softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Ako na tvorbu vlastného webu?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.7.2015 | Zobrazené: 3190x

Vytvoriť si vlastný web? Dnes záležitosť piatich minút. Záleží na tom, čo od svojej webovej prezentácie očakávate a čo ste jej ochotní obetovať. Možností je veľa, od bezplatného hostingu s obmedzenými možnosťami až po plnohodnotný web na vlastnej doméne, čo už ale nejaké peniaze stojí.

Bezplatný hosting na spoločnej doméne

Najjednoduchšou, najlacnejšou a tiež zďaleka najmenej kvalitnou voľbou je bezplatný hosting. Má tri zásadné problémy:

  1. Môžete si vybrať iba subdoménu, nie samotnú doménu, takže vždy bude váš web vyzerať nejako takto www.menowebu.menoposkytovatela.sk. Ak by ste chceli pomenovať web napríklad ZabavaY a vybrali by ste si poskytovateľa webzdarma, tak by adresa mohla vyzerať nasledovne: www.zabavay.wz.cz.
  2. Stránku pravdepodobne príliš neupravíte, pretože poskytovateľ umožňuje použitie iba základných nástrojov alebo redakčných systémov (obľúbený je napríklad wordpress.com).
  3. Poskytovateľ služby bude na vašom webe zobrazovať svoju reklamu, aby z vás niečo mal.

Napriek tomu ide o slušný štart do sveta internetovej sebaprezentácie nad rámec profilu na Facebooku.

Vlastný web s redakčným systémom

Druhá možnosť nie je zadarmo, ale stále nestojí žiadne závratné sumy. Kúpte si doménu a kúpte si hosting - to sú dve veci, ktoré potrebujete k tomu, aby ste začali s tvorbou vlastného webu. Ak nechcete nič komplikovať, nahrajte na tento web redakčný systém (typicky Wordpress) a vytvárajte svoju stránku bez nejakých hlbších znalostí o programovaní. Doména a kvalitný hosting vás nebudú stáť viac ako 20€ mesačne, obľúbeným poskytovateľom oboch je napríklad WEDOS.

Profesionálne riešenie na mieru

Tretím, zďaleka najdrahším riešením je nechať si stránky vytvoriť od profesionálov. Ti zaistia čokoľvek, od domény, cez hosting až po navrhnutie dizajnu a jeho prevedenie do praxe. Toto však odporúčame iba ľuďom a spoločnostiam, u ktorých to inak nejde, pretože webová stránka musí byť maximálne reprezentatívna a funkčná. Rovnakým spôsobom si môžete nechať vytvoriť napríklad eshop, ale počítajte s tým, že kvalitná práca vás bude stáť prinajmenšom stovky eur.

Podobné články

Ako povoliť JavaScript v internetovom prehliadači

Ako povoliť JavaScript v internetovom prehliadači

TOP10 pluginov pre Wordpress

TOP10 pluginov pre Wordpress

Tvorba webových stránok a blogov zadarmo

Tvorba webových stránok a blogov zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 6 7 8 7 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia