softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14032
 • Užívatelia: 3173

Frostpunk

Frostpunk

Frostpunk

96 %

Udržte mesto životaschopné v tuhých mrazoch

Herné série naprieč žánrami sa držia zaužívaných tradícií a len málokedy sa z jednej značky stane niečo prelomové a originálne. Je množstvo skvelých stratégií, ale len máloktorá momentálne dokáže poskytnúť pocit z niečoho nového a nápaditého. Takým počinom je nový survival titul Frostpunk od poľského štúdia 11 bit Studios venujúci sa blízkej budúcnosti. V tej sa planéta zahalila do hustých oblakov a teplota klesla pod body mrazu. Vašou úlohou je chopiť sa velenia jedného z posledných miest a viesť ľudí tak, aby mesto zostalo životaschopné.

Frostpunk si kladie dôraz na vynášanie vlastných rozhodnutí, pričom každé z nich má veľkú váhu na to, ako sa hra vyvinie a kam sa posunie mesto aj jeho obyvatelia. Nielen, že sa musíte starať o technológie a pokrok, ale takisto nesmiete zabúdať ani na ľudí a ich spokojnosť. V podstate máte dve možnosti, ako mesto viesť. Buď nastolíte absolútnu totalitu, alebo sa budete snažiť nájsť humánne riešenia na prežitie. Postupne však zistíte, že tieto dve cesty sa musia v určitom bode skrížiť a že nepôjde všetko tak hladko, ako by ste chceli.

Nevyhnete sa tak popravám, sankciám voči skupinám obyvateľov, detskej práci v baniach a pod. Základ tvorí vždy tepelný generátor v strede mesta starajúci sa o prežitie obyvateľov. Ten spotrebuje veľa uhlia, ktorého bude neustále nedostatok, takže treba hľadať riešenia, ako ho získať čo najviac. Ruka v ruke s tým idú ale problémy ako civilizačné choroby, nečakaní návštevníci pred bránami, nedostatok jedla, rozširujúce sa mesto neschopné sa o seba postarať a pod. Všetko tak závisí na vašich rozhodnutiach. Ak sa o obyvateľov nebudete starať, môžu vypuknúť nepokoje a situácia sa výrazne zhorší.

Frostpunk si zakladá na prepracovanom systéme všetkých aspektov hry – technologický strom, politika, triedy ľudí, priemysel, hospodárstvo alebo zdravotnícky systém. Vy sa na všetko pozeráte zhora a určujete všetky vykonané aktivity. Ak hľadáte komplexnú survival stratégiu s prepracovanými hernými mechanizmami, potom je Frostpunk dokonalou novinkou v roku 2018, od ktorej sa len tak ľahko neodlepíte. Pripočítajte si k tomu intuitívne ovládanie, možnosť vydať sa stále novými cestami či krásnu grafiku a máte tu nového favorita vo vašej zbierke hier!

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: 3.2 GHz Dual Core Procesor
RAM: 4 GB
GPU: GeForce GTX 660, Radeon R7 370
HDD: 8 GB voľného miesta
Ďalšie: DirectX, Win 7 (64-bit)
FrostpunkPriemyslové mesto

Hlavné funkcie a vlastnosti:

 • Budovanie mesta
 • Postapokalyptický svet
 • Staranie sa o teplo obyvateľov
 • Prepracovaný systém vedenia mesta
 • Množstvo problémov popri pokroku
 • Strom technológií
 • Objavovanie nových oblastí
 • Nádherná grafika
 • Originálny koncept

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Supreme Commander

Supreme Commander

Hearts of Iron lll

Hearts of Iron lll

They Are Billions

They Are Billions

Rise of Nations:Throne&Patriots

Rise of Nations:Throne&Patriots

Star Trek: Armada II

Star Trek: Armada II

Crusaders of the Lost Idols

Crusaders of the Lost Idols

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 5 7 2 6 0  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Frostpunk

Frostpunk

Priemyslové mesto

Priemyslové mesto

Priemyslový dom

Priemyslový dom

Protest

Protest

Velké mesto

Velké mesto

Preživší

Preživší

Prenasledovanie

Prenasledovanie

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  3 4 a d 9 f  :
 
Nadpis:
Text: