softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14005
  • Užívatelia: 3167

Golden Axe

95 %

Nesmrteľná arkádová klasika pre viacerých hráčov

V roku 1991 prišla na svet hra, ktorú by mal poznať každý správny gamer - Golden Axe. Vydala ju známa firma Sega a vo svojej dobe bola jednou z najlepších hier. V tejto arkádovej akcii budete so svojím hrdinom likvidovať hordy nepriateľov. Na pomoc si môžete zavolať aj kamaráta a na jednom počítači sa prebíjať úrovňami vo dvojici. Tešiť sa môžete na niekoľko levelov, krvilačných oponentov a podarenú VGA grafiku.

Na začiatku Golden Axe si vyberiete svojho bojovníka. Vyberať môžete medzi bojovníčkou, barbarom a trpaslíkom. Bojovníčka má zo všetkých najviac priehradok na manu, ktorú spotrebovávate pri kúzlení. Čím viac fľaštičiek spotrebujete, tým je kúzlo silnejšie. Navyše je jej kúzlo veľmi efektívne, pretože sa pri jeho vyvolaní na obrazovke objaví dračia hlava, ktorá spáli všetkých nepriateľov. Má však najpomalší útok. Barbar je neutrálny typ postavy. Má vyvážený útok aj počet priehradiek na manu. Napriek nízkemu počtu priehradiek na manu sa jasnou voľbou mnohých hráčov stal trpaslík. Jeho útok je najrýchlejší a najúčinnejší.

Než začnete hrať, je potrebné popísať 3 úrovne obtiažnosti. Úroveň Beginner je určená začiatočníkom a obsahuje iba 3 levely. Po tom, čo ju prejdete, ste pripravení na ďalšiu úroveň. Tou je Arcade, ktorá predstavuje hlavnú príbehovú liniu. Poslednou úrovňou je The Duel. Ten je zo všetkých najťažší a to preto, že musíte kosiť stále lepších a lepších nepriateľov. Na zvládnutie neobmedzeného počtu nepriateľov máte k dispozícii iba jeden život a s kúzlami sa pri tejto obtiažnosti môžete rovno rozlúčiť. Aby toho nebolo málo, nie je vám umožnený pohyb na mape. Stojíte na kraji obrazovky a čelíte náporom oponentov, ktorí sa na vás valia vo vlnách.

Vráťme sa ale k Arcade mode a príbehovej línii. Tá je spočiatku celkom ľahká, no úrovne postupne naberajú na obrátkach a vy budete musieť zdolávať čoraz silnejších súperov. Okrem ich likvidácie musíte zbierať jedlo a fľaštičky, ktoré sa na obrazovke objavia, keď nakopnete pobehujúceho trpaslíka. Ak chcete v boji získať prevahu, skúste nepriateľa zraziť z jeho draka. Môžete naň totiž nasadnúť a použiť ho proti nemu.

Golden AxeVýber hráčov

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Hra bol vydaná v roku 1990 firmou Sega
  • Možnosť hry dvoch hráčov na jednom počítači
  • 3 hrdinovia
  • Najlepší je trpaslík
  • Silné kúzla
  • Niekoľko obtiažností
  • Pekná VGA grafika

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Jazz JackRabbit 2

Jazz JackRabbit 2

Constructor

Constructor

Theme Park

Theme Park

Doom

Doom

Brix

Brix

Dyna Blaster

Dyna Blaster

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 1 6 3 e 8  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Golden Axe

Golden Axe

Výber hráčov

Výber hráčov

Kúzla

Kúzla

Kúzlo trpaslíka

Kúzlo trpaslíka

Boss v každej úrovni

Boss v každej úrovni

Bojovníčka

Bojovníčka

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  6 c 6 b b 8  :
 
Nadpis:
Text: