softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
 • Užívatelia: 3235
 • Jan

  Výpadky internetu

  Dobrý deň,
  Mám nasledujúci problém, mám DSL internet od T-comu posledný mesiac-dva mi strašné padá, na routru zhasne kontrolka DSL a nabehne až po 15-45 sek. Avšak internet mi padne len na NB pričom na druhom PC šľape v pohode.
  Skúšal som:
  Výmenu routru, pripojenie len cez Wifi ale aj kombinovane pripojenie, nastavenie DNS adries, prešiel som PC 3 rôznymi antivyrakmi + Search and Destroy, vyčistil som registre.
  Už ma nič iné nenapadá pomôžte.
  Vopred Ďakujem.
  Jan 13.10.2012 Odpovede 3 Odpovedať

Odpovede:

 • Honza Dobrý deň, ako je pripojené druhej PC? Tiež Wi-Fi alebo priamo káblom? Ak totiž vypadáva pripojenie DSL, tak by nemalo fungovať nikde. Odporúčam reštartovať ako PC, tak router. Bohužiaľ Wi-Fi pripojenie je v niektorých prípadoch veľmi nedeterministické. Honza (administrátor) 15.10.2012
 • Jan Ďakujem za odpoveď,

  Zistil som že druhé PC pri vypadnutí Wi-Fi sa automaticky napája na inú sieť, takže ako ste písali pri vypadnutí DNS sieť nejde nikde.

  Takisto som už skúšal meniť káble aj splitter - bez vysledku.

  Destkopovi PC mam napojený cez Wi-Fi sieť a NB som skúšal iba cez Wi-FI, ptm len cez kábel a ptm aj aj ale nepomohlo.

  Z T-comu boli technici u mňa niekoľko krát takisto týždeň bežala diagnostika mojej siete a došli k záveru že oni majú všetko v poriadku a problém je u mňa.

  Budem rád za akúkoľvek radu či tip.

  Vopred Ďakujem.
  Jan 15.10.2012
 • Honza Dobrý deň, vzhľadom k tomu, že dochádza k výpadkom na routeru, je na vine buď router alebo poskytovateľ internetového pripojenia. Ak diagnsotika prebehla v poriadku a navyše Vám pripojenie skontrolovali technici, chyba by mala byť v routeru. Avšak písal ste, že ste ho menil. V danom prípade sa obávam, že nedokážem poradiť nič ďalšieho. Honza (administrátor) 15.10.2012

Odpovedať na otázku

Meno:
Opište znaky opačně  a 5 1 a 4 6  :
 
Text:

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia