softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13667
  • Užívatelia: 3031

Ako nahrať video na Instagram z PC

Autor: Redakce  |   Publikované: 27.9.2017 | Zobrazené: 3582x

Nahrať video z PC priamo na Instagram je splnený sen každého fanúšika tejto sociálnej siete. Lenže to, čo možno u fotografií vyriešiť jednoduchým trikom, u videí neplatí. Našťastie existuje podobne jednoduché riešenie, ktoré v sebe zahŕňa veľmi prehľadný a skvele ovládateľný freeware program. Ako ho stiahnuť a ako s ním pracovať sa dozviete v niekoľkých málo krokoch. Všetko navyše doplní aj prehľadná fotodokumentácia, ktorá pomôže s detailmi.

Aký program použiť na nahranie videa na Instagram?

Pre nahrávanie videí na Instagram priamo z PC možno využiť hneď niekoľko rôznych programov. Môžete simulovať mobilné prostredie pomocou emulátora BlueStacks App Player, prípadne siahnuť po špecializovanom softvéri. Práve druhú cestu odporúčam - ide o najefektívnejšie riešenie, ktoré využíva všetky schopnosti PC. Program Gramblr je navyše freeware, ktorý používateľa neobmedzuje vodoznakmi ani inými nepríjemnosťami. 

Upload videa z fotky

Návod na vloženie videa na Instagram z PC

1) Najprv si stiahnite a nainštalujte softvér Gramblr. Ide o malý a jednoduchý nástroj.

2) Po spustení programu si zvoľte prihlasovacie údaje a rovno zadajte aj prístupové údaje pre váš Instagram účet. Nemusíte sa báť - program potrebuje prístup do profilu, aby mohol videá zverejniť.

Přihlášení do Gramblr

3) Po prihlásení sa otvorí samotné prostredie programu, ktoré vďaka svojej prehľadnosti umožní okamžitú interakciu. V záložke Upload Now! (sama sa otvorí) pridajte súbory na ďalšie spracovanie - vložiť môžete ako samotné video, tak aj klasické fotografie. Súbory môžete vkladať jednoduchým pretiahnutím (drag&drop systém), tak aj kliknutím a otvorením konkrétnej adresárovej štruktúry. Použiť môžete aj URL nejakého existujúceho Instagramového videa.

Vkládání souboru

4) V ďalšom kroku môžete video orezať. K dispozícii je hneď niekoľko možností - 1: 1, 4: 3, prípadne Voľný pomer.

Před úpravami Ořezání videa

Pozor: Orezanie musíte vykonať vždy, aj keď označíte celé video a fakticky k orezaniu nedôjde. V opačnom prípade sa totiž neaktivuje zelené tlačidlo s palcom hore a vy sa nedostanete k ďalšiemu kroku.

Súčasne môžete vykonať aj strih videa a to pomocou dvoch posuvníkov na linke pod spodnou časťou snímky. (Možno tak iba posunúť začiatok a koniec, nie vystrihnúť nechcené pasáže zo stredu videa.)

5) Počas posledného kroku si môžete video pustiť a skontrolovať. Nakoniec môžete doplniť popisok s hashtagmi a vybrať si, kde a kedy sa má video publikovať.

Upload videa na Instagram

Tip: V programe Gramblr môžete urobiť video aj z klasickej fotografie. Stačí ju nahrať a počas kroku Apply Some Filters zvoliť položku Motion. Jednoduchým zoomovaním tak vznikne desaťsekundové video. Zase nezabudnite potvrdiť tlačidlom Save/Continue, inak sa nedostanete k ďalšiemu kroku. 

Možnosti ořezu Ořezání fotografie Pro vytvoření videa stiskněte 2 - Motion

Instagram klient pre desktop - Cervine na stiahnutie zadarmo.

Značky

Podobné články

Najlepšie aplikácie pre mobil a tablety zadarmo

Najlepšie aplikácie pre mobil a tablety zadarmo

Návod na program na snímanie videa z PC obrazovky so zvukom

Návod na program na snímanie videa z PC obrazovky so zvukom

Powerbanka  - akú kapacitu v mAh vybrať?

Powerbanka - akú kapacitu v mAh vybrať?

Najlepšie multimediálne prehrávače pre váš počítač

Najlepšie multimediálne prehrávače pre váš počítač

Netflix na Slovensku

Netflix na Slovensku

Akčná hra Nonstop Chuck Norris je nezastaviteľná

Akčná hra Nonstop Chuck Norris je nezastaviteľná

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 7 4 9 6 4  :
 
Odkaz :
Súhlasím Používame cookies, aby sme mohli prevádzkovať túto internetovú stránku a zlepšiť Vašu užívateľskú spokojnosť. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, predpokladáme, že súhlasíte s ukladaním súborov cookies z internetových stránok. (Ďalšie informácie)