softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
 • Užívatelia: 3236

Valheim

95 %

Nečakaný survival hit roku 2021 s vikingskou tematikou

Stretli ste sa už s hitom roku 2021, hrou menom Valheim? Nie? Tak jej venujte pozornosť, pretože za necelé dva týždne si ju zakúpilo cez 2 milióny hráčov a toto číslo raketovo rastie. Za jej úspechom stojí viacero faktorov – obľúbená vikingská tematika, survival žáner aj pozornosť najväčších streamerov na Twitchi.

Ako sme už spomenuli, Valheim je hrou o prežitie, ktorá sa odohráva v otvorenom svete. Vašou postavou je padlý vikingský bojovník, ktorý bol po smrti prenesený do desiateho posmrtného sveta, ktorému sa hovorí Valheim. Práve tu zvedie charakter posledné boje proti Odinovým nepriateľom. A že ich v tomto svete nie je málo!

Inak je hra postavená na starých dobrých základoch všetkých survival hier - Objavovanie sveta, Budovanie základne, Dobývanie oblastí, Craftenie, Prežitie a Kooperácia. Vy ako hráč si môžete vytvoriť vlastný svet/server, kde budete hrať buď osamote, alebo v kooperácii až deviatich hráčov. Samozrejme, že sa môžete pripojiť aj na už existujúce servery a hrať s neznámymi hráčmi, ale najviac si hru užijete v spoločnosti priateľov. Súbojový systém je skvelý aj keď o čosi náročnejší na zmajstrovanie, grafika je výnimočná a celkový dojem z hry je nečakane povznášajúci. Jednoducho poctivo odvedená robota, ktorej nebolo treba robiť veľké promo, aby si ju hráči z celého sveta všimli.

Samozrejmosťou je striedanie dňa a noci, ktoré má vplyv aj na vývoj a správanie charakterov aj života v hre. Môžete si zahrať v sólo móde alebo v kooperácii s až 9 hráčmi. Valheim má prvky PvP módu, kde proti sebe stoja hráči, no oveľa viac sa zameriava na PvE. Valheim dostal mimoriadnu pozornosť hráčov aj vďaka streamerom na Twitchi. Ak v hre zomriete, prídete o všetko, čo ste si doposiaľ nahonobili a musíte začať odznova. Nie je to ale nič špecifické, pre survival hry to platí všeobecne. Musíte si tak dopredu plánovať akcie, ktoré vykonáte, inak sa v hre stratíte a nič vám nedaruje zadarmo.

ValheimRybárčenie

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Otvorený herný svet
 • Survival hra s vikingskou tematikou
 • Po smrti postavy začínate odznova
 • Procedurálne generovaný svet
 • Hra pre kooperáciu až 9 hráčov
 • Nečakaný úspech malej indie hry
 • Crafting, stavanie obydlia
 • Bojovanie proti monštrám
 • Striedanie dňa a noci

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Aliens: Fireteam Elite

Aliens: Fireteam Elite

Duke Forces

Duke Forces

Swarmers

Swarmers

Tank Destroyer

Tank Destroyer

Overcooked! 2

Overcooked! 2

Kill Avril Lavigne

Kill Avril Lavigne

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 1 4 c c c  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Valheim

Valheim

Rybárčenie

Rybárčenie

Portál

Portál

Záhadné bytosti

Záhadné bytosti

Príroda

Príroda

Súmrak

Súmrak

Runy a Viking

Runy a Viking

Opevnenie

Opevnenie

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  f 2 1 5 b c  :
 
Nadpis:
Text:

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia