softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13939
  • Užívatelia: 3163

Převody čísel

Verze 2.0 - 0,59 MB

Převody čísel

63 %

Prevod arabských čísel na rímske a späť.

Slovami autora :
Tento program dokáže prevádzať čísla našej desiatkovej sústavy (arabská) na rímske čísla a samozrejme tiež čísla rímske na čísla desiatkovej sústavy. Snáď sa to niekomu z vás hodí napr. do krížovky. Prevod rímskych čísel je zámerne obmedzený hodnotou 3999 pretože pre hodnotu 5000 už nieje stanovené písmeno.

Ďalej dokáže čísla desiatkovej sústavy prevádzať na slovné vyjadrenie. To by sa niekomu mohlo hodiť na faktúry. Program podporuje aj prevod na slova v slovenskom jazyku. Je možné robiť aj hromadný prevod čísel na slova . Tiež bola doplnené veľké písmena u každej číslovky pre lepšiu orientáciu v texte bez medzier. Toto vylepšení sa dá vypnúť do podoby, aká bola v predchádzajúcich verziách, teda všetky písmena malé pomocou zaškrtávacieho políčka. Prevod na slovné vyjadrenie je obmedzený hodnotami nula a 1 000 000 000, teda jedna miliarda.

Ďalej program dokáže vypočítať veľkonočnú nedeľu a deň ročníc v rozsahu letopočtov 1582 až 4000. To preto, že pred rokom 1582 nebola veľká noc vypočítavaná rovnakým spôsobom ako dnes a niekedy v piatom tisícročí sa bude musieť naše počítanie dní, mesiacov a rokov upraviť, pretože nieje úplne presné. Výpočet veľkej noci pre roky väčšie ako asi 4000 by teda bol tiež nepresný. Každý z vypočítaných údajov je možné vložiť do schránky a preto s ním môžete pracovať v akomkoľvek programe určenom pre Windows.
Převody čísel

Odporúčame

Podobné programy na stiahnutie

Sčítání do 10

Sčítání do 10

SunRav TestOfficePro

SunRav TestOfficePro

Půjčovna průmyslového zboží

Půjčovna průmyslového zboží

Euclide

Euclide

Pentamino

Pentamino

Natalka

Natalka

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 1 5 4 e e  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Převody čísel

Převody čísel

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  b 3 7 5 2 3  :
 
Nadpis:
Text: