softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13811
  • Užívatelia: 3103

Dobývání hradu

Verze 1.0.0 - 30,08 MB

Dobývání hradu

85 %

Známa česká stolová hra obdobia z 80. rokov

Stará stolová hra Dobývání hradu opäť ožila aj na počítačoch a my si ju môžeme zahrať bez toho, aby sme čokoľvek museli inštalovať. Na výber je z troch obťažností a v nastaveniach nechýbajú možnosti pre vypnutie počasia alebo zvolenie silnejšieho efektu prvku náhody. V dolnej časti obrazovky sa nachádza ukazateľ počtu krokov, ktorý však nemá žiadny efekt a je len informatívny. 

Pravidlá

Cieľ hry - Dobyť súperov vnútorný hrad (tj. zmocniť sa súperovho kľúča).

Východisková situácia - Na začiatku hry sú rytieri na vrcholoch hradieb svojho hradu.

Hra - Prvý ťah má žltý, ďalej sa hráči v ťahoch pravidelne striedajú. Hráč na ťahu smie svojho ľubovoľného rytiera posunúť o jedno alebo viac voľných polí ortogonálne (tj. rovnako ako veža v šachu, nie teda šikmo). Rovnakým spôsobom sa smú pohybovať rytieri po hradbách. Ak chce hráč vystúpiť na hradby alebo z nich zostúpiť, môže posunúť rytiera len o jedno pole. Rytier nesmie vstúpiť do vnútorného poľa svojho vlastného hradu (tzn. pole, v ktorého strede je kľúč), ani cez neho prejsť. Ak rytier skončí ťah na poli, na ktorom je súperov rytier, je odstránený z dosky. Preskakovať rytierov (vlastných i cudzích) nie je dovolené.

Kanály - Do hradu možno voľne vstupovať cez kanály. Počet priechodov cez kanály má ale každý hráč obmedzený: level 1 => 8 priechodov, level 2 => 7 priechodov, level 3 => 6 priechodov. Zostávajúci počet priechodov ukazuje pre každého hráča lišta vľavo hore. Akonáhle tento počet hráč vyčerpá, už nemôže cez kanály prechádzať a musí do hradu cez stenu. Pri prechode rytiera cez lebky (niekde náhodne uprostred poľa) sa tiež odpočíta 1 priechod.

Koniec hry - 1. Hra končí, keď je obsadené pole s kľúčom niektorého hráča a tým je dobytý jeho hrad. 2. Hra končí, ak jeden z hráčov príde o všetkých rytierov. Remíza nie je možná (vždy sa niekomu podarí dobyť hrad).

Dobývání hraduHracie pole

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Klasická stará hra
  • Množstvo kombinácií
  • Súboj proti umelej inteligencii
  • Žiadne násilie

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Agent Mlíčňák

Agent Mlíčňák

Red Storm Rising

Red Storm Rising

Grand Theft Auto

Grand Theft Auto

Atomic Bomberman

Atomic Bomberman

Chaos Engine

Chaos Engine

Quarantine

Quarantine

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 2 6 4 b 1  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Dobývání hradu

Dobývání hradu

Hracie pole

Hracie pole

Level 2

Level 2

Nastavenia

Nastavenia

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  0 d 4 4 c 4  :
 
Nadpis:
Text: