softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Fortnite v druhej kapitole s novým svetom aj interakciou s vodou

Autor: Michal M.  |   Publikované: 21.10.2019 | Zobrazené: 2534x

Najhranejšia a najobľúbenejšia battle royale hra Fortnite je po krátkom výpadku späť aj s množstvom noviniek. Tie hráčov vrhajú do úplne novej mapy, pretože tú starú pohltila čierna diera. Všetka zábava sa stále odohráva na ostrove, ale tentokrát ponúkne oveľa viac možností a interakcie s okolitým svetom. Kapitola 2 Sezóna 1 (Chapter 2 Season 1) je už v plnom prúde a tu sú tie najzásadnejšie premeny, ktorých sa Fortnite dočkal:

Nové herné prostredie na ostrove

Je za nami prvých desať plnohodnotných sezón a tento míľnik si priam žiadal, aby sa tvorcovia z Epic Games ukázali s niečím novým. Nová ostrovná mapa má celkovo 13 lokalít, ktoré si musia hráči sami odhaliť. Do každej oblasti sa tak musia pozrieť na vlastné oči, inak bude mapa prázdna a dané úseky nebudú pomenované ani odhalené. O dobrodružstvo pri výsadku je tak postarané už od začiatku.

Interakcia s vodou – rybolov aj plávanie

Voda bola vo svete Fortnite vždy, ale doteraz s ňou nebola žiadna zábava. Pribudli nové vodné plochy a po novom sa dajú využívať! Buď sa môžu hráči po vode preháňať na lodiach, alebo si môžu sami zaplávať a prejsť tak kratšie vzdialenosti svojpomocne. Z brehu aj z lodí je možné loviť z vody zbrane, len je treba dávať pozor na protihráčov, ktorí môžu chvíľku nepozornosti využiť vo svoj prospech a nič netušiace obete odstreliť.

Mapa ponúka viac možností kontaktu

Chapter 2 sa snaží u hráčov vzbudiť dojem, že všetko je v hre možné, a do veľkej miery sa to hre aj darí. Ostrovné zákutia ponúkajú viac možností, ako stráviť čas. Okolité predmety sa dajú šikovne využívať. Stačí len vedieť, ako na to. Tak napríklad sa hráči môžu ukryť do hromady sena a prečkať nebezpečné situácie, prípadne na niekoho z úkrytu vyskočiť, prekvapiť ho a získať jeho skalp. Takisto odpadkové koše a smeti všeobecne môžu poslúžiť ako dobré miesto na schovanie sa. Sudy v okolí indikujú možnosť potenciálneho výbuchu. Dobre načasovaný výstrel do sudov môže odrovnať aj viac protivníkov naraz.

Byť Supportom je privilégium

Hráči zameraní na podporu spoluhráčov si môžu užiť svoje povolanie ešte viac. Bandage Bazooka je nová zbraň umožňujúca strieľať po spojencoch liečivé bandáže priamo za pochodu. Kooperácia tak dostáva nový rozmer, kedy je squada pohyblivejšia a je možné sa liečiť aj priamo v boji. Táto šikovná zbraň by mala spopulárniť hernú klasu Podpory aj pre tých, ktorí jej doteraz neholdovali.

No a aby sme nezostali len pri zbraniach, najnovšie pribudla aj možnosť niesť svojho padlého spoluhráča na chrbte do bezpečia, kde ho je možné oživiť.

Vylepšovanie zbraní

Kto prvý nájde, ten berie. Rýchlosť nájdenia zbraní po výsadku je hlavnou časťou úspešného začiatku. Najnovšie sa o tieto zbrane môžu hráči starať a dokonca si ich vylepšovať. Zo zdanlivo jednoduchej strelnej hračky sa tak pár vylepšeniami môže stať smrtiaca zbraň aj ku koncu hernej sekcie, kedy už sú inventáre plné a vybavenie na maxime.

Fortnite - mobilná verzia hry na stiahnutie zadarmo

Levelovanie má väčšie grády

Starým-známym spoločníkom je Battle Pass – akési kompendium, kde sa počítajú skúsenosti, levely aj medaile – väčšinou všetko novinky. Tie získavajú hráči za plnenie úloh priamo na hracej ploche. Aspoň teraz, tesne po začiatku vydania novej sezóny, ide predovšetkým o hľadanie predmetov, zabíjanie nepriateľov a plnenie výziev. Venovanie sa týmto činnostiam prináša zaslúžené ovocie do Bojového Denníka.

Plynulejší prechod z jedného zápasu do ďalšieho

V predošlej Kapitole 1 vo Fortnite bolo po hre nutné vojsť naspäť do lobby a až odtiaľ dať hru vyhľadávať. To sa zmenilo k lepšiemu a plynulejšiemu prechodu do novej hry. Teraz je možné hľadať novú hru priamo po smrti, čím sa vylepší plynulosť a kontinuita prechodu medzi hrami.

Truhlice s novým obsahom

Truhličky obsahujú vždy niečo cenné. Čím ďalej sa truhlice nachádzajú od najznámejších oblastí, tým vzácnejší bude ich obsah. Modré truhlice sú novinkou, ktoré v sebe skrývajú nové a lepšie zbrane. Stačí sa dobre rozhliadnuť po mape a hráči získajú raritné kúsky.

Fortnite - Kapitola 2 na stiahnutie zadarmo

Aj napriek početným novinkám je koncept hry stále nezmenený. Hrať je možné sólo alebo v tímoch a hrá sa o konečného víťaza na mape, kde sa neustále zmenšuje životný priestor. Fortnite Chapter 2 Season 1 je k dispozícii zadarmo na počítačoch, mobiloch, tabletoch aj konzolách.

Minimálne HW požiadavky na PC:

CPU: Intel Core i3-4330TE 2.4GHz / AMD Phenom II X4 805
RAM: 4 GB
GPU: Nvidia GeForce GT 520 v2 / Intel HD Graphics 4000 Desktop
HDD: 20 GB volného místa
Ďalšie: Win 7 (64-bit)
 
Odporúčané HW požiadavky na PC:
CPU: Intel Core i5-760 2.8GHz / AMD FX-8100
RAM: 4 GB
GPU: Nvidia GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
HDD: 20 GB voľného miesta
Další: Win 7 (64-bit)

Značky

Podobné články

Akčná hra Nonstop Chuck Norris je nezastaviteľná

Akčná hra Nonstop Chuck Norris je nezastaviteľná

Návod na zmenu veľkosti fotiek a obrázkov pre sociálne siete

Návod na zmenu veľkosti fotiek a obrázkov pre sociálne siete

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Hrajte FIFA 23 v predstihu. Early Access má niekoľko podôb

Hrajte FIFA 23 v predstihu. Early Access má niekoľko podôb

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanú remaster. Poznáme dátum vydania

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanú remaster. Poznáme dátum vydania

Diskusia

Karlitka 958 Karlitka 958 reagovat 28.04 13:05

Prosím hra fortnite

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 8 c 1 2 d  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia