softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
 • Užívatelia: 3237

Parkitect

87 %

Doprajte návštevníkom nezabudnuteľné pocity na vašich atrakciách

Kedysi výnimočný herný model budovateľských simulátorov zábavných parkov od série RollerCoaster Tycoon a jej viacerých častí postupne upadal, až sa dostal do bodu, kedy vznikali hry s touto tematikou len sporadicky. Nedávno sa zašlú slávu snažili oživiť tvorcovia z Frontier Developments s ich podareným (najmä graficky), ale nie príliš podrobným simulátorom Planet Coaster. Ešte pred nimi ale v roku 2016 vypustili do sveta prvú verziu nedokončenej hry tvorcovia z Texel Raptor s názvom Parkitect. Rok 2018 konečne priniesol vytúžené dokončenie a vydanie plnohodnotného titulu, ktorý, zdá sa, má všetky predpoklady na to, aby sa stal duchovným a úspešným nástupcom RollerCoaster série.

Princíp hry je dobre známy všetkým milovníkom žánru, ktorý sa točí okolo vybudovania samostatného parku schopného udržať si návštevníkov. Premyslenými marketingovými ťahmi si musíte hýčkať zákazníkov a ich peňaženky tak, aby sa nebáli vyskúšať nové atrakcie, vrátili sa na ich obľúbené horské dráhy alebo aby sa im v parku páčilo a prišli sa aj nabudúce.

Nielen horské dráhy, hojdačky alebo tobogány sú to, čo návštevníci požadujú. Celodenné naháňanie za zážitkami vyžaduje aj miesto na odpočinok, dobrú správu ciest aj výdatné jedlo vo vyhradených zónach. Aby všetko správne fungovalo a zapadalo do seba, musíte najať inžinierov, zabávačov, vrátnikov či ochranku. Správna logistika a jej udržanie z očí zákazníkov je tiež položka, ktorú chcete mať na svojom zozname splnenú na výbornú. Na dianie v parku sa pozeráte z horného pohľadu a samozrejmosťou je 3D spracovanie, ktoré umožňuje približovanie kamery, otáčanie uhlov pohľadu a pod.

Prostredie hry je zasadené do najrôznejších kútov krajiny, ktoré sa dajú meniť v prospech parku. Stromy tak nebudú prekážkou pri budovaní konštrukcií pre vašu dráhu, skalnaté útesy sa dajú vyťažiť a použiť na stavbu ciest atď. Miera detailnosti, akú tvorcovia vytvorili, je jednoducho skvostná a užijete si ju do poslednej skrutky. Grafickým spracovaním sa Parkitect nemôže rovnať už spomínanému Planet Coaster, ale všetko ostatné je tu výraznejšie, lepšie a vo väčšom. Sú to veci ako sledovanie trasy každého jedného zákazníka, mikromanažment alebo výber farby atrakcií či hudobných sprievodov real-time, ktoré hre dodávajú čaro už dávno neoprášené.

Okrem 26 scenárov výstavby parku je k dispozícii aj sandboxový mód, kde si môžete robiť, čo sa vám zachce. Steam Workshop zase ponúka výtvory ostatných hráčov, ktoré buď môžete používať vo svojej hre, alebo prispejete svojimi nápadmi a rozšírite bohatý obsah pre iných. Nechýba ani generátor terénu pre nové výzvy na každý deň. Aj napriek dlhému predbežnému prístupu sa v hre nájde pár nedostatkov, ktoré sa vývojárom zatiaľ nepodarilo odstrániť. Nepraktické vyberanie objektov alebo absencia tlačidla na vrátenie akcie o krok späť sú problémy zbytočne predlžujúce čas strávený pri konštrukcii a ostáva dúfať, že sa pri najbližších aktualizáciách vytratia. Hojnosť prvkov maximálne teší a je vidieť, že sa vývojári snažili o vytvorenie hry s dušou, čo sa im rozhodne podarilo.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: 2.3 GHz Intel i3
RAM: 4 GB
GPU: Väčšina grafických kariet od roku 2004 by mala fungovať
HDD: 2 GB voľného miesta
Ďalšie: Windows Vista, 7, 8, 10
ParkitectNa dráhe

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Detailné spracovanie
 • Hra s dušou RCT série
 • 26 scenárov
 • Správa logistiky a financií
 • Obrovské množstvo možností výstavby
 • Prostredie je možné upravovať
 • Obrovské mapky
 • 3D spracovanie
 • Voľný pohyb kamery
 • Otvorený herný svet
 • Steam Workshop

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Frets on Fire

Frets on Fire

House Flipper 2

House Flipper 2

SimAirport

SimAirport

Slice of Life

Slice of Life

Beware

Beware

Satisfactory

Satisfactory

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 7 5 7 6 b  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Parkitect

Parkitect

Na dráhe

Na dráhe

Nepriazeň počasia

Nepriazeň počasia

Nočné atrakcie

Nočné atrakcie

Raketa

Raketa

Špirály

Špirály

V lese

V lese

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  7 3 1 7 0 3  :
 
Nadpis:
Text:

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia