softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14005
  • Užívatelia: 3167

Prince of Persia

Verze 1990 - 0,35 MB

Prince of Persia

90 %

Jasná hviezda na hernom nebi

Prince of Persia priniesol do herného sveta úplne nový herný koncept. Prvý diel série o princovi perzskom sa stal základným kameňom nielen úspešnej herné série, no ukázal, že o hraní je možné premýšľať inak, než bolo v danej dobe zvykom.

Skutočným šokom pre všetkých hráčov aj vtedajších vývojárov bol obrovský posun v oblasti grafiky a animácií. Hoci bol prvý diel na trh uvedený už v roku 1989, hra na lesku nestráca ani v dnešnej dobe. Hoci šlo o zobrazenie, ktoré balansovalo na pomedzí medzi 2D a 3D má čo ponúknuť aj v súčasnosti.

Prince of Persia nepriniesol len nový nápad a impulz pre lepšie grafické spracovanie hier. Stal sa aj ikonou v mnohých ďalších odvetviach. Napríklad ovládanie bolo na svoju dobu prelomové. Hráč mohol skákať, chytať sa hrán, závesov alebo sa spúšťať z veľkých výšok. Všetko bolo možné zabezpečiť základnou sadou ovládacích prvkov a dokonca takým spôsobom, že si hráč zložitosť pohybov vôbec neuvedomoval. K dokonalosti potom tento prvok doviedli ďalšie časti, ktoré ponúkajú neskutočné možnosti.

Priebeh hry je klasicky arkádový. Hlavný hrdina postupuje lineárne neustále vpred, aby zabránil vezírovi prevziať moc v sultanáte. Sultán odišiel na dlhšiu dobu mimo krajiny a vezír toho chce využiť. Jedinou prekážkou je sultánovho dcéra. Zatvorí ju teda vo veži a pod hrozbou smrti ju donúti súhlasiť so sobášom. Hráč ovláda postavu princezninho milého, ktorý bol uvrhnutý do palácového väzenia. Počas šesťdesiatich minút sa musí dostať von, premôcť vezíra a oslobodiť princeznú.

Beh podložím a neskôr aj samotným palácom je plný pascí, prepadlísk, bodcov a stráží. Pasce je potrebné prekonať, stráže zabiť a čo najrýchlejšie sa dostať k princeznej. V tom však ešte bráni niekoľko zložitých logických úloh. Tie síce hráča zdrží, no aj skvele pobavia.

Na nič nečakajte a prostredníctvom titulu Prince of Persia nahliadnite do hernej histórie.

Na správny chod hry Prince of Persia budete potrebovať aplikáciu DOSBox. Môžete si ju stiahnuť tu.

Prince of PersiaNástrahy

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Jednoduché ovládanie
  • Pútavý príbeh
  • Neskutočná grafika a animácie
  • Súboje, úlohy, pasce
  • Záchrana princeznej

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Mouse Tail

Mouse Tail

orbt xl

orbt xl

Kung fu Master 3D

Kung fu Master 3D

PacBomber

PacBomber

Cordillera

Cordillera

Fender Bender

Fender Bender

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e b e 3 5 d  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Prince of Persia

Prince of Persia

Nástrahy

Nástrahy

Nájdenie meča

Nájdenie meča

Možné skrýše

Možné skrýše

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  5 0 e 4 8 a  :
 
Nadpis:
Text: