softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13935
  • Užívatelia: 3161

Stronghold Crusader

Verze Crusader - 92,36 MB

Stronghold Crusader

89 %

Prepracovaná dobyvateľská stratégia

Titul Stronghold označuje známu hernú sériu, ktorej vývoj je veľmi zaujímavý. Väčšinou totiž býva zvykom, že najlepšiu predajnosť dosahujú neskoršie pokračovania vytvorené pomocou moderných technológií. Tentoraz je ale všetko inak a hviezdou série sa stala časť s názvom Crusader. Prakticky ide o priame pokračovanie prvej časti, no číslom 2 je označený až ďalší titul.

Ak ste zvyknutý na klasické real-timové stratégie, v Stronghold Crusader sa určite nestratíte. Základné princípy a ovládanie sú úplne štandardné. Mierny šok však môžete zažiť vďaka komplexnej ekonomike a množstvu herných prvkov, akými sú budovy, jednotky a predmety.  Možnosti sú totiž obrovské a jednotlivé aspekty boli dotiahnuté k dokonalosti. 

Prvý rozdiel pocítite pri získavaní surovín či výrobe nástrojovnáradia, ktoré postavy potrebujú na výkon svojej činnosti. Nástroje je nutné najprv vyrobiť, následne ich presunúť do skladu a až potom je možné vytvoriť konkrétnu jednotku. Toto pravidlo sa týka predovšetkým vojakov, ktorým treba dodávať výzbroj – luky, meče, palcátyštíty. Výroba určitých predmetov je navyše podmienená stavbou príslušnej dieľne.

Vypestované alebo pozbierané suroviny musíte uskladniť vo vyhradených priestoroch. Pokiaľ sa ich kapacita naplní, dedinčania prestanú pracovať a produkcia začne stagnovať. Dedinčania ale potrebujú potravu a vodu, takže sa suroviny míňajú pomerne rýchlo. Ak ich občas za tvrdú drinu odmeníte pivom, mestská morálka prudko stúpne.

Práve morálka je pre vás v mnohých ohľadoch kľúčová. Pokiaľ klesne pod kritickú úroveň, občania prestanú platiť dane a pracovať. V takom prípade nepotrvá dlho a vaša armáda zostane bez financií. Preto sa musíte starať o výstavbu špeciálnych zábavných budov a obyvateľstvo zásobiť dostatkom piva.

Hra je spracovaná vskutku precízne. Ak na vás nepriateľ bude strieľať zápalné šípy a zasiahne slamenú strechu, strecha začne horieť. Oheň sa postupne rozšíri aj na ostatné stavby a o chvíľu vzbĺkne celé mesto. Všetko však závisí len na vás. Musíte byť obozretný a na vhodných miestach stavať požiarne stanice s posádkou, ktorá prípadný požiar uhasí.

Stronghold Crusader je prepracovaná historická stratégia s výbornou grafikou. Ovládanie je intuitívne a v množstve herných prvkov sa zorientujete v priebehu niekoľkých minút. Hra je klasickým predstaviteľom žánru a doposiaľ nebola prekonaná.

Stronghold CrusaderDobývanie hradu

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Pútavá grafika
  • Skvelé ovládanie
  • Zaujímavé misie
  • Množstvo jednotiek, budov a nástrojov
  • Komplexná ekonomika

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Executive Assault

Executive Assault

Empires of the Undergrowth

Empires of the Undergrowth

Royal Heroes

Royal Heroes

Travian Kingdoms

Travian Kingdoms

Master of Orion

Master of Orion

Age of Wonders II: The Wizard's Throne

Age of Wonders II: The Wizard's Throne

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 0 a 9 5 3  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Stronghold Crusader

Stronghold Crusader

Dobývanie hradu

Dobývanie hradu

Extrémne súboje

Extrémne súboje

Nájomný vrah

Nájomný vrah

Požiar

Požiar

Prehľad hospodárstva

Prehľad hospodárstva

Protipožiarna studňa

Protipožiarna studňa

Verzia Extreme

Verzia Extreme

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  0 1 e 1 b 7  :
 
Nadpis:
Text: