softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

Dobývání hradu

85 %

Známa česká stolová hra obdobia z 80. rokov

Stará stolová hra Dobývání hradu opäť ožila aj na počítačoch a my si ju môžeme zahrať bez toho, aby sme čokoľvek museli inštalovať. Na výber je z troch obťažností a v nastaveniach nechýbajú možnosti pre vypnutie počasia alebo zvolenie silnejšieho efektu prvku náhody. V dolnej časti obrazovky sa nachádza ukazateľ počtu krokov, ktorý však nemá žiadny efekt a je len informatívny. 

Pravidlá

Cieľ hry - Dobyť súperov vnútorný hrad (tj. zmocniť sa súperovho kľúča).

Východisková situácia - Na začiatku hry sú rytieri na vrcholoch hradieb svojho hradu.

Hra - Prvý ťah má žltý, ďalej sa hráči v ťahoch pravidelne striedajú. Hráč na ťahu smie svojho ľubovoľného rytiera posunúť o jedno alebo viac voľných polí ortogonálne (tj. rovnako ako veža v šachu, nie teda šikmo). Rovnakým spôsobom sa smú pohybovať rytieri po hradbách. Ak chce hráč vystúpiť na hradby alebo z nich zostúpiť, môže posunúť rytiera len o jedno pole. Rytier nesmie vstúpiť do vnútorného poľa svojho vlastného hradu (tzn. pole, v ktorého strede je kľúč), ani cez neho prejsť. Ak rytier skončí ťah na poli, na ktorom je súperov rytier, je odstránený z dosky. Preskakovať rytierov (vlastných i cudzích) nie je dovolené.

Kanály - Do hradu možno voľne vstupovať cez kanály. Počet priechodov cez kanály má ale každý hráč obmedzený: level 1 => 8 priechodov, level 2 => 7 priechodov, level 3 => 6 priechodov. Zostávajúci počet priechodov ukazuje pre každého hráča lišta vľavo hore. Akonáhle tento počet hráč vyčerpá, už nemôže cez kanály prechádzať a musí do hradu cez stenu. Pri prechode rytiera cez lebky (niekde náhodne uprostred poľa) sa tiež odpočíta 1 priechod.

Koniec hry - 1. Hra končí, keď je obsadené pole s kľúčom niektorého hráča a tým je dobytý jeho hrad. 2. Hra končí, ak jeden z hráčov príde o všetkých rytierov. Remíza nie je možná (vždy sa niekomu podarí dobyť hrad).

Dobývání hraduHracie pole

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Klasická stará hra
  • Množstvo kombinácií
  • Súboj proti umelej inteligencii
  • Žiadne násilie

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Prehistorik

Prehistorik

Deadly Racer

Deadly Racer

Discworld

Discworld

Dangerous Dave

Dangerous Dave

Eye of the Beholder 3

Eye of the Beholder 3

Liero

Liero

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b a 5 d 9 b  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Dobývání hradu

Dobývání hradu

Hracie pole

Hracie pole

Level 2

Level 2

Nastavenia

Nastavenia

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  8 d b e 4 5  :
 
Nadpis:
Text:

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia