softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

5 najlepších máp pre Minecraft

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.2.2014 | Zobrazené: 10320x

Minecraft sa môže chváliť generátorom máp, vďaka ktorému nie sú 2 mapy nikdy rovnaké. Na druhú stranu sú si ale podobné v tom, že ide o náhodne generované a niektorými pravidlami zviazané kusy zeme. Hoci na prvé zahranie dokáže prekvapiť rôznymi typmi útvarov (kopce, jazerá, rieky, zlomy, ...), po čase je to trochu nuda. Nič sa totiž nevyrovná mape, ktorá je vytvorená človekom, ktorý má nejaký zámer a predstavu. Naviac mapy dovoľujú úplne zmeniť hrateľnosť a zameranie Minecraftu. Zo sandboxového survivalu tak môžete mať intenzívny horor, podarenú adventúru alebo napríklad "padáčik" (čo je naše označenie pre opak skákačiek).

Inštalácia máp

Inštalácia máp je veľmi jednoduchá - stačí si nájsť priečinok s uloženými hrami a rozbaliť do neho rar, ktorý si stiahnete. Ide vždy o zložku s uloženým svetom, ktorú potom ľahko v hre načítate ako uložený svet. Najčastejšie sa zložka Save nachádza v „C:\Users\Užívateľskémeno\AppData\Roaming\.minecraft\saves“.

Zombie Apocalypse

Už pôvodný Minecraft je zombie preplnený, nie je preto divu, že jedna z najlepších dobrodružných máp (adventure máp) sa okolo nich točí. V tomto okolo hodiny a pol dlhom príbehu si prežijete veľa predprogramovaných udalostí i neriadeného rezania do všetkého nemŕtveho okolo. A že je pohybujúcich sa mŕtvol okolo vás viac než dosť! Mapa má tri rôzne konce a používa command bloky aj špeciálne predmety. Voliteľné doplnkové questy a kopa explózií sú tu potom ako čerešnička na torte.

Pozor, mapa je určená pre 2 hráčov, pretože riešenie niektorých puzzle s nimi priamo počíta!

Zombie Apocalypse stahujte ZDE

Herobrines Mansion

Herobrineovo sídlo je určite miestom, ktoré si prajeme všetci navštíviť, že? Autor Zombie Apocalypse (ZA) vám túto možnosť dáva v ďalšom podarenom móde, ktorý obsahuje súboje s bossmi, upravené monštrá aj špeciálne setové predmety. Rovnako ako ZA, ani táto mapa nevyžaduje žiadny špeciálny mód, takže inštalácia je veľmi jednoduchá. Ako už názov napovedá, dôjde aj na samotného, legendami opradeného a už tisíckrát domnelo videného Herobrinea.

Aj táto mapa je určená pre multiplayer, ale dá sa dohrať aj osamote, to ale bude veľmi náročné.

Herobrine´s Mansion stahujte ZDE

Underground 2

Po "naskriptovaných" mapách s pomerne krátkou hernou dobou je tu aj jeden survival sandbox vyšperkovaný veľkou dávkou starostlivosti autora. Ide o podzemnú mapu, v ktorej okrem kutania a ťažby objavíte veľa bonusového materiálu, ako nádherné mesto Tartaros alebo veľa špeciálnych miestností, respektíve jaskýň, ktoré obývajú buď monštrá, alebo NPC.

Underground 2 stahujte ZDE

Zelda Adventure

Princeznička Zelda a Linkove problémy s jej záchranou sú legendárne, rovnako ako mapa (stále vo vývoji, ale už si môžete zahrať veľký kus) inšpirovaná niekoľkými dielmi pre Minecraft 1.4.7. K jej spusteniu budete potrebovať aj Mód Adventure Craft (všetko na stiahnutie na odkaze nižšie). Mapa obsahuje veľa novej hrateľnosti, modelov i zbraní a naozaj už nejde o obyčajný Minecraft, ale o Zeldu pretvorenú do kockovaného sveta.

Zelda Adventura stahujte ZDE

Dropper

Po sandboxe a príbehových mapách tu máme aj oveľa šialenejší nápad. Mapa, v ktorej je vašou jedinou úlohou správne spadnúť. Naozaj, v každom z levelov padáte a nesmiete po ceste naraziť, inak zomriete a padáte znova. Musíte sa vyhýbať prekážkam a triafať sa do medzierok a akokoľvek to znie ľahko, opak je pravdou, The Dropper vám dá zabrať.

Dropper stahujte ZDE

Značky

Podobné články

Cheaty pre GTA V na Playstation, Xbox a PC

Cheaty pre GTA V na Playstation, Xbox a PC

TOP 15 najočakávanejších video hier na PC roku 2022

TOP 15 najočakávanejších video hier na PC roku 2022

Dota 2 vs. League of Legends

Dota 2 vs. League of Legends

Steam Deck z počítača: Ako na streamovanie hier z PC do konzoly od Valve?

Steam Deck z počítača: Ako na streamovanie hier z PC do konzoly od Valve?

Do hry Fortnite prichádza v rámci Halloweenu dvojica postáv z Resident Evil série

Do hry Fortnite prichádza v rámci Halloweenu dvojica postáv z Resident Evil série

Najlepšie módy pre World of Warplanes (WoWp)

Najlepšie módy pre World of Warplanes (WoWp)

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 b 5 c 5 e  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia