softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
 • Užívatelia: 3236

Najlepšie DJ programy na mixovanie hudby

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.2.2013 | Zobrazené: 39368x

Každý priaznivec elektronickej hudby určite niekedy premýšľal nad tým, aké je byť DJ-om, namixovať si hudbu presne podľa svojho gusta a poriadne roztočiť vinyly. V dnešnej dobe však nejde o nič nedosiahnuteľné. Vďaka programom na mixovanie hudby si to môže skúsiť každý a zadarmo. Možno aj vy v sebe objavíte skrytý talent, a ak náhodou nie, aspoň dostanete možnosť si s chuťou zamixovať. Na prvý pohľad sa programy na mixovanie hudby môžu zdať zložité, no zdanie klame. Pokiaľ nie ste úplní počítačoví analfabet, tak sa z vás v priebehu niekoľkých chvíľ môže stať DJ. Kupovať drahé mixážne pulty alebo iné zariadenia je zbytočné, v začiatkoch si totiž bohato vystačíte so šikovným softvérom.

Existuje celý rad programov na mixovanie hudby, niektoré sú freeware, za iné je nutné platiť. Líšia sa aj podľa zložitosti a počtu funkcií. Väčšina z nich však je veľmi nenáročná na ovládanie. My sme si pre Vás pripravili niekoľko z tých najobľúbenejších.

VirtualDJ

Pravdepodobne celosvetovo najpopulárnejší DJ softvér je používaný už 10 rokov. Neustále inovácie a zdokonaľovanie robia z tohto programu perfektný nástroj pre začínajúcich ale i pokročilejších DJs. Jednoduché ovládanie si osvojíte prakticky okamžite. Určite poteší aj profesionálny vzhľad aplikácie, ktorá vyzerá takmer ako tradičný DJ-ský pult. Ďalšou výhodou je hardvérová nenáročnosť, takže program bez problémov rozbeháte aj na starších strojoch. Profesionálni užívatelia si v platenej verzii môžu program prepojiť s externým zariadením a ovládať ho, napríklad, pomocou MIDI mixpultu.

Po spustení stačí do playlistu jednoducho nahrať vaše obľúbené MP3 a myšou pretiahnuť zvolenú skladbu do mixážneho pultu. Na uľahčenie práce disponuje program funkciou BeatLock, ktorá automaticky synchronizuje prechod medzi skladbami.  To vám zjednoduší aj praktický display zobrazujúci beaty jednotlivých skladieb. Virtual DJ obsahuje celý rad špeciálnych efektov, ktorými môžete upravovať váš mix. Na svoje si prídu aj pokročilí užívatelia. Váš výsledný mix si môžete ľahko uložiť ako MP3 alebo vypáliť na CD.

 • Licencia: Freeware
 • Nástroje: mixovanie, úprava
 • Výhody: hromada funkcií pre mixáž, intuitívne ovládanie, nahrávanie MP3 alebo CD

Traktor DJ Studio

Traktor je profesionálny nástroj pre DJs od spoločnosti Native Instruments. Prvá verzia Traktor bola uvedená už v roku 2000 a od tej doby prešiel softvér mnohými obmenami. Aktuálnu verziu používajú DJs po celom svete. Traktor DJ Studio obsahuje prakticky všetko, čo skutočný DJ potrebuje. Môžete si s ním hrať doma, no rovnako s ním rozprúdite zábavu v klube či na párty. Samozrejmosťou je možnosť pripojiť externé zariadenia, čo ocenia najmä skúsení užívatelia.

Prednosťou Traktor DJ Studio je predovšetkým obrovské množstvo rôznych funkcií a efektov, ako napr. synchronizácia beatov, interaktívny displej zobrazujúci beaty, ekvalizéry, možnosť používať až štyri mixážne pulty naraz, prechodové efekty a mnoho ďalších nástrojov. To všetko robí z Traktor DJ Studia mocný nástroj pre všetkých milovníkov mixovania hudby.

 • Licencia: Shareware
 • Nástroje: mixovanie, úprava
 • Výhody: profesionálny mixovací softvér, až 4 mixážne pulty, pokročilé efekty

DarkWave Studio

DarkWave Studio je obľúbený hudobný editor, ktorý pomocou špeciálnych nástrojov umožňuje tvorbu vlastnej hudby. Prostredníctvom týchto nástrojov ale môžete upravovať aj už existujúce skladby. Program obsahuje štyri moduly, medzi ktorým jednoducho prepínate pravým klikom myši. Na hlavný modul nadväzujú: Pattern editor na tvorbu vlastných schém, Sequencer zoraďuje vytvorené schémy a HD Recorder na nahrávanie hudby.

Program disponuje veľmi prehľadným rozhraním, podporuje ďalšie virtuálne moduly a pracuje s VST a ASIO pluginmi. Neskúseným užívateľom sa spočiatku môže zdať zložitý či mätúci, no keď sa s sním naučia pracovať, zistia, že ide o skvelého pomocníka pri tvorbe vlastnej hudby.

 • Licencia: Freeware
 • Nástroje: tvorba, úprava
 • Výhody: tvorba vlastnej hudby, štyri moduly, podporuje VST a ASIO pluginy

Virtual DJ Studio

Veľmi jednoduchý program pre nenáročných a začiatočníkov vo svete mixovania hudby, ktorý vďaka funkcii karaoke oživí každý večierok. Jeho hlavnými výhodami sú prehľadné užívateľské rozhranie, jednoduchá správa playlistov a skvelý ekvalizér . Podporuje prehrávanie MP3 a WAV súborov, automatické prelínanie skladieb a nastavenie tempa.

Vytvorte si s programom Virtual DJ Studio domáce karaoke a zabite nudu na párty. Umožní vám to i  podpora viacerých monitorov a možnosť pridať obrázky do pozadia prehrávania. Program si, vďaka mnohým nastaveniam môžete prispôsobiť vašim potrebám. Potešia aj rozmanité skiny.

 • Licencia: Freeware
 • Nástroje: mixovanie, karaoke
 • Výhody: jednoduchý nástroj pre nenáročných, karaoke, množstvo prispôsobení

Značky

Podobné články

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

HBO max prichádza na Slovensko. Aká je cena, kvalita obrazu a čím sa líši od HBO Go?

HBO max prichádza na Slovensko. Aká je cena, kvalita obrazu a čím sa líši od HBO Go?

Návod na vloženie videa na Instagram z PC

Návod na vloženie videa na Instagram z PC

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Najlepšie programy pre úpravu a strih hudby na stiahnutie zadarmo

Najlepšie programy pre úpravu a strih hudby na stiahnutie zadarmo

Netflix na Slovensku

Netflix na Slovensku

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 3 8 1 3 8  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia