softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14682
  • Užívatelia: 3226

Umelá inteligencia v mobile: 11 užitočných AI nástrojov na každý deň

Autor: Redakcia  |   Publikované: 2.5.2023 | Zobrazené: 169x

Ani mobilným aplikáciám sa umelá inteligencia nevyhýbala príliš dlho. V skutočnosti tu už bola omnoho skôr, ako vznikol nedávny boom s ChatGPT alebo generátorom obrázkov Midjourney. AI využívali mnohé aplikácie pri prekladoch jazykov, výučbe alebo aj úprave fotiek. Teraz, keď už je umelá inteligencia svetovým fenoménom a doslova hitom, máme k dispozícii stovky skvelých nástrojov s rôznym zameraním. V našom článku si predstavíme tie najzaujímavejšie mobilné aplikácie s AI, či už nové, alebo staršie, no o to viac preverenejšie.

Zoznam obsahuje mobilné aplikácie postavené na AI so zameraním na:

  • Editovanie fotiek a videí
  • Generovanie obrázkov a fotiek
  • Tvorbu textového obsahu
  • Chatovanie
  • Prehliadanie internetu

SuperImage - Zaostrite obrázky s nízkym rozlíšením pomocou funkcie AI upscaling

SuperImage je nástroj na upscaling obrazu založený na neurónových sieťach vytvorený pomocou rámca hlbokého učenia MNN a algoritmu Real-ESRGAN.

Využitím výkonu grafického procesora vášho zariadenia dokáže SuperImage zvýšiť škálu a obnoviť detaily vašich obrázkov bez toho, aby ich odosielal na internet, čím zachováva bezpečnosť vašich údajov. Vynikajúci nástroj na zvýšenie ostrosti obrázkov a fotografií, to je SuperImage.

StarryAI - Nádherné umelecké diela pomocou AI v pár krokoch

Aplikácia StarryAI slúži na generovanie obrázkov umelou inteligenciou. Okrem nádherných kreácií poteší aj dostupnosťou – je totiž úplne zadarmo a jediné obmedzenie pri free verzii je na 5 obrázkov na deň. Opäť ide o nástroj, ktorý vám pomôže s kreativitou a nápadmi, ale rovnako tak vám vytvorí aj plnohodnotné dielo, ktoré si ďalej môžete ešte editovať podľa potreby.

Stačí, ak používatelia zaznačia v obrázku miesto alebo objekt, ktorý sa má prerobiť, a o zvyšok sa už postará StarryAI sama. Používanie je maximálne intuitívne a je možné tvoriť realistické diela, tie abstraktné, rôzne štylizované a v podstate všetko, čo vás napadne.

Lensa AI - Pokročilá úprava fotiek založená na umelej inteligencii

Aplikácia Lensa AI je priekopníkom, pokiaľ ide o úpravu fotografií pomocou umelej inteligencie. Dokáže ich editovať a retušovať tak, ako žiadny iný nástroj a poskytuje pokročilé funkcie úprav. Vy tak získate zaujímavú selfie, ktorá svojou originalitou prekoná všetko, čo ste doposiaľ videli.

O aplikáciu sa postarala spoločnosť Prisma Labs, ktorá do nej zakomponovala základy umelej inteligencie – neurónové siete, počítačové videnie a techniky hĺbkového učenia. Vďaka tomu dostanete na fotkách nádherné detaily a možnosti ako editácia pozadia, zostrenie rozmazaných fotiek, vyblednutie fotiek, editáciu teplôt farieb alebo efekty ako vintage či umeleckú fotografiu.

Imagine - Vygeneruje krásne obrázky podľa vášho zadania

Mobilná aplikácia Imagine slúži na generovanie obrázkov umelou inteligenciou podľa vášho zadania. Stačí tak do aplikácie napísať, čo chcete, aby vám vytvorila a je to. Snažte sa, aby bolo zadanie čo najpodrobnejšie, prípadne si ho môžete počas procesu upraviť dodatočne.

Rovnako aj výsledné obrázky si môžete upraviť dodatočne a odstrániť z nich napríklad neželané objekty. Na výber máte rôzne grafické štýly, v ktorých vám aplikácia vytvorí dielo a nechýbajú ani predpripravené šablóny. V bezplatnej verzii si musíte pri každom tvorení obrázku pozrieť nejakú tú reklamu, čo je ale v aplikáciách s umelou inteligenciou bežné. Existuje aj v platenej verzii, kde si môžete zvoliť typ predplatného.

Facetune - Profi úprava tváre na fotografiách vďaka AI

Facetune je veľmi užitočný a spoľahlivý nástroj založený na AI, ak sa chystáte upravovať fotografie. Nielen, že sa jednoducho ovláda, on dokonca ponúka obrovské množstvo funkcií, ktoré pri úpravách môžete využiť.

V jednoduchom prostredí je ku každej funkcii pridané aj malé inštruktážne video, s ktorým sa funkcie naučíte používať. Fotky a nedokonalosti na tvári upravujete pohybmi prsta. Chcete si rozšíriť kútiky alebo vybieliť zuby? Hotovo. Radi by ste odstránili efekt červených očí alebo zvýraznili očné tiene? Nie je problém. Nie ste spokojný s pehami, vráskami, vyrážkami? Facetune ich odstráni pár pohybmi prsta po obrazovke. Tento šikovný pomocník vám pomôže na fotkách vyzerať ako filmové hviezdy – vždy krásne a pripravené.

Poradí si aj s celkovou úpravou fotiek, kde je možné pridávať rôzne efekty a filtre, zaostriť či rozmazať pozadie, pridať špeciálne textúry a pod. 

Ask AI - Umelá inteligencia poháňaná ChatGPT vám s radosťou odpovie

S aplikáciami založenými na umelej inteligencii sa roztrhlo vrece. Novinkou je aj Ask AI, ktorá vám odpovie na väčšinu vašich otázok. Postavená je na chatovacom botovi GPT a rovnako tak využíva aj novšiu technológiu GPT-3.

Vy tak do aplikácie Ask AI zadáte otázku a ona vám, ak je to v jej silách, odpovie. Z niekoľkých desiatok otázok, ktoré sme jej zadali a následne overili odpoveď, si viedla veľmi presne a spoľahlivo. V niektorých prípadoch ale musíte otázku preformulovať, aby ste dostali želanú odpoveď.

Ask AI je k dispozícii formou predplatného – týždenné predplatné je pomerne drahé vzhľadom na to, že podobné nástroje sú k dispozícii zadarmo, ale pri doživotnej licencii už ide o príjemnú sumu, ktorá vám dá šikovný nástroj do mobilu na stálo.

Nova AI - Revolučný AI bot založený na ChatGPT

Nova AI Chatbot je aplikácia využívajúca technológiu ChatGPT a GPT-3 / GPT-4. Tento šikovný nástroj funguje podobne ako všetky chatboty – vy tak zadáte do poľa otázku a Nova AI vám na ňu odpovie. Zároveň je ale, podobne ako iné chatboty, limitovaná len do roku 2021, takže novinky zo sveta od nej až tak neočakávajte. Na druhej strane si s nimi ale svojsky dokáže poradiť, len pre istotu si informácie ešte overte pre správnosť.

Aplikácii môžete klásť neobmedzené množstvo otázok, dostanete rovnaký počet odpovedí a podporovaných je až 140 jazykov vrátane češtiny a slovenčiny. Pohodlne tak môžete viesť dialóg s umelou inteligenciou, ako ste na to zvyknutí z iných služieb. Výhodou Nova AI je, že je k dispozícii ako mobilná aplikácia, nevýhodou zase len skúšobná verzia. Ak chcete aplikáciu na stálo, musíte si za ňu zaplatiť. Súčasťou aplikácie je aj vstavaný AI Writer, ktorý vám pomôže pri tvorbe reklám, blogov, článkov, popiskov a podobne.

Copyist: AI Content writer - Pomôže vám pri písaní najlepšieho obsahu

Umelá inteligencia je aktuálne veľmi horúcou témou, pretože dokáže generovať originálne diela. Týka sa to obrázkov a najnovšie aj celých textov. Aplikácia Copyist: AI Content writer stavia presne na princípe umelej inteligencie (AI), vďaka ktorej je tvorba obsahu jednoduchšia, intuitívnejšia aj kvalitnejšia. Má síce svoje medzery, ale v správnych rukách poslúži ako ideálny nástroj k zlepšeniu obsahu, efektívnejšiemu písaniu a tvorbe jedinečných textov.

Copyist: AI Content writer je založený na GPT-3 umelej inteligencii a ponúka viac ako 40 nástrojov. Patria medzi ne nástroje na písanie blogu, 9 nástrojov pre sociálne siete, 8 marketingových nástrojov, 4 nástroje digitálnych reklám, nástroje na skriptovanie videa alebo pomocník pri písaní emailov. Zároveň si s týmto nástrojom môžete pomôcť, keď vám dôjde inšpirácia a pomôže vám nakopnúť.

Microsoft Edge: Web Browser - Mobilný edge už aj s chatom AI

Microsoft Edge je podceňovaný prehliadač. Funguje pomerne dobre a umožňuje vám zapojiť sa do iného ekosystému ako Google alebo Apple. Spoločnosť Microsoft urobila v roku 2023 obrovské vlny, keď do služby Bing zaviedla vyhľadávanie založené na technológii Chat GPT. Túto technológiu nakoniec integroval aj do mobilných verzií prehliadača Edge.

Funguje to ako väčšina chatbotov. O niečo ho požiadate a on vám vyhľadá web. Nie je stopercentne presný, takže odporúčame overiť si fakty, ale zdá sa, že v prvých dňoch sa mu darí lepšie ako Google Bard. Očakávame, že Microsoft bude naďalej presadzovať svoj náskok v oblasti umelej inteligencie a vy sa môžete stať jeho súčasťou vďaka tomuto prehliadaču.

Dream by WOMBO - Vytvoří nádherná umělecká díla pomocí umělé inteligence

Dream by WOMBO je aplikácia, ktorá dokáže vaše zadanie premeniť na realitu. Obrázkovú realitu. Robí tak vďaka umelej inteligencii, ktorá sa postará o tie najlepšie umelecké diela, aké ste kedy videli. Vám stačí zadať niekoľko kľúčových slov, primárne podstatných mien v angličtine, a o zvyšok sa postará Dream. A keď chcete byť ešte špecifickejší, zvolíte si štýl grafiky, v akej chcete výsledok mať k dispozícii.

Tým, že ide o mobilnú aplikáciu, máte tieto hotové umelecké diela kdekoľvek k dispozícii so sebou. Výsledky potom môžete pohodlne zdieľať napríklad cez sociálne siete. A pritom je to tak jednoduché. Všetko, čo potrebujete, je len nápad a o zvyšok sa postará Dream.

Socratic by Google - Vyrieši matematické úlohy za pochodu pomocou AI

Aplikácia Socratic predstavuje pomocníka pri riešení domácich úloh z matematiky, ako aj z iných predmetov ako história, biológia, chémia atď. Stačí odfotiť zadanie, byť pripojený k internetu a chvíľu počkať, aby sa zobrazilo riešenie. Matematická časť je prepracovaná najviac a vždy sa zobrazí aj správny postup, farebné odlíšenie jednotlivých častí riešenia alebo aj inštruktážne video.

Socratic si poradí so stredoškolskou aj vysokoškolskou matematikou. Na správne výsledky a odpovede využíva viacero zdrojov. Pre matematiku je to MathPapa, pre videá zase Khan Academy alebo Crash Course. Aplikácia je veľmi obľúbená a stále aktualizovaná. K dispozícii je pre Android a iPhone

Značky

Podobné články

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Nová herná streamovacia služba Apple Arcade - cena, hry a ovládače

Nová herná streamovacia služba Apple Arcade - cena, hry a ovládače

Inštalácia obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Inštalácia obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 7 8 0 3 7  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia