softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
 • Užívatelia: 3236

Najlepšie hudobné prehrávače na PC

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.11.2012 | Zobrazené: 56493x

Programy na prehrávanie hudobných súborov sa od seba mnohokrát diametrálne odlišujú ,preto nie je možné jednoznačne určiť ten najlepší. Všetko závisí na preferenciách užívateľa, pretože PC platforma ponúka stovky možností . Našťastie je však pomerne jednoduché vymedziť tie najobľúbenejšie.

Windows Media player

Je najlepším riešením pre tých, ktorí nechcú nič inštalovať. Tento prehrávač je súčasťou systému Windows, takže ho vo svojich počítačoch majú predinštalovaný takmer všetci užívateľa. Okrem prehrávania audio súborov zvláda aj videá a pri prehrávaní mediálneho obsahu spolupracuje s množstvom internetových služieb.

Ak však hľadáte špecializovaný softvér na prehrávanie hudby, WMP vám odporučiť nemôžeme. Na vine je slabšia podpora audio formátov a absencia pokročilých hudobných funkcií. Naopak, výborne sú spracované hudobné vizualizácie.

Silnou stránkou WMP sú veci, ktoré s prehrávaním hudby úplne nesúvisia, teda aspoň nie priamo. Ide najmä o knižnicu médií určenú na správu skladieb či albumov a možnosť ripovania hudby z CD nosičov do formátu MP3/WMA. Audio formát WMA používaný práve prehrávačom od Microsoftu sa postupom času stal jedným z najrozšírenejších. Prostredníctvom WMP je možná aj synchronizácia zvukových súborov alebo videí s prenosnými zariadeniami. Ďalším výrazným nedostatkom však sú pomerne vysoké hardvérové nároky.

 • Prehráva formáty: WMA, MP3, AAC
 • Hlavné výhody: Vydarený multimediálny prehrávač so štýlovým dizajnom, prehľadnou správou albumov a jednoduchým systémom vyhľadávania. Dobrá voľba pre všetkých bežných užívateľov

AIMP

Tento freewarový program sa na prvý pohľad podobná slávnemu WinAmpu a poskytuje všetko, čo od hudobného prehrávača môže užívateľ vyžadovať. Výborný je rozsah podporovaných formátov, bežné funkcie audioprehrávača i nadštandardné prvky, akými sú grabovanie hudby alebo prevod medzi formátmi.

Pokiaľ o AIMP prehlásime, že zvládne všetko spojené s počúvaním hudby, od pravdy isto nebudeme ďaleko. Základný zoznam podporovaných formátov si môžete prečítať pod týmto textom. Samozrejmosťou je podpora 32-bitového spracovania zvuku, ekvalizér alebo práca s niekoľkými playlistami naraz. Organizačné schopnosti AIMP sú taktiež prvotriedne. Týka sa to najmä knižnice, v ktorej sa ľahko orientuje a úplne nahrádza otváranie playlistov alebo priečinkov cez prieskumník Windows. Aby sa s hudobnými súbormi pracovalo ešte lepšie, AIMP umožňuje editáciu tagov alebo vyhľadávanie a sťahovanie obalov CD, ktoré sú následne zobrazované pri prehrávaní.

AIMP bez problémov zvláda multiformátovú konverziu a ripovanie CD do digitálnej podoby. Prehrávač si poradí aj s internetovým streamovaním a počúvaním online rádií. Na zvýšenie užívateľského komfortu ponúka AIMP aj časový alarm s voľbou skladby a automatické vypnutie počítača po určitej dobe či ukončení prehrávania aktuálneho zoznamu piesní.

Chýbať vám nebudú ani skiny, vďaka ktorým je možné úplne zmeniť vzhľad programu, podobne ako vo WinAmpe. Na internete sú ich stovky.

 • Prehráva formáty: CDA, AAC, MP3, MOD, MIDI, FLAC, APE, OGG, RMI, SPX, WAV, WMA
 • Hlavné výhody: Vynikajúci hudobný prehrávač s možnosťou úpravy signálu pomocou ekvalizéru. Je vybavený prevodníkom a rekordérom zvuku, editorom tagov a mnohými grafickými skinmi

WinAmp

Názov tohto programu sa stal synonymom pre hudobné prehrávače. Dokáže všetko, a ak náhodou narazíte na prekážku, potrebnú funkciu môžete doplniť pomocou rozsiahlej databázy plug-inov. WinAmp je úplne zadarmo, platená je iba verzia PRO, obohatená o pár, nie príliš potrebných vylepšení.

Voliteľný vzhľad je pre mnohých užívateľov veľkým lákadlom. Skinov sú tisíce a napriek tomu, že niektoré vznikli pred rokmi, sú plne kompatibilné aj s novými verziami programu. Vzhľad ale môžete meniť aj bez aplikácie skinov. Okná je možné rôzne zväčšovať, rozmiestňovať alebo úplne vypínať. Program teda zobrazuje len to, čo chcete. Pre niekoho je ekvalizér len zbytočne zabratým priestorom, no bez vizualizácií sa nezaobíde. Iný zasa potrebuje len okno s knižnicou médií a playlist je mu na nič. Všetky úpravy sú okamžité a jednoduché, preto niet divu, že sa týmto systémom inšpirovalo množstvo prehrávačov.

WinAmp je predovšetkým softvér na prehrávanie hudby a tejto oblasti naozaj dominuje. Samozrejmosťou je rozsiahla podpora audio formátov či pokročilé funkcie, ako grabovanie súborov z CD alebo naopak napaľovanie digitálnych formátov na zvukové CD.

Programu nie je cudzie ani prehrávanie videí, no keby sme sa mali zaoberať všetkými prednosťami WinAmpu, tento článok by nemal konca. Pokiaľ užívateľ vyžaduje perfektnú funkčnosť hneď po inštalácii, alebo si chce prehrávač prispôsobiť podľa svojich požiadaviek, WinAmp nemá konkurenciu. Čerešničkou na torte je jednoduché a prehľadné užívateľské rozhranie s príjemným vzhľadom, ktorý pomocou skinov môžete zmeniť na nepoznanie.

 • Prehráva formáty: WMA, MP3, AAC, FLAC, WAV, OGG, M4A
 • Hlavné výhody: Obľúbený hudobný prehrávač, ktorého doménou sú najmä mp3 a podpora multikanálového ozvučenia. Oproti predchádzajúcim verziám prešiel radom zmien, čo z neho robí prepracovaný nástroj s množstvom šikovných funkcií

Foobar 2000

Foobar2000 síce nepatrí k univerzálnym prehrávačom, no s hudbou si poradí viac než dobre. Jeho vzhľad môže pôsobiť sparťanským dojmom, ide však o zámer. Najväčšou prednosťou programu totiž je logická štruktúra ovládania, ktorú ocenia hlavne vášniví milovníci hudby. Ponúka tiež kompletnú podporu obľúbených formátov a možnosť rozšírenia funkcionality pomocou plug-inov (v tomto prípade označených ako components).

Celkovej koncepcii programu zodpovedajú aj ďalšie funkcie. Foobar 200 napríklad zvláda pokročilú prácu s tagmi alebo konvertovanie hudobných CD. Na dosiahnutie plynulého prehrávania súborov s rôznou úrovňou hlasitosti je k dispozícii modul ReplayGain slúžiaci na jej automatické vyvažovanie. Jednoduché používanie aplikácie zaisťujú plne programovateľné klávesové skratky.

 • Prehráva formáty: MP3, AAC, CD Audio, WMA, OGG, FLAC, WAV, AIFF, AU
 • Hlavné výhody: Výborný prehrávač pre bežných i skúsených užívateľov, s možnosťou pridávať množstvo užitočných funkcií prostredníctvom pluginov

iTunes

Program iTunes prenáša filozofiu prehrávania multimediálneho obsahu spoločnosti Apple aj na osobné počítače. Nejde pritom len o prehrávač, ale o multimediálne centru, ktoré hudbu umožňuje triediť, spravovať, upravovať či prehrávať a slúži aj na nákup digitálnych nosičov alebo iného obsahu. Jeho ďalšou funkciou je synchronizovanie s mobilnými zariadeniami Apple, ako iPod, iPad či iPhone.

Multimediálna knižnica a obchod sú asi najdôležitejšími nadštandardnými funkciami iTunes. Knižnica slúži ako úplná náhrada prieskumníka vo Windows i ako nástroj na úpravu názvov a tagov audio i video súborov. Triedenie prebieha automaticky, čo sa hodí v prípade, že sú tagy pri vašich skladbách v poriadku. Ak nie, radšej ich upravte – iTunes to zvláda aj hromadne. Bez správne nastavených tagov nebude vaša hudba vhodne zoradená a používanie iTunes ako prehrávača bude, slušne povedané, nepohodlné.

Pre majiteľov iPodov a iPhonov je iTunes neodmysliteľným spoločníkom, ktorý slúži ako obslužné a zálohovacie prostredie k týmto zariadeniam. Od ostatných prehrávačov sa diametrálne líši, no pokiaľ vám „sadne“ a jeho komfort si zamilujete, len ťažko budete prechádzať na niektorý z ostatných programov. Mnoho užívateľov ale naopak tento program priamo odpudzuje. To, do ktorej skupiny patríte, si overíte ľahko. Jeho používanie je totiž úplne zadarmo.

Upozornenie: množstvo otázok ohľadom tohto programu súvisí s prehrávaním/správou/synchronizáciou multimediálneho obsahu, ktorý nie je zakúpený cez iTunes. Program sa však žiadnym spôsobom nelimituje na zakúpené albumy a iné súbory.

 • Prehráva formáty: MP3, AIFF, WAV, AAC, M4A + formáty prehrávané programom QuickTime
 • Hlavné výhody: synchronizácia s Apple zariadeniami, perfektné knižnica médií a úprava tagov, cower-flow, obchod iTunes

Značky

Podobné články

5 najlepších programov na úpravu a strih videa zadarmo

5 najlepších programov na úpravu a strih videa zadarmo

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Návod na sťahovanie videí zo súkromných stránok na Facebooku

Návod na sťahovanie videí zo súkromných stránok na Facebooku

16 najužitočnejších klávesových skratiek v programe VLC media Player

16 najužitočnejších klávesových skratiek v programe VLC media Player

Netflix na Slovensku

Netflix na Slovensku

Najlepšie programy pre úpravu a strih hudby na stiahnutie zadarmo

Najlepšie programy pre úpravu a strih hudby na stiahnutie zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 a 7 f 6 e  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia