softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13894
  • Užívatelia: 3141

Zaklínač

93 %

Úžasné RPG na motívy knižnej predlohy

Vo svete fanúšikov fantasy je meno Andrzej Sapkowski skutočným pojmom. Ide totiž o spisovateľa, ktorý na svetlo sveta priviedol, popri mnohých iných, postavu zaklínača Geralta. A práve na základe jeho dobrodružstiev bola vytvorená rovnomenná hra Zaklínač.

Zaklínač je síce vo svojej podstate ľudská bytosť, no natoľko zmenená, že má s obyčajným človekom spoločného naozaj málo. Každý budúci zaklínač sa totiž musí na svoje povolanie dlho pripravovať. Už od útleho veku je trénovaný, aby sa stal majstrom boja s najrôznejšími zbraňami. Okrem náročného tréningu je jeho telo mutované šialenými lektvarmi, ktoré ho zoceľujú a obohacujú o špeciálne schopnosti. Vďaka tomu vidí v tme, dokáže byť neskutočne rýchly a má omnoho lepšiu fyzickú kondíciu. Keď takýto "človek" zloží zaklínačské skúšky, vydá sa do sveta, aby vykonával svoje remeslo. To spočíva v eliminovaní nebezpečných príšer, ktoré škodia alebo ubližujú ľuďom - strigy, baziliškovia, jedovaté stonožky a ďalšie.

V hre je dbané na detailné sledovanie knižného príbehu, takže sa v nej hráč dočká rovnakých úloh ako románový Geralt. Okrem toho sa bude musieť vysporiadať aj s množstvom ľudských protivníkov, ktorým prekáža jeho existencia. Veľkou zaujímavosťou je, že sa hráč musí rozhodovať pre niektorý z dvojice odlišných postojov, prípadne činov. Tým môže celé smerovanie deja úplne zmeniť a ovplyvniť jeho záver.

Nazerať na hru je možné niekoľkými spôsobmi - klasickým pohľadom prvej osoby, obľúbeným pohľadom tretej osoby a nakoniec špeciálnym pohľadom, ktorý je akousi kombináciou (hráč sleduje dianie spoza Geraltovho ramena).

V rámci výbavy a ovládania je hra na vynikajúcej úrovni. Každý zaklínač disponuje dvoma mečmi. Železný slúži na boj s nemagickými stvoreniami - najčastejšie ľuďmi. Strieborný je určený na náročné súboje, kedy to iskrí magickými útokmi a mocnou energiou. Súboje sú základom hry, preto si ich hráč užije do sýtosti.

Dôležitou súčasťou hry je práca s lektvarmi a mágiou. Zaklínač je síce predovšetkým bojovník, no musí ovládať aj vedomosti o mágii a lektvaroch, ktoré používa na povzbudenie a liečenie. Nebezpečné netvory sú totiž často smrteľne jedovaté.

Zaklínač je skvelé akčné RPG s vynikajúcim príbehom a podareným súbojovým systémom.

ZaklínačObal českej rozšírenej edície

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Príbeh na motívy diela Andrzeja Sapkowskeho
  • Výborný súbojový systém
  • Zaujímavý dej
  • Možnosť robiť dôležité rozhodnutia
  • Množstvo úloh - questov

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

FINAL FANTASY XV

FINAL FANTASY XV

Mount & Blade: Warband

Mount & Blade: Warband

Shoppe Keep

Shoppe Keep

Rend

Rend

Fallout 3: Van Buren

Fallout 3: Van Buren

Sacred PLUS - Patch

Sacred PLUS - Patch

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 6 f 8 4 1  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Zaklínač

Zaklínač

Obal českej rozšírenej edície

Obal českej rozšírenej edície

Nepriateľov si nevyberáte

Nepriateľov si nevyberáte

Mesto

Mesto

Inventár

Inventár

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  f 8 6 4 7 7  :
 
Nadpis:
Text: