softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14006
  • Užívatelia: 3167

Linux Mint

93 %

Najobľúbenejšia distribúcia operačného systému Linux

Operačných systémov založených na jadre Linux je celý rad a väčšina z nich je založená na rovnakej filozofii. Ide o alternatívne operačné systémy, ktoré sú takmer všetky úplne zadarmo a pracujú na nich ľudia z celého sveta.
Najobľúbenejšia z nich je v súčasnej dobe distribúcia Linux Mint. Tá predbehla  Ubuntu potom, čo sa jeho vývojári rozhodli pre zmenu užívateľského prostredia na Unity, ktoré si nezískalo veľa fanúšikov. Aj tak má ale Ubuntu veľa užívateľov a v súčasnej dobe chystá ambiciózny systém na mobilné telefóny a určite sa máme na čo tešiť.
Linux Mint bol vždy označovaný ako systém, ktorý nie je užívateľsky nenáročný a prechod na neho nebude žiadnym problémom pre bežného používateľa počítača. Áno, každému chvíľu trvá, než si na zmeny zvykne, ale rozhodne sa pri práci v systéme nestratíte. Systém je dostupný aj v slovenskej lokalizácii.
Posledná verzia tohto operačného systému je nazvaná Olivia a ponúka niekoľko užívateľských prostredí. Prvým z nich je Cinnamon, ktorí vyvíjajú rovnakí ľudia, ktorí sa starajú o tento operačný systém a druhým z nich je MATE. Cinnamon sa snaží relatívne úspešne integrovať moderné funkcie, zatiaľ čo MATE sa drží skôr klasických zásad.
Takmer všetky aplikácie si môžete nainštalovať cez softvérové ​​centrum a vždy môžete pohodlne aktualizovať aplikácie vďaka nástroju mintUpdate. Linux je v dnešnej dobe plnohodnotný systém, v ktorom môžete vykonávať všetko, čo robíte v systéme Windows. K vopred nainštalovaným programom patrí internetový prehliadač Firefox a kancelársky balík  LibreOffice.
Linux Mint je vynikajúcou alternatívou k operačnému systému Windows, ktorá je úplne zadarmo. Ide o Live verzie systému, čo znamená, že si systém môžete vyskúšať bez toho, aby ste ho museli inštalovať. Obraz disku, ktorý si stiahnete, stačí napáliť na CD alebo nahrať na USB. Potom jednoducho vyberiete dané médium v ​​bootovacom menu a môžete si vyskúšať tento úžasný systém.

 

Linux MintElegantný vzhľad

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Operačný systém úplne zadarmo
  • Niekoľko rôznych používateľských prostredí
  • Jednoduchá aktualizácia aplikácií
  • Bezproblémová inštalácia programov
  • Bezpečný systém

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

MobaLiveCD

MobaLiveCD

Microsoft Windows XP Service Pack 2

Microsoft Windows XP Service Pack 2

Windows 98 Revolutions Pack

Windows 98 Revolutions Pack

Windows 8

Windows 8

VMware Workstation

VMware Workstation

Mandriva Linux

Mandriva Linux

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 3 2 c 1 a  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Linux Mint

Linux Mint

Elegantný vzhľad

Elegantný vzhľad

Prehľadné nastavenie systému

Prehľadné nastavenie systému

Softvérové ​​centrum

Softvérové ​​centrum

Najpopulárnejšia linuxová distribúcia

Najpopulárnejšia linuxová distribúcia

Vynikajúci operačný systém

Vynikajúci operačný systém

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  a 6 a 8 f d  :
 
Nadpis:
Text: