softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Fortnite Sezóna 2: Nová Kapitola 3 je nabitá novinkami

Autor: Redakcia  |   Publikované: 11.4.2022 | Zobrazené: 882x

Nová kapitola hry Fortnite vyšla 20. 3. 2022 a ako je u vydavateľstva Epic Games bežné, tak priniesla so sebou aj trailer odkrývajúci niektoré novinky ďalšej kapitoly, ako napríklad nové zbrane a obrnený Battle Bus. Azda najväčším šokom je ale zákaz stavania.

Fortnite bez stavania?

Najväčšia zmena je odstránenie stavania, čo dokáže dať novým hráčom výhodu proti niektorým skúsenejším veteránom. Stavanie je vo Fortnite od samého vydania v roku 2017 a stalo neodmysliteľnou súčasťou hry a zároveň najväčším rozdielom od iných Battle Royal hier ako napríklad PUBG alebo Call of Duty: Warzone

Avšak stavanie vývojári neodstránili úplne ale pridali nový mód Zero Build, kde je stavanie zakázané. Ako je vo Fortnite samozrejmosťou počas hry zbieranie zbraní a iných pomôcok na boj, tak sú súčasťou hry aj healy a shieldy, ktoré pomáhajú hráčom prežiť súboj alebo obstreľovanie iným hráčom. Bez nich sa hra stáva veľmi náročná aj pre tých najlepších a bez možnosti postaviť si rýchlo úkryt je to ešte ťažšie, preto sa vývojári rozhodli pridať do Zero Build shield ktorý má každý hráč rovnaký a doplňuje sa počas hry.

Tento shield by mal predísť nečakaným úmrtiam na otvorenom priestore ale aj v normálnom 1v1 súboji. Keď sa hráčovi podarí v sezóne 2 vyhrať bez stavania, bude odmenený novým dáždnikom Gunn-brella. Dáždniky sú náhradou za bežné glidre a boli pridané už v prvej sezóne 1 tiež ako odmena za výhru.

Nový pohyb: Taktický šprint

Do Fortnite prichádza nový druh šprintu (tactical sprint), ktorý hráčom pomôže pri uhýbaní pred streľbou iného hráča a taktiež vyzerá lepšie ako ten starý. Ponúka dvojnásobnú rýchlosť, ale zato chvíľu trvá kým sa dobije. Dokonca je teraz možné vyraziť dvere domu, čo vie umožniť akčnejší priebeh súboja. Vývojári pridali tiež parkúr, vďaka ktorému je možné preliezať cez väčšie steny a podobne.

Vo Fortnite sa rozrástol aj vozový park

Nová kapitola priniesla nový Titan Tank, ktorý je lepší ako obyčajný tank, pretože má boost, ktorý na krátku vzdialenosť zrýchli tank a umožní rýchlejší pohyb po mape. Boost však nie je jediná zaujímavá vec na novom tanku. Tank prichádza s termovíziou a má po ruke aj aim lock, vďaka ktorému vie automaticky zamerať iné tanky, vozidlá, air dropy a aj hráčov.

Tank ma zatiaľ obyčajnú čiernu farbu, ale mala by sa na ňom čo chvíľa objaviť farba skupiny The Seven. S tankom prišli aj nové pripevnenia na vozidlá. Tieto pripevnenia sú prvé od off-roadových kolies z kapitoly 2. Teraz môže hráč vylepšiť svoje vozidlo napríklad baranidlom, ktoré pripevní na predok auta alebo kolesami na off-road. Baranidlo nie je nutné pripevniť iba na vozidlo, ale je aj možné položiť ho na zem, čo dokáže hráčovi pomôcť ako krytie využiteľné v Zero Builds.

Najväčšia novinka v tejto kategórii je však obrnený Battle Bus. Battle Bus bol vo Fortnite už od začiatku a fungoval iba ako výsadkové vozidlo, no teraz sa dá počas hry zakúpiť a hráčovi ponúka baranidlo, turret, hák a dokáže aj lietať.

Nové zbrane ponúkajú nevídané možnosti

Obľúbená zbraň MK-7 bola z Fortnite odstránená, ale Epic Games pridal náhradu v podobe Striker burst assault rifle. Je síce veľmi podobná starému modelu MK-7, ale strieľa po dávkach, čo znamená, že nie je tak efektívna na súboj na blízky rozsah. Mýtická verzia zbrane sa dá získať po porazení herného bossa Doctora Slonea. Tak ako mýtická Striker burst assault rifle, aj mýtické GUNNAR’S STINGER SMG z minulej sezóny sa dá nájsť počas hry. Hráč ho získa, keď v lokácii Command Cavern eliminuje Gunnara.

Ďalšia mýtická zbraň je v podobe Assault Rifle, ktorá sa vrátila do hry v sezóne 2. Vyzerá byť lepšia ako predtým ale má aj nejaké muchy. Našťastie jej mýtická verzia vlastnená bossom Huntmaster Saber vynahrádza všetko. Medzi nové zbrane patrí aj rýchlopalná zbraň Combat SMG. Má výborný dostrel pre samopal a dokáže poriadne znepríjemniť život protivníkovi v súboji na blízko. Hráči môžu byť spokojní aj s návratom Heavy Snipera.

Bohužial to už nie je one-shot zbraň, na ktorú boli hráči zvyknutí, ale stále ponúka kvalitnú palebnú silu a tiež vie poriadne poškodiť tanky. Pridané sú tiež niektoré staré zbrane ako napríklad Revolver, Drum shotgun a shock wave. No a vracia sa aj obľúbená a efektná C4.

Nové veci rozhádzané po ostrove

Sú späť kanóny z kapitoly 2, ktoré sa teraz premenili na obliehacie kanóny a majú ešte väčší dostrel ako predošlé kanóny. Ako u starého kanónu, tak aj u tohto platí, že hráč sa môže z kanónu  vystreliť  a pohybovať sa tak po mape. Prichádzajú tiež nové funkcie umožňujúce opraviť napríklad autá, kanóny alebo turrety. Nový je aj polep Supply dropu, ktorý má teraz camo farbu.

Novinky na mape

Mapa prichádza s novými vylepšeniami pre Command Cavern, the Fortress a Synapse Station. Command Cavern zostáva rovnaká s pridanou obrovskou vzducholoďou, ktorá je pripojená k jaskyni. Tieto vzducholode sú po celej mape a každá má iný interiér. V interiéri Synapse Station je pridaná dielňa, kde sa vyrábal obrnený battle bus.

Jedna z najzaujímavejších vecí, ktorá sa vracia do Fortnite, je Funding Station. Funding Stations sú po celej mape a umožňujú kúpu obrneného Battle Busu. Funding Station bude cez sezónu ponúkať výber medzi Combat AR a Red-Dot AR, Bubble Shield a Balloons a Boogie Bomb a Rift-To-Go. Veľká zmena sa stala aj na soche, ktorá síce stále stojí nad ostrovom, ale chýba jej horná časť tela.

Do hry sa tiež vracia herný boss Dr. Slone, ktorú hráči môžu nájsť vo Fortress. Na mape sú ďalej pridané veľké krátery, v ktorých sa dá nájsť veľa vecí a dajú sa dobre využiť v súboji ako úkryt. Veľa hráčov bolo sklamaných, keď v hre nevideli Kolombo. Pre príbeh neboli nijak dôležití a hráči ich mohli využiť ako odrazovú dráhu alebo pre získavanie nových vecí. Tvorovia z hry navyše odstránili aj Kolomberry, čo bola jedna z najzaujímavejších vecí, ktoré do Fortnite prišli v poslednej dobe a ľudia ich milovali.

Epic Games sa vyjadrili, že keby sa rase Kolombo niečo stalo, tak by odstránili Tilted Towers, ktoré stále stoja. Veľa hráčov si však nevšimlo novinku v Log Jam Lumber Yard, kde sa nachádzajú hrudy snehu a hráči, ktorí vedia, čo to znamená, tak vedia, že Kolombo nie je preč z Fortnite. Keď sem hráč dopadne, dostane 10 000 XP zadarmo a na obrazovke mu vyskočí karta s nápisom “Are the Kolombo hibernating? Or are they in hiding?” . Komunita bola na Kolombo v posledných dňoch tak veľmi zameraná, že dokonca to vyzerá tak, že tvorcovia to pridali do hry na poslednú chvíľu, len aby hráči vedeli, že Kolombo je OK.

Ako je na tom Battle Pass?

Ak máte radi Fortnite crossovery alebo originálne Fortnite skiny, nový battle pass má niečo pre vás. Na prvej strane battle pass ponúka Tsuki 2.0, čo je niečo ako vylepšená verzia Tsuki. Skin má tri možnosti úpravy a každá vyzerá úplne inak ako originálny skin. Gunnar je hlavnou tvárou druhej strany battle passu. Gunnar je už známa tvár, ktorú sme mohli vidieť vo finále kapitoly 2. Skin nepatrí medzi tie najlepšie, ale ponúka nasadenie jeho zlatej masky, ktorá vyzerá naozaj dobre.

Štvrtá strana battle passu v sebe ukrýva ďalšieho člena skupiny The Seventhe Imagine”. Je to jedna z prvých členov The Seven, ktorá nemá klasický modrý oblek. Jej helma sa dá upraviť rovnako ako u ostatných členov. Strana päť ponúka vodcu Tango letky “Kiara K.O.” má veľa možností ako upraviť vlasy, slnečné okuliare, oblečenie a helmu. Tiež sa do battle passu dostal nový segway emote.

Strana sedem obsahuje asi najočakávanejší skin sezóny “The Origin”. V jeho základnom dizajne nosí oranžovú kombinézu. Keď chcete jeho The Seven brnenie, musíte si počkať na deviatu stranu battle passu, kde je sprevádzaný anime skinom Erisa. A nakoniec je tu desiata strana battle passu, ktorá nám ponúka ďalšiu kolaboráciu s vydavateľstvom Marvel. Do Fortnite prichádza obľúbený hrdina zo svetu Marvel Dr. Strange. Bol pridaný na oslavu jeho filmu Doctor Strange in the Multiverse of Madness, ktorý výjde 5. mája 2022.

Skin vyzerá neskutočne dobre hlavne v kombinácii s jeho stavaným pickaxe emotom. Skrytým skinom v novom battle passe nie je animovaný Spiderman Miles Morales, ako si veľa ľudí myslelo, ale je to jeho strýko Prowler. Prichádza so svojím klasickým komiksovým a herným dizajnom, na ktorý sú ľudia zvyknutí. Je to určite dobrá správa pre ľudí, ktorí chcú vo Fortnite vidieť Milesa Moralesa.

Pár skvelých noviniek na záver

Ako je už známe, tak prichádza Gunn-brella, ale to z tejto oblasti nie je všetko. Prichádza takisto aj nová zvuková vlastnosť pre obyčajné glidre. Bude možné si nastaviť zvuky napríklad ako ekvalizér a bude dokonca možné si aj kompletne vypnúť zvuky gliderov.

Do Fortnite by mali tiež prísť Jet-Packy. Napovedajú tomu niektoré nové veci na mape. Do hry by mali takisto ešte prísť Supply drony zo sezóny 9. Mali by mať podobne ako tanky The Seven sfarbenie. Do Fortnite v poslednej dobre prišlo veľa skinov atlétov a muzikantov, ako napríklad rapper Travis Scott alebo basketbalista Lebron James. Tentokrát sa k nim pridá aj Content Creator Chic. Chic je streamerka a na svojich streamoch hrá hlavne Fortnite. Jej skin vyzerá super a má veľa možností úprav.

Zaujali vás zmeny v novej kapitole? Ktoré zatiaľ využívate najviac, a ktoré vám, naopak, chýbajú? Podeľte sa s nami v komentároch.

Značky

Podobné články

Diablo 4 minimálne hardvérové požiadavky potešia aj majiteľov slabších PC

Diablo 4 minimálne hardvérové požiadavky potešia aj majiteľov slabších PC

Crysis Remastered PC 2020

Crysis Remastered PC 2020

Killsquad Steam hra - recenzia

Killsquad Steam hra - recenzia

Najlepšie online hry

Najlepšie online hry

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Návod na zmenu veľkosti fotiek a obrázkov pre sociálne siete

Návod na zmenu veľkosti fotiek a obrázkov pre sociálne siete

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 1 2 a 8 3  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia