softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14984
  • Užívatelia: 3233

Graveyard Keeper

82 %

Vykúpenie nič netušiaceho hrobára zo stredoveku si žiada nemalé obete

Na nie príliš originálnom nápade je založená hra Graveyard Keeper od vývojárov z Lazy Bear Games, v ktorej sa nič netušiaci mladík presunie zo súčasnosti do obdobia stredoveku. Tento námet bol spracovaný filmovo aj herne už mnohokrát, našťastie v tomto prípade nejde o príliš podstatnú udalosť. Jediné, čo vás zaujíma, je, ako sa dostanete naspäť ku svojmu životu. V stredovekom prostredí sa z vás stane hrobár, ktorý sa musí všetkému priučiť ako mladý žiak svojmu remeslu, aby sa z neho následne stal majster svojho oboru.

Graveyard Keeper inak ponúka vskutku netradičnú hru s množstvom originálnych nápadov, kde sa spájajú náročnejšia hrateľnosť, humorné situácie a pixelová grafika. Všetky postavy hovoria vymyslenou hmkacou rečou, ktorá sa ale mení na dialógy v textových oknách nad hlavou každej z nich. Týmto spôsobom sa informujete o dianí v malej dedinke, kde je hlavným styčným bodom kostol. Ten si od začiatku musíte zveľaďovať, aby boli obyvatelia spokojní a chodili sa modliť, navštevovali omše a prispievali do spoločnej kasy.

Vedľa kostola máte cintorín, kam ukladáte nebožtíkov, ktorých vám každé ráno donesie oslík s vozom. S telom si ale môžete urobiť, čo len chcete – odobrať orgány, vyňať svaly, naporcovať na menšie časti a výhodne predať alebo vycucať krv, ktorá sa následne použije v akčnejších fázach hry. Jemne morbídne herné situácie striedajú tie praktické, kedy sa z obyčajného hrobára musí stať obchodník, pobožný človek, rybár, drevorubač, expert na ťažbu kameňa, stavbár, poľnohospodár atď. Povolaní je v hre naozaj veľa a každý deň dajú zabrať postave, ako aj vám. Neúprosný cyklus striedania dňa a noci urýchľuje hru a vás stavia pred náročné situácie, kedy sa musíte rozhodnúť, ktorú činnosť uprednostníte. Úkony majú v hre svoju postupnosť, a preto musíte dobre zvážiť, ako si ich rozvrhnete.

Akčnejšiu časť hry vypĺňajú dungy, kde sa stretnete s rôznymi formami duchov alebo démonmi. Tých porážate pre pokoj v dedine, a zároveň si zo súbojov často odnesiete cenné suroviny, ktoré sa dajú využiť pri craftení užitočných predmetov. Craftenie je jedným zo základných aspektov hry a vy si vyrobíte sekery, kladivá, oblečenie, vozy, kríže a pod. Graveyard Keeper ponúka zdraví mix povolaní s humornými prvkami, kde si na začiatku najskôr osvojíte herné mechanizmy, aby ste následne strávili desiatky hodín v čarovnom stredovekom svete.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel core i5, 1.5 GHz
RAM: 4 GB
GPU: 1 Gb dedikovaná grafická karta
HDD: 1 GB voľného miesta
Ďalšie: DX 10, Win 7
Graveyard KeeperDedinka

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Pomôžte hrobárovi v stredoveku
  • Humorné situácie
  • Množstvo povolaní
  • Craftenie predmetov
  • Dungeony
  • Pixelová grafika
  • Náročnejšie mechanizmy na pochopenie
  • Vtipné dialógy postáv

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Ship Simulator 2008

Ship Simulator 2008

Wings of Prey

Wings of Prey

Equilinox

Equilinox

Landwirtschafts Simulator 2008

Landwirtschafts Simulator 2008

Wings of War

Wings of War

Football Manager 2008

Football Manager 2008

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 9 8 1 7 7  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Graveyard Keeper

Graveyard Keeper

Dedinka

Dedinka

Rybárčenie

Rybárčenie

Inventár

Inventár

Stavebný mód

Stavebný mód

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  7 1 a 7 3 c  :
 
Nadpis:
Text:

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia