softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14807
  • Užívatelia: 3226

Amoriax

81 %

Taktická hra na báze rímskych stolových hier

Amoriax (alebo v českom prostredí „Kořist“) je klasická dosková hra, ktorej cieľom je zmocniť sa taktickými manévrmi korunky uprostred dosky. Hracie kamene sa po doske iba posúvajú, to znamená – nepreskakujú sa ani sa nevyraďujú.

Hra má tieto pravidlá:

Hrací kameň sa môže premiestniť len na posledné možné pole vo zvolenom smere. Mimo vyznačenú stredovú plochu je možné ťahať kameňom do písmena L (rovnako ako jazdcom v šachu). Hrací kameň môže ťahať z úplného rohu do protiľahlého rohu po uhlopriečke šikmo, pokiaľ je tam prázdne pole. Červený kameň je spoločný obom hráčom a môže ním ťahať ktokoľvek. Cieľom hry je ovládnuť stred hracej dosky. Vyhráva teda ten hráč, ktorý ako prvé ovládne stredové pole s korunkou.

Ide o klasickú doskovú hru vychádzajúcu z princípov starých rímskych doskových hier. Vhodné posúvanie kameňov a ich kombinovanie vytvára nepreberné množstvo variácií a taktických situácií, kedy len pomocou tempa, blokovania a spolupráce kameňov medzi sebou hráči umožňuje smerovať k víťaznej stratégii a zároveň prekaziť stratégiu súpera. Ojedinelý je prvok spoločného červeného kameňa, ktorým môžu ťahať obaja hráči a ktorý tak môže ovplyvniť taktiku na oboch stranách. Červený kameň môže raz pomôcť jednému hráčovi, nabudúce zase druhému a treba s jeho existenciou za každej situácie počítať.

Kamene je možné v ktorejkoľvek fáze hry kamene náhodne rozmiešať. Je možné si vybrať medzi 3 úrovňami umelej inteligencie. Hra umožňuje aj hru medzi dvoma ľudskými súpermi.

AmoriaxAmoriax

Hlavné funkcie a vlastnosti:

  • Taktická stolová hra
  • Zmocnite sa kráľovnej
  • Posúvanie kameňov
  • Jednoduchý princíp
  • Logická hra v troch úrovniach náročnosti

Odporúčame

Značky

Podobné programy na stiahnutie

Peklik

Peklik

Bpuzzle

Bpuzzle

Game1D

Game1D

Scrabble

Scrabble

Tajemství věků

Tajemství věků

Tower of Goo Unlimited

Tower of Goo Unlimited

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 5 b 0 a 3  :
 
Odkaz :

Recenzie

 
 
 
Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

Amoriax

 

Položiť otázku

Meno:
Opište znaky opačně  b 6 8 2 3 0  :
 
Nadpis:
Text:

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia