softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 11536
  • Užívatelia: 2771

Prihlásenie

zabudnuté heslo | nová registrácia

Heroes of Might and Magic

Verze 1995 - 10,70 MB

Heroes of Might and Magic

75 %

Klasická ťahová stratégia

Ako už napovedá názov hry, základom Heroes of Might and Magic sú hrdinovia a kúzla. Hráč sa stane vodcom družiny, s ktorou bude jazdiť na rôzne výpravy a bude získavať nové pevnosti, bane, jednotky a skúsenosti. Okrem výprav sa musí starať o fungovanie svojho hradu a mesta.

Armáda je atypicky zložená z hrdinu, ktorý je najcennejšou, najsilnejšou a zároveň najdôležitejšou jednotkou; ďalej z rôznych druhov leteckých, pozemných, streleckých alebo bojových jednotiek. Identické jednotky sa zhlukujú do skupín, ktoré sú nazývané stacky. Tieto stacky potom v danom útoku bojujú ako jedna jednotka.

Súboje sú veľmi zaujímavou súčasťou hry. Všetky činnosti vrátane pohybu sú rozdelené na ťahy. Ťah je spojený s určitým časovým intervalom. Vďaka tomu hra plynie stále rovnako rýchlo (výnimku tvorí zrýchlenie pri použití príslušného tlačidla). Pri súboji sa pred každým kolom nastaví všetkým jednotkám určitá činnosť - útok, kúzlo, pohyb atď. Následne hráč odklikne útok. Následne sa uskutočnia všetky zvolené ťahy zúčastnených armád. Nie je vzácnosťou, že slabšia armáda pri vhodne zvolenej taktike porazí nepriateľa v presile.

Na správny chod hry Heroes of Might and Magic budete potrebovať aplikáciu DOSBox. Môžete si ju stiahnuť tu.

Okrem bežného spustenie budete musieť v DOSBox mountovat aj CD mechaniku (originálne CD v nej byť vložené nemusí). Okrem bežného "mount c C:\" vložte aj CD mechaniku príkazom bez úvodzoviek "mount d D:\ -t cdrom" (kde D: môžete nahradiť písmenom vašej CD mechaniky, ak je iné, čo väčšinou dnes býva, pretože C aj D zaberú pevné disky). Potom normálne postupujte tak, ako je napísané v našom návode pre DOSBox.

Heroes of Might and MagicŠtart hry

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Veľké množstvo jednotiek
  • Hrdinovia a kúzla
  • Velenie armáde + starosť o hrad
  • Dobývanie územia
  • Ťahová stratégia

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Alien Breed

Alien Breed

7 dní a 7 nocí

7 dní a 7 nocí

Alcatraz

Alcatraz

Dungeon Master 2

Dungeon Master 2

Pac-Man

Pac-Man

Colonization

Colonization

Diskusia

Meno:
Opište znaky opačně  a 5 0 f d 0  :
 
Odkaz :
Súhlasím Táto webová stránka používa na analýzu návštevnosti súbory cookie. Používaním tohto webu s ich použitím súhlasíte. (Ďalšie informácie)