softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

TOP10 pluginov pre Wordpress

Autor: Redakcia  |   Publikované: 16.12.2013 | Zobrazené: 4138x

Wordpress je platformou, ktorá vám dovoľuje vytvoriť vlastné blogy aj komplexné webové stránky. To všetko zadarmo cez samotný wordpress.com, alebo ako redakčný systém pre váš vlastný web na vašej vlastnej doméne. Sám o sebe je Wordpress obyčajný blogovací systém, ľahko pochopiteľný, ale nijako šikovný. Jeho hlavná sila tkvie v podpore pluginov, ktoré si do neho môžete veľmi ľahko nainštalovať. A práve o niekoľkých najlepších pluginoch pre Wordpress je náš nasledujúci článok.

Všetky pluginy si nainštalujete veľmi ľahko - prihláste sa na svojom webe k administrácii Wordpressu a zvoľte v menu Pluginy-Inštalácia pluginov, kde jednoducho vyhľadáte podľa mena, alebo jeho časti vybraný plugin. Pozor, pravdepodobne sa vám zobrazí veľké množstvo výsledkov, takže starostlivo vyberajte ten správny.

All In One Seo Pack

SEO je zaklínadlom dnešného internetu. Vyhľadávače, u susedov hlavne Seznam.cz a samozrejme aj Google, nám sprostredkovávajú väčšinu internetových zážitkov. Ide o komplexné vyhľadávacie systémy, v ktorých je ťažké sa stratiť, ak ste užívateľom, ale o to ľahšie sa stratíte, keď prevádzkujete vlastný web. Byť vidieť je jednoducho dôležité, a či o to stojíte, odporúčame nainštalovať aj tento plugin, ktorý vám dovoľuje nastaviť veľmi dôležité súčasti vašich príspevkov, ako je Titulok, Kľúčové slová alebo Popisok. Tie všetky berú vyhľadávače do úvahy, a aj keď sa Wordpress chváli tým, že už v základe je na SEO pripravený, voľba vlastného Titulku a popisku pre vyhľadávače je podľa nás zásadná a nemali by ste ju nechať na automatike redakčného systému.

Akismet

S pluginom Akismet si nemusíte robiť starosti so spamom, ktorý je inak postrachom všetkých webov s Wordpressom, respektíve celého internetu. Servery Akismet filtrujú očividný spam, s ktorým sa tak ani nemusíte zaoberať.

Hoci ide o prirodzenú súčasť Wordpressu, musíte si najskôr plugin aktivovať, aby fungoval. Pre osobné použitie nemusíte za Akismet zaplatiť ani korunu, je ho možné aktivovať úplne zadarmo, čo vám tiež dôrazne odporúčame, inak sa z neustáleho mazania spamu čoskoro zbláznite.

Google XML Sitemaps

Vyhľadávačom je dobré sa trochu podstrčiť, uľahčovať im prácu. Mapa vašich stránok je jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť. Tento plugin mapu vášho webu so všetkým potrebným vygeneruje a hodí ju vyhľadávaču pred oči, aby ten náhodou pri svojich nepravidelných návštevách nezabudol niektoré príspevky indexovať. Zaručíte si tým, že Google vezme do úvahy všetok obsah vášho webu.

WPtouch

Dotykové displeje sa z mobilov pomaly dostávajú aj na notebooky. Je len otázkou času, než sa presadia aj na desktop, ale už dnes sa môže hodiť mať touch-friendly interface. Ten získate inštaláciou pluginu WPtouch, takže si váš web bez problémov prezrie aj osoba s malým displejom smartphonu. Zároveň sa nemusíte obávať, že by ste prišli o svoj ​​súčasný dizajn - je možné medzi nimi samozrejme ľubovoľne prepínať.

NextGEN Gallery

Správa multimédií je vo Wordpresse trošku nedoriešená až chaotická. Obzvlášť chýbajúci management galérií, ktoré by išli pohodlne vkladať s ďalším nastavením kamkoľvek na web. S NextGen Gallery získate naozaj mocný nástroj, pravdepodobne vôbec najuniverzálnejší existujúci pre Wordpress, s ktorým už pre vás nebudú multimédiá iba otravnou prácou, ale aj obľúbenou súčasťou webu.

WassUp

Wassup vám poskytuje užitočné štatistiky priamo v prostredí vašej administrácie. Nemusíte teda využívať externé služby cez pluginy alebo meracie kódy, ako je Toplist či Google Analytics. Ku každému návštevníkovi vám plugin zistí veľa informácií, ktoré sa vám môžu hodiť pri zacielení obsahu vášho webu. Vďaka tomu je ale Wassup tiež žrútom miesta vo vašej databáze, takže je potrebné sa občas nazhromaždených informácií zbaviť. Pre malé weby a blogy odporúčame, ale Google Analytics môžu poslúžiť o niečo lepšie.

Google Analytics for WordPress

Priamym konkurentom pre Wassup je tento plugin, ktorý napojí váš Wordpress web na účet Google Analytics. Práve GA predstavuje v súčasnosti, hlavne vďaka dominancii Googlu, štandard v oblasti merania návštevnosti a získavaní aj zobrazovaní všetkých dát, ktoré s ňou súvisia. Google Analytics budú váš web sledovať podrobne a dlhodobo bez toho, aby sa to neblahým spôsobom podpísalo na veľkosti databázy webu.

TinyMCE Advanced

Mnoho autorov stránok a redaktorov strávi väčšinu času v textovom editore príspevkov. Wordpress samozrejme svoj ​​editor má, ale trochu menej obsiahly, než by ste možno čakali, chceli a potrebovali. To úplne spoľahlivo napráva TinyMCE Advanced, čo je plne prispôsobiteľné rozšírenie textového editora Wordpressu. Sami si navolíte, ktoré možnosti sa majú zobrazovať a na akej pozícii, vrátane pokročilých funkcií, ktoré bežne vo Wordpresse nenájdete.

Simple Facebook Connect

Prepojenie vášho webu s WordPressom môže byť užitočné, najmä vďaka dvom možnostiam. Tou prvou je nahradenie registrácie na webe jednoduchým prihlásením cez Facebook, tou druhou potom jednoduché zdieľanie obsahu cez Facebook, takže žiadna novinka na webe vašim fanúšikom neujde. Simple Facebook Connect umožňuje presne toto a navyše ešte umožňuje zobrazenie widgetu do sidebaru, v ktorom sa môžete svojimi fanúšikmi pochváliť.

WordPress Backup To Dropbox

Zálohovanie webu je vo vašom najlepšom záujme. S týmto pluginom to pôjde veľmi ľahko. Budete k tomu potrebovať len účet na Dropbox, ktorý je zadarmo. Potom už stačí nastaviť frekvenciu a čas, kedy bude zálohovanie prebiehať, a máte pokoj. Plugin zálohuje aj databázu, takže ukladá všetko potrebné k tomu, aby ste web v prípade nejakej katastrofy opäť uviedli do prevádzkyschopného stavu a neprišli o žiadne dáta.

Značky

Podobné články

Ako na tvorbu vlastného webu?

Ako na tvorbu vlastného webu?

Tvorba webových stránok a blogov zadarmo

Tvorba webových stránok a blogov zadarmo

Ako povoliť JavaScript v internetovom prehliadači

Ako povoliť JavaScript v internetovom prehliadači

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 5 b 5 c 9  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia