softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13831
 • Užívatelia: 3124

Apache OpenOffice

Verze 4.1.6 - 129,15 MB

Apache OpenOffice

91 %

Kvalitný kancelársky balík dostupný zadarmo.

OpenOffice.org je produkt, ktorý širokej verejnosti prináša výhody opensource software tým, že zadarmo poskytuje základné každodenné používané softwarových nástrojov akými sú: textový editor WRITER, tabuľkový editor CALC, editor prezentácií IMPRESS, grafický editor DRAW a najnovšie aj databázový systém BASE. Uvedené nástroje sú obdobami podobných produktov MS Word, MS Excel, MS Powerpoint, MS Access a Corel Draw. Vývojári týchto programov ich avšak narozdiel od OpenOffice.org neponúkajú zadarmo a neumožňujú ani takú vysokú mieru interoperability s ďalším softwarom. Tou OpenOffice.org disponuje najmä vďaka otvorenosti použitých dátových formátov.

Balík bol lokalizovaný do viac než 30 jazykov a je dostupný pre všetky hlavné počítačové platformy (Microsoft Windows, Mac OS X, GNU/Linux, Solaris). Preto je momentálne používaný desiatkami miliónov spokojných užívateľov na celom svete.

Verzia 2 prináša ďalšie vylepšenia: * je to prvý kancelársky balík používajúci nový formát OASIS OpenDocument, budúci medzinárodný štandard pre kancelársky software * jednoduchšie inštalovateľný, s celkom novým vzhľadom a správaním prispôsobeným počítaču, na ktorom je spustený * intuitívnejší, ľahšie ovládateľný než kedykoľvek predtým, poskytuje nové užitočné prvky predstavuje svoju novú súčasť Base: ľahko použiteľný správca databáz s plne integrovaným vlastným databázovým zdrojom * kompatibilnejší s ostatnými softwarovými balíkmi – teraz „rozumie“ aj málo používaným a skrytým formátom svojich konkurentov Podrobnejší popis nových vlastností verzie 2: Licencia zostáva pôvodná: OpenOffice.org verziu 2 môžete sťahovať zdarma, bez akýchkoľvek licenčných poplatkov, používať ho pre akýkoľvek účel - súkromne, v školstve, vo verejnej správe, vo firme. Jeho kópie môžete zadarmo poskytnúť členom rodiny, priateľom, študentom, zamestnancom a pod. Čo je na OpenOffice.org také skvelé? Ako napovedá samotný názov, OpenOffice.org je najotvorenejší kancelársky balík: * pri ktorom sa nemusíte starať o splnenie licenčných podmienok * bez jazykových bariér - pokiaľ ešte nie je dostupný vo vašom jazyku, je pravdepodobné, že skoro bude * dostupný pre najrozšírenejšie počítačové platformy * prvý kancelársky balík implementujúci formát OASIS OpenDocument * zdrojový kód tohoto softwaru je voľne dostupný pod licenciou OSI Bližšie informácie nájdete na domovských stránkach www.openoffice.cz vyhradených predovšetkým pre českých užívateľov tohoto kancelárskeho balíka.

Apache OpenOffice

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Kompletný kancelársky balík
 • Kompatibilita s MS Office, Corel Draw a inými
 • Lokalizácia do desiatok jazykov (vrátane slovenčiny)
 • Podpora obrovského množstva formátov
 • Bezplatná náhrada za mnohé spoplatnené programy (aj pre firmy)

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

PDF2EXE

PDF2EXE

SMath

SMath

Foxit PDF IFilter

Foxit PDF IFilter

PdfGrabber

PdfGrabber

ColorCop

ColorCop

SiteURL

SiteURL

Diskusia

ingridag ingridag reagovat 23.07 11:02

ja by som sa chcela opýtať, čo mám robiť, ak dokument programu Openoffice nie je možné otvoriť napr. vo worde? konkrétne sa to týka Žiadosti o prijatie do zamestnania, ktorú som poslala a dotyčnému sa nedá otvoriť. mám zmeniť formát? ďakujem.

Honza Honza (administrátor) reagovat 23.08 10:28

Dobrý den, problém někdy může nastat při starších verzích programu MS Office. Novější by již měly tyto soubory otvírat. I tak doporučuji ukládat žádost do spíše do formátu .doc nebo lépe do .pdf (obojí je možné právě z OpenOffice).

monika monika reagovat 20.01 09:56

dobry den, je prosim tento program kompatibilny s klasickym Windows balikom? ked mi niekto posle subor v tomto programe, otvorim ho vo worde?

Jakub Jakub (administrátor) reagovat 21.01 13:38

Dobrý deň, áno, programy sú vo veľkej miere schopné zobraziť a editovať dokumenty vytvorené v konkurenčnom balíku. Na druhú stranu to väčšinou nie je 100%, najmä pri využití pokročilého formátovania.

ado ado reagovat 18.12 17:05

Velmi dobrý program dakujem za radu:D

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 1 9 0 8 2  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Apache OpenOffice

Apache OpenOffice

 
 • ján

  Apache Open Office

  Dobrý deň, mám nainštalovaný tento program, no prestala mi fungovať Kontrola gramatiky. Pri kliknutí na ikonku sa tabuľka otvory no nesvieti slovo zmeniť. Pri kontrole mám zaškrtnuté obe ikonky kontrola gramatiky. Po opätovnom Inštalovaný to robí znova, aj keď predošlí program odinštalujem. Prosím o radu ako mám postupovať.Ďakujem Ján. ján 16.2.2017 Zobraziť odpovede (0) Odpovedať

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  9 5 f 8 f 5  :
 
Nadpis:
Text: