softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13893
  • Užívatelia: 3140

Graveyard Keeper

Graveyard Keeper

Graveyard Keeper

82 %

Vykúpenie nič netušiaceho hrobára zo stredoveku si žiada nemalé obete

Na nie príliš originálnom nápade je založená hra Graveyard Keeper od vývojárov z Lazy Bear Games, v ktorej sa nič netušiaci mladík presunie zo súčasnosti do obdobia stredoveku. Tento námet bol spracovaný filmovo aj herne už mnohokrát, našťastie v tomto prípade nejde o príliš podstatnú udalosť. Jediné, čo vás zaujíma, je, ako sa dostanete naspäť ku svojmu životu. V stredovekom prostredí sa z vás stane hrobár, ktorý sa musí všetkému priučiť ako mladý žiak svojmu remeslu, aby sa z neho následne stal majster svojho oboru.

Graveyard Keeper inak ponúka vskutku netradičnú hru s množstvom originálnych nápadov, kde sa spájajú náročnejšia hrateľnosť, humorné situácie a pixelová grafika. Všetky postavy hovoria vymyslenou hmkacou rečou, ktorá sa ale mení na dialógy v textových oknách nad hlavou každej z nich. Týmto spôsobom sa informujete o dianí v malej dedinke, kde je hlavným styčným bodom kostol. Ten si od začiatku musíte zveľaďovať, aby boli obyvatelia spokojní a chodili sa modliť, navštevovali omše a prispievali do spoločnej kasy.

Vedľa kostola máte cintorín, kam ukladáte nebožtíkov, ktorých vám každé ráno donesie oslík s vozom. S telom si ale môžete urobiť, čo len chcete – odobrať orgány, vyňať svaly, naporcovať na menšie časti a výhodne predať alebo vycucať krv, ktorá sa následne použije v akčnejších fázach hry. Jemne morbídne herné situácie striedajú tie praktické, kedy sa z obyčajného hrobára musí stať obchodník, pobožný človek, rybár, drevorubač, expert na ťažbu kameňa, stavbár, poľnohospodár atď. Povolaní je v hre naozaj veľa a každý deň dajú zabrať postave, ako aj vám. Neúprosný cyklus striedania dňa a noci urýchľuje hru a vás stavia pred náročné situácie, kedy sa musíte rozhodnúť, ktorú činnosť uprednostníte. Úkony majú v hre svoju postupnosť, a preto musíte dobre zvážiť, ako si ich rozvrhnete.

Akčnejšiu časť hry vypĺňajú dungy, kde sa stretnete s rôznymi formami duchov alebo démonmi. Tých porážate pre pokoj v dedine, a zároveň si zo súbojov často odnesiete cenné suroviny, ktoré sa dajú využiť pri craftení užitočných predmetov. Craftenie je jedným zo základných aspektov hry a vy si vyrobíte sekery, kladivá, oblečenie, vozy, kríže a pod. Graveyard Keeper ponúka zdraví mix povolaní s humornými prvkami, kde si na začiatku najskôr osvojíte herné mechanizmy, aby ste následne strávili desiatky hodín v čarovnom stredovekom svete.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel core i5, 1.5 GHz
RAM: 4 GB
GPU: 1 Gb dedikovaná grafická karta
HDD: 1 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 10, Win 7
Graveyard KeeperDedinka

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Pomôžte hrobárovi v stredoveku
  • Humorné situácie
  • Množstvo povolaní
  • Craftenie predmetov
  • Dungeony
  • Pixelová grafika
  • Náročnejšie mechanizmy na pochopenie
  • Vtipné dialógy postáv

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

The Walking Dead: Season 2

The Walking Dead: Season 2

Franchise Hockey Manager 4

Franchise Hockey Manager 4

Driving Simulator 2009

Driving Simulator 2009

Rebel Trucker

Rebel Trucker

The Train Giant

The Train Giant

Trainz Railroad Simulator 2006

Trainz Railroad Simulator 2006

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 7 6 c b 1  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Graveyard Keeper

Graveyard Keeper

Dedinka

Dedinka

Rybárčenie

Rybárčenie

Inventár

Inventár

Stavebný mód

Stavebný mód

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  4 b 4 d 6 1  :
 
Nadpis:
Text: