softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Ako získať vyššie MMR? Tu je 8 tipov, ako sa zlepšiť v hre

Autor: Redakcia  |   Publikované: 9.8.2022 | Zobrazené: 651x

Mal som najlepšie KDA zo všetkých, plnil som všetky ciele hry a hral som tímovo. Napriek mojej snahe dať zo seba maximum sme ako tím prehrali. Kde sa stala chyba? Mohol som niečo spraviť lepšie? Tento scenár sa stáva pravidelne všetkým hráčom bez rozdielu úrovne skillu. Aj tí najlepší sa stretnú so zápasmi, kedy už nešlo zahrať lepšie a v štatistikách im aj tak svieti červená prehra.

Keďže sa ale dostali v hodnotení MMR medzi najlepších, pravdepodobne robia z dlhodobého hľadiska veľa vecí správne. Nielen, že sú mechanicky zruční hráči, ale zároveň chápu podstatu hry ako kolektívneho snaženia a prispôsobujú tomu svoju komunikáciu s tímom, pohyb po mape, spoluprácu... Skill sa nedá naučiť zo dňa na deň, ale dá sa na ňom pracovať. Ako sa časom aj zo škaredého káčatka vykľula nádherná labuť, tak sa aj z priemerného hráča môže stať postrach všetkých súperov.

Ako sa zlepšiť v počítačových hrách? Chce to odhodlanie venovať im more času, ale výsledky sa v dlhodobom horizonte zaručene dostavia. Aby ste získali vyšší rating a posunuli sa v tabuľkách vyššie, musíte pravdepodobne zapracovať na viacerých veciach zo zoznamu nižšie. Primárne sa budeme venovať hrám DOTA 2, League of Legends a MOBA žánru všeobecne.

*Poznámka: Aj keď sa dá väčšina bodov aplikovať na akúkoľvek hernú činnosť na počítači alebo konzole, návod je zameraný na online hry, špecificky MOBA žáner s titulmi ako DOTA 2, League of Legends, Heroes of the Storm, Smite či Paladins.

Sústreďte sa na skill, nie na rating

Túžba byť každý deň o čosi lepším, než sme boli včera, platí pre mnohých v reálnom živote aj v hrách. A v DOTA 2 či League of Legends to platí úplne rovnako. Ak je cieľom vyšší rating a "climbovanie" v rebríčkoch nahor, pravdepodobne sa ďaleko nedostanete. Mať vysnívanú métu pred očami je fajn, ale bez neustáleho zlepšovania sa budete posúvať len veľmi pomaly, ak vôbec.

Snažte sa preto zlepšovať v hre prirodzene, učte sa nové veci, zapracujte na mechanických skilloch a postrehu, sledujte minimapu a pozrite sa na hrdinov s najvyšším winratom. Skrátka urobte všetko preto, aby  ste boli lepším hráčom bez ohľadu na to, ako dopadne vaša ďalšia mapa. Prehrali ste? Nevadí, pretože ak ste urobili všetko správne, nemusí vás nič trápiť. V dlhodobom hľadisku sa váš skill zaručene prejaví a bracket, kde sa aktuálne nachádzate, vám už nebude stačiť. Začnete súperov porážať viac a viac, aby vám postupne začalo rásť mmr/elo a vy ste sa dostali do vyššieho bracketu.

Stále platí, že mmr je odrazom vášho aktuálneho skillu, preto sa nesnažte nahňať rating a zamerajte sa na zlepšovanie vašej hry. 

Pozitivita je základ úspechu

Nikomu nepomôžete, keď budete nepríjemný už pri drafte hrdinov, rovnako ako počas hry. So svojím tímom ste v tom spoločne, tak sa nesnažte urobiť viac nepriateľov, než proti koľkým hráte. Nevydarený súboj nemusí znamenať prehranú vojnu. Pracujte na svojom prístupe, nenechajte sa vyhodiť z rovnováhy a myslite pozitívne. Namiesto obviňovania jeden druhého si počkajte na respawn, podporujte sa a nestrácajte na duchu. Víťazi majú víťaznú mentalitu. Ak chcete vyhrávať, potrebujete tak aj premýšľať. Toxicita v hrách škodí, snažte sa byť lepší. 

Dbajte na správnu komunikáciu, ale nepreháňajte to.

Hráte tímovú hru, tak sa ako tím aj správajte. Využite textovú alebo hlasovú komunikáciu a koordinujte svoju stratégiu. Snažte sa byť "za jedno" s týmom a podnikajte veci spoločne. Sústreďte sa na ďalší krok. Pretože ak je spokojný celý tím, veci idú lepšie a výhra je bližšie.

Nedarí sa hneď od začiatku mapy? Nevadí, zasmejte sa na chybách, podporte sa a uvidíte, že si hru užijete viac. Nájdu sa však aj hráči vysoko toxickí, ktorí, nech spravíte čokoľvek, nezmenia svoj prístup. Budú rýpať do všetkých naokolo a snažiť sa hru zničiť celému tímu. Využite tak možnosť umlčania spoluhráča (aj súpera), aby vás takýto prístup nerozptyľoval. 

Učte sa od najlepších s dôrazom na detail

Analyzovať svoju hru je výborným základom, ale mali by ste sa pozerať vyššie. Na hráčov, ktorí sú v tom, čo robia, najlepší. Preto si niekedy odpustite ďalšiu spustenú hru a pozrite sa na profesionálne zápasy. Alebo zostrihy hráčov na internete. Prípadne si spustite hru vašich obľúbencov, zvoľte kameru z jeho pohľadu a sledujte, ako kliká, posúva sa po mape alebo čo robí v konkrétny čas.

Získate tak cenné informácie, ktoré by ste len zo samotného hrania nikdy nedostali. Výhoda, ktorú väčšina súperov nevyužíva. Naučíte sa tak správne wardovať, používať spelly, vyberať si správne predmety alebo build. A rovnako získate aj lepšie povedomie o tom, ktorí hrdinovia sa hodia do daných situácií pri picku. Šance na výhru maximalizujete jedine tak, že budete vedieť, ako na to. Mať vedomosti, ktoré súperi nemajú, je ďalším kúskom skladačky k tomu, ako sa stať lepším hráčom a dopracovať sa k vyššiemu ratingu.

Sledujte trendy v aktuálnej méte

Bez sledovania aktuálneho diania sa ďalej nepohneme. Veď každý deň nasávame nové informácie zo sveta z najrôznejších oblastí. MOBA hry sú špecifické aj tým, že sú pravidelne aktualizované. Pribúdajú noví hrdinovia, menia sa predmety, niektoré postavy sa posilnia, iné zase spadnú na kratší čas do zabudnutia. V online hrách všeobecne je potrebné sledovať aktuálne trendy.

Ak sa zameriate na takých hrdinov, ktorí sú aktuálne silnejší a vyberajú si ich aj tí najlepší hráči, budete mať väčšiu šancu na úspech. Rovnako to platí aj pri pozíciách a to, kde s hrdinami budete. Nové nápady prinášajú ovocie a herná komunita získava tie najbláznivejšie a najlepšie práve od profesionálov. Udáva sa tým méta, ktorú je dobré sledovať. A ak sa rozhodnete ísť proti méte, uistite sa, že máte všetky prostriedky na to, aby ste takýchto hrdinov dokázali poraziť, napríklad counterpickom.

Drilujte jednu postavu dokola

Neustále hranie za jednu postavu môže byť po čase nudnejšie, ale zároveň máte väčšiu šancu na úspech. Ak sa totiž naučíte jedného hrdinu poriadne, nič vás neprekvapí. Po stovkách hier sa pravdepodobne ocitnete v každej možnej situácii, budete čeliť všetkým hrdinom a rovnako tak zistíte, s ktorými hrdinami sa vám hrá dobre v tíme.

Pretože je oveľa lepšie hrať za niekoho, koho máte prečítaného odpredu-odzadu, než za nového šampióna, aj keď možno o čosi silnejšieho než ostatní. Vyskúšať si postavu môžete v sólo hre proti AI botom, kde získate prehľad o jeho schopnostiach, no v hodnotenom zápase je lepšie takýchto hrdinov neskúšať. Zbytočne sa vystavíte riziku straty MMR a to pri climbovaní nechcete. Nemusíte sa vzdať zábavy, aby ste sa stali lepším hráčom. Len si určite pravidlá, ktorých sa budete držať. Ak to má znamenať, že budete hrať 1 hrdinu na akejkoľvek pozícii, urobte tak. Ideálny spôsob, ako sa posúvať vyššie.

Získajte informácie o súperoch už v lobby

Internet je nádherné miesto, pokiaľ ide o dostupnosť obsahu. A vedzte, že pre hry je toho obsahu neúrekom. Pomôcok, ako si o súperoch zistiť viac ešte pred začiatkom pickovacej fázy, je mnoho. Či už pri Dote 2 alebo League of Legends máte k dispozícii desiatky nástrojov, ktoré vám zobrazia základné štatistiky o hráčoch. Zistíte tak ich najobľúbenejších hrdinov, KDA a môžete tomu prispôsobiť bany, váš pick alebo samotný gameplay. 

Učte sa zo záznamov vlastných hier

Replay. Niečo, čo drvivá väčšina hráčov nikdy nepozrela. Veď načo sa ohliadať za prehratou hrou, keď si môžem zapnúť ďalšiu? Všetci tí najlepší vám ale povedia, že replay je jedným z hlavných kľúčov k úspechu. Poznáte tú formulku "opakovanie je matkou múdrosti"? S replayom je to úplne rovnako.

Záznam z vášho zápasu vám poskytne informácie, ktoré ste v hre nezaznamenali. Videli vás nepriatelia prichádzať? Mohli ste ísť do súboja skôr? Aké bolo načasovanie vašej ultimátky? Zvolili ste vhodný build v danom zápase? Spomalíte si hru, pretočíte kam chcete, zobrazíte vašu aj nepriateľskú víziu a zistíte, ako premýšľajú súperi.

Paradoxne je to tak, že čím horší hráči, tým menej sa venujú replayom. Ak to s climbovaním myslíte vážne, sem-tam si nejaký stiahnite, pustite a rozanalyzujte. Uvidíte veci, ktoré vám doteraz unikali. Môžete sa staviť, že väčšina súperov ani spoluhráčov tak neurobí. Informácie sú moc. Staňte sa mocnými!

Značky

Podobné články

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Najlepšie módy pre Fallout 4

Najlepšie módy pre Fallout 4

Na Twitch prichádza Premier League, NHL, NBA aj UFC

Na Twitch prichádza Premier League, NHL, NBA aj UFC

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Minecraft návod -  crafting a recepty na elixíry 2

Minecraft návod - crafting a recepty na elixíry 2

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 2 4 2 e 6  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia