softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

5 užitočných aplikácií a hier pre rodičov a deti

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.6.2022 | Zobrazené: 1023x

Kedy dať malému dieťaťu do ruky mobil? Túto otázku rieši pravdepodobne každý rodič a asi jediná správna odpoveď je "čo najneskôr". Na druhej strane je potrebné brať do úvahy aj spoločenský aspekt, kedy môže byť malý školák vylúčený z kolektívu len preto, že nesleduje YouTube, nemá sa na čom hrať a pod. Pri udržaní zdravej rovnováhy času stráveného na mobilných zariadeniach a správnych aplikáciách a hrách môže byť činnosť prospešná aj zábavná. Päť skvelých aplikácií a hier pre deti v predškolskom aj školskom veku nájdete nižšie.

YouTube Kids

Regulovanie videí pre deti je na internete samozrejmosťou. Doteraz nebola žiadna možnosť, ako to dosiahnuť na najväčšej webovej stránke s video obsahom, ale tomu je koniec. Rodičia si môžu zaobstarať špeciálnu aplikáciu YouTube Kids, v ktorej kontrolujú videá zobrazené ich ratolesťami. Stačí si nastaviť kanály, ktoré deti môžu sledovať a ktoré naopak nemôžu. Ak sa náhodou objaví v aplikácii nevhodné video, rodičia ho môžu nahlásiť. Nechýba prezeranie histórie prezeraných videí alebo uzamknutie aplikácie. Poteší aj časové obmedzenie.

Fruit Ninja

Je všeobecne známe, že počítačové aj mobilné hry rozvíjajú pozornosť a postreh. Presne na tieto vlastnosti apeluje aj hra Fruit Ninja, kde musia hráči rozsekať ovocie padajúce zo stropu. Pohybom prsta po obrazovke sa snaží ovocie seknúť, získať body a netrafiť pritom padajúce bomby, ktoré hru ukončia. Z hornej časti obrazovky ale môžu padnúť aj bonusy spomaľujúce čas, Frenzy mód rozpúta ovocné peklo a Dvojité skóre zase poskytne viac bodov za potopené ovocie. Hra je na skóre a okrem klasického módu na body sú k dispozícii aj iné spestrujúce režimy.

Seterra Geography

Geografických kvízov nie je nikdy dosť. Zvlášť, ak sú skvele spracované, ako je to v prípade aplikácie Seterra Geography. Deti aj dospelí si precvičia svoje znalosti, prípadne si môžu zábavnou formou zopakovať učivo zo školy. V kvíze je možné vyplňovať slepú mapu krajín z celého sveta, hádať vlajky zo všetkých kontinentov, triafať sa do hlavných miest i hádať prírodné úkazy na mape. Počas hádania beží čas a nechýba ani počítanie percentuálnej úspešnosti.

Léto s Déčkem

Česká televízia rozbehla už predtým úspešný projekt pre deti s názvom Déčko. Okrem televízie a TV programov ponúkajú aj vlastné a originálne hry a aplikácie na webových stránkach aj do mobilov. Interaktívna hra Leto s Déčkom vytiahne po Českej republike celé rodiny. Na zaujímavých lokalitách je možné nájsť pokrývané bonusy, heslá a prekvapenia v podobe samolepiek, ktoré sa potom dajú použiť ako doplnok k fotografiám. S aplikáciou si vytvoríte so svojimi deťmi ideálny víkendový program a spoločne objavíte krásy republiky.

Color Bump 3D

Ďalšou postrehovou hrou, ktorú článok uzavrieme, je Color Bump 3D. V nej sa hráči snažia prejsť z jednej strany mapky na druhú. V ceste im stojí množstvo farebných prekážok – väčšinou geometrické priestorové útvary –, ktoré je nutné obísť, alebo pohnúť len s tými, ktoré majú rovnakú farbu ako gulička. Hra ponúka stovky levelov, prakticky nekonečnú zábavu a možnosť hrať znova.

Značky

Podobné články

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Najlepšie aplikácie pre tablety I

Najlepšie aplikácie pre tablety I

Powerbanka  - akú kapacitu v mAh vybrať?

Powerbanka - akú kapacitu v mAh vybrať?

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Fortnite prichádza s novými zbraňami, mapou, vozidlami aj taktickým šprintom

Fortnite prichádza s novými zbraňami, mapou, vozidlami aj taktickým šprintom

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 2 4 a 1 8  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia