softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13921
 • Užívatelia: 3153

Poradňa

Kategórie poradne

Komunikácia

Práca so súbormi

Ovládače

Ochrana PC

Úprava plochy

Mobilné telefóny

Utility

Vývojové nástroje

Podnikanie, domácnosť

Hry a zábava

Grafika a fotografie

Audio a Video

Internet a siete

Hľadanie v poradni:

Položiť otázku

Kategórie:
Meno:
Opište znaky opačně  9 f 0 0 d 4  :
 
Nadpis:
Text:
 • Matúš

  Internet a siete: multichrome v správcovi

  vedeli by ste mi s tym niekto pomoct? ukazuje mi to niekolko krat, no mam zapnute len jedno okno v prehliadaci.
  Matúš 15.4.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • Michal

  Internet a siete: Internet a siete: pomalý internet

  Dobrý deň, 

  na svojom stolnom PC mám veľmi pomalý internet aj napriek tomu že mám natiahnutý LAN kábel priamo do PC, ktorý podporuje pripojenie 10/100/1000 Mbps. Skúsil som zvlášť pripojiť sieťovú kartu s LAN pripojením, no bez výsledku, rýchlosť sa stále pohybuje cca do 10Mbps - download/upload. Predpokladám že chyba bude niekde v základnej doske ale sám sa neviem ďalej pohnúť, vopred ďakujem za radu. 
  Michal 8.4.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • AV

  Ochrana PC: Základná doska na notebook HP ENVY 17-j040ec

  Dobrý deň,

  zhánam na notebook zakladnu dosku v rozumnej cene no nikde ju neviem zohnat viete mi prosím poradit kde ju kupim ? bojím sa to objednat na ebay alebo aliexpress a na slovensku to neviem zohnat.

  S pozdravom AV
  AV 26.3.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • Miroslav Albrecht

  FIFA Mobile Football (mobilné): Prosím pomoc

  Ako a kde si môžem stihnúť fifa mobile Na huavei smart 2021??? Prosím som uz zufaliii Miroslav Albrecht 24.3.2021 Zobraziť odpovede (1) Odpovedať
 • Radoslav Schuster

  Crysis Wreckage: ako ju nainstalujem

  neviem kde a ako ju nainstalujem prosim pomoc Radoslav Schuster 11.3.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • Ivan

  Ovládače: Eror2

  Dobrý vie mi niekto pomôcť? Prepojíl som grafiku s LCD televízorom čes hdmi a vypisuje furt stlačte ľubovoľnú klávesu xpress Recowery2? Správnym to a nič sa nedeje. Ivan 28.2.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • RRR

  Viber: Media viber

  Zdravím, je možné obnoviť celý chat z viberu aj s médiami ako sú fotky videa?
  V konverzácii ukazuje všetký odoslané ale aj prijaté média ale nechce to na novo stiahnúť.
  RRR 20.2.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • Maťo

  Shotcut: Shotcut - animácia textu

  Ako sa dá v Shotcute animovať text? A nemyslím v rámci prechodu cez filtre, ale aby napríklad priletel zhora, alebo blikal a podobne. Ďakujem. Maťo 16.2.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • JAJA

  Hry a zábava: Tajomstvo vekov

  Ako sa dá zakúpiť hra? mám orange a v kolonke pomoc  mi ukazuje error. JAJA 9.2.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať
 • Štefan

  Ochrana PC: Problémy s aktualizáciou W7

  Dobrý deň,

   

  Prosím o radu, lebo už začínam byť zúfalý. V PC „Prestigio“ mám od nakúpenia nainštalovaný „Windows 7 Home Premium“. Na začiatku som používal prehliadač IE11,potom, ako obmedzili určité služby, som prešiel na Google Chrome, s ktorým som bol spokojný. V poslednej dobe som sa ale nemohol dostať do prehliadača. Pokliknutí na ikonu Google chrome strašne dlho trvalo, než sa mi otvoril,...alebo vôbec nie. Na radu kamaráta som ho odinštaloval a znovu nainštaloval. Je pravda, že už sa otvorí, ale aj tak až po nejakej dobe. Paralelne mám nainštalovaný aj prehliadač  Mozillu Firefox, ktorý ovšem veľmi nevyužívam. Pre niekoľkými dňami som stiahol aj prehliadač Operu.

  Môj hlavný problém je ale v aktualizácii Windows. V poslednej dobe, asi dva týždne sa mi pravidelne stáva, že pri vypnutí, reštartu, či zapnutí PC sa mi na modrej obrazovke striedavo objavia hlásenia typu „“Nevypínajte PC. Pripravuje sa (či prebieha) aktualizácia programov či systému v percentách“. Po skončení sa PC reštartuje a znovu sa objavia hlásenia,...“pripravuje sa (alebo už  prebieha konfigurácia systému, či programov,). Po skončení sa PC znovu reštartuje..proces sa znovu opakuje. Po nejakej dobe sa proces ukončí a objaví sa klasická kolónka na zadanie hesla pre vstup do PC. Podobné problému sú s PC aj pri zapnutí PC, trebárs po dni,...znovu sa objaví proces aktualizácie. Je to veľmi nepríjemné, zdĺhavé. Nikdy som to nemal. Navyše, dne sa mi po tomto procesu naraz objavil program Microsoft Edge, ktorý som nesťahoval.
  Moja otázka aj s prosbou o rady znie: Nie je náhodou zapnutá „stála, či automatická aktualizácia“ systému a preto sa mi tie hlásenia objavujú? Dá sa a či sa vôbec smie tá aktualizácia vypnúť? Či nejaké doporučenie? Alebo, čím vznikajú tie problémy? Ak je nejaká možnosť nápravy, prednastavenia, ...prosím o radu a postup, ako na to, ...čo otvoriť, zaškrtnúť, či odškrtnúť, eventuálne pripojiť-odstrániť . Je možné, že som pri nastavení rôznych funkcií , služieb niečo omylom zaškrtol, či odškrtol. Teraz neviem, ako to skontrolovať. Inak PC pravidelne testujem pomocou základného antivírového balíku Avast.

  Ďakujem za pomoc.

  Sice som VŠ vzdelaný (elektrosmeru, ale zo starej školy) PC dokážem uživateľsky ovládať. Nastavenia a riešenia problémov už robí problémy a zbatočne sa do toho „rýpať“ nechce. Preto sa radšej obraciam na odborníkov.

  Žiaľbohu niektoré stránky (dokonca aj Microsoft Windows) poradí len toľko, že by som mal získať, kúpiť a nechať nainštalovať Windows 10, či dokonca „kúpiť nové PC!!! Že podpora W7 už skončila! Nie som natoľko solventný, aby som to urobil. Navyše vraj nevládne veľká spokojnosť s Windows 10. Tak neviem, čo je na tom pravdy.

  A mal by som ešte odlišnú otázku,...dajú sa na jedno PC napojiť paralelne dva monitory?

  Ďakujem, že ste mi venoval čas!

  S pozdravom Štefan M.

   
  Štefan 9.2.2021 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať