú spokojnosť. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, predpokladáme, že súhlasíte s ukladaním súborov cookies z internetových stránok. (Ďalšie informácie)