softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14240
  • Užívatelia: 3202

7 jednoduchých krokov, ako zrušiť email od Seznamu

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.3.2022 | Zobrazené: 135x

Existuje nepreberné množstvo emailových služieb, kde si môžeme vytvoriť vlastnú schránku. V Česku aj na Slovensku je stále najpoužívanejší Gmail, ale nájdu sa aj tunajšie spoločnosti ponúkajúce možnosť založenia emailu na cz/sk doméne. Jednou z nich je aj Seznam, resp. jej slovenský variant Zoznam, a obidve možnosti ponúkajú plnohodnotné vytvorenie emailového účtu. Čo ale v prípade, keď účet chcete odstrániť?

Bez rozdielu na poskytovateľa sa niekedy môže stať, že používatelia si chcú emailovú schránku zrušiť. A je to práve služba od Seznamu, kde je samotné odstránenie emailu ukryté v menu Nastavení, kde by sme ho možno nehľadali. Viacero používateľov si s odstránením emailového účtu od Seznamu nevie rady, preto sme sa na problematiku pozreli podrobnejšie.

Jednoduché odstránenie emailu na Sezname

Samotný postup zmazania emailu od Seznamu je vo svojej podstate veľmi jednoduchý, ale bez návodu môže byť pre mnohých používateľov behom na dlhú trať. Ak neviete, kde hľadať, je veľmi pravdepodobné, že s danou situáciou strávite veľa času, ktorý môžete venovať inej, produktívnejšej činnosti.

Rozhodnutie zrušiť email môže mať viacero dôvodov od čistého štítu, kedy si poviete, že chcete začať od začiatku, cez nevhodnosť názvu emailovej adresy, ktorá nemusí byť reprezentatívna, ak sa chystáte komunikovať v serióznom tóne, alebo sa jednoducho chcete zbaviť spamu, ktorý sa vám na emaile za posledné obdobie nahonobil. 

Pred samotným návodom je dobré vedieť, že zmazaním emailu od Seznamu prídete o všetky svoje maily a konverzácie, nikto vám už nebude môcť na túto adresu poslať žiadne správy a rovnako ich ani vy nebudete môcť odosielať.

Ako trvalo zmazať Seznam email

  1. Po prihlásení sa k vášmu účtu kliknite na váš email v pravom hornom rohu.

 

  1. Rozbalí sa menu, kde vyberiete položku Nastavenia.

 

  1. Keď ste sa dostali do Nastavení, prejdite úplne na spodok, kde nájdete možnosť „Môže sa hodiť“. Tu kliknite na Zmena hesla (nastavenia Seznam účtu).

 

  1. V menu vľavo hore sa zobrazia možnosti, z ktorých vyberte Osobné údaje.

 

  1. Následne sa zobrazí karta so Základnými osobnými údajmi a s Ochranou osobných údajov dole. V nej potom vyberte možnosť „Žiadosť o zrušenie účtu a zmazanie užívateľských dát“.

 

  1. Táto karta sa následne rozbalí a ak to s odstránením Seznam emailu myslíte vážne, kliknite na „Pokračovať k žiadosti“.

 

  1. Následne stačí vybrať obidve položky „Chci natrvalo smazat tento účet u Seznamu a všechna data v něm obsažená“ a „Potvrzuji, že smazanou e-mailovou schránku nebude možné nadále používat nebo ji znovu založit“.

 

Hotovo, email od Seznam.cz bude do 30 dní vymazaný. Pozrite si aj náš návod, ako sa zbaviť Facebooku na trvalo alebo len dočasnou deaktiváciou.

Značky

Podobné články

Návod na nahrávanie hovorov cez Skype

Návod na nahrávanie hovorov cez Skype

Na Twitch prichádza Premier League, NHL, NBA aj UFC

Na Twitch prichádza Premier League, NHL, NBA aj UFC

10 najlepších tipov pre Twitter

10 najlepších tipov pre Twitter

Najlepšie aplikácie pre tablety I

Najlepšie aplikácie pre tablety I

Google Inbox – náhrada za Gmail?

Google Inbox – náhrada za Gmail?

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 3 e 7 d f  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia