softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

Bude FIFA 23 multiplatformná s podporou crossplayu?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.7.2022 | Zobrazené: 686x

Bude FIFA 23 konečne revolučná tak, ako si fanúšikovia tento športovej série od EA prajú? Aktuálne máme k dispozícii niekoľko indícií, že by skutočne mohla posunúť laťku jednorazovo o poriadny kus vyššie. Reč pritom nie je o tradičných vyhláseniach ako "najrealistickejšia fyzika hráčov a lopty" či "najprepracovanejšie ovládanie". FIFA 23 má byť podľa niekoľkých uniknutých informácií zadarmo, môže dôjsť k prepojeniu obchodov naprieč platformami a najbližšie sme pravdepodobne k sprístupneniu hry pre všetky platformy dohromady.

A zatiaľ čo k prvým dvom spomenutým "leakom" je už dlhšiu dobu ticho, ku crossplayu naprieč PlayStation, Xbox a PC zariadeniami sa objavili nové informácie, ktoré túto možnosť nielen spomínajú ako reálnu, ale dokonca ju potvrdzujú. Postaral sa o ne Tom Henderson, jeden z najznámejších leakerov, pokiaľ ide o hry (nielen) od EA. S crossplay testovaním pritom EA začala už v predošlej verzii FIFA 22, kedy si mohli vybraní hráči vyskúšať hru proti súperom na iných platformách v dvoch módoch – Online Sezóne a Online Priateľských zápasoch.

Podľa Hendersona príde crossplay nielen na dva spomenuté módy, ale aj na vlajkové lode a ďalšie dostupné módy FIFA série ako Ultimate Team, FIFA offering, Weekend League alebo Pro Clubs. Je tak veľmi pravdepodobné, že FIFA 23 ponúkne crossplay hranie už teraz, aj keď momentálne nejde o potvrdené informácie, ale len veľmi reálne vyzerajúce dohady.

No a ak sa tak stane, bude to znamenať aj vylepšenie FIFA 23 pre najnovšiu generáciu konzol. S tým by sa výrazne skrátila čakacia doba na zápasy hráčom, ktorí si stihli zakúpiť nové PlayStation 5 či Xbox Series X/S, ale stretávajú sa stále s nižšou hráčskou základňou, než na akú boli zvyknutí na starších konzolách.

Dočkáme sa prepojenia konzol a PC?

FIFA 22 ponúkla crossplay pre hráčov na konzolách PlayStation 4, Xbox One a počítačoch. Rovnako tak prepojila aj majiteľov novších konzol PlayStation 5 s konkurenčnými zariadeniami Xbox Series X/S a službou Google Stadia. Opäť momentálne nevieme s istotou predpovedať, či budú PC hry rovnaké, ako tie určené pre konzole novej generácie, ale šance sú pomerne veľké.

Zdieľaný obchod vo FIFA 23?

Veľkou témou je aj spoločný obchod pre všetkých. Aktuálne je totiž tento transfer market s kartami hráčov rozdelený zvlášť pre každú platformu. Čo je ale podstatnejšie, ceny jednotlivých položiek sa platformu od platformy výrazne líšia. Preto je nateraz nepravdepodobné, ale nie nereálne, aby EA obchody zlúčila, čím by musela nastaviť jednotné ceny pre všetkých.

Obchod je ale od verzie FIFA 21 zdieľaný ako cross-gen, čo znamená, že hráči na PlayStation 4 a PlayStation 5 používajú ten istý obchod, zatiaľ čo hráči na konzolách Xbox One a Xbox Series S/S samostatný. Rovnaký meter platí aj pre samostatnú skupinu PC hráčov. Odpoveď na to, či bude obchod vo FIFA 23 rozdelený podľa platforiem, ale zatiaľ nemáme.

Aj crossplay podpora, aj spoločný obchod pre všetkých by ale boli obrovským krokom vpred, čím by EA raz a navždy zlúčilo komunitu bez ohľadu na to, cez aké zariadenie spúšťajú túto najznámejšiu futbalovú hru. Ak by aspoň jedna z neoficiálne ohlásených noviniek prišla, bol by to obrovský krok vpred, rovnako ako aj bezplatná verzia hry FIFA 23 s pravidelnými aktualizáciami. Či sa tak už o pár týždňov stane? Ktovie, ale niečo nám hovorí, že minimálne jednu (ak nie hneď niekoľko) veľkých zmien uvidíme.

Značky

Podobné články

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Minecraft: Návod na najlepšie texture packy

Minecraft: Návod na najlepšie texture packy

Najlepšie mapy pre Landwirtschafts Simulator 2013

Najlepšie mapy pre Landwirtschafts Simulator 2013

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 7 5 1 3 6  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia