softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

GTA 6 vydanie: O čom bude, kde sa odohrá a kedy ho uvidíme?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.6.2023 | Zobrazené: 2321x

Vývojári z Rockstar Games usilovne pracujú na jednej z najočakávanejších hier súčasnosti GTA 6. Podľa posledných uniknutých informácií od používateľa GameDude, sa máme rozhodne na čo tešiť. Ten prišiel s dlhým, až 121 stranovým dokumentom na serveri GamingFora, ktorý sa venuje smerovaniu hry aj dátumu vydania Grand Theft Auto. A aj keď sme doteraz mali nejaké indície, akým smerom sa budä tvorcovia uberať, teraz všetko nabralo ešte výživnejšie a plnšie kontúry.

Vo svojej podstate sa dokument dá označiť ako "development bible" – scenár, ktorým sa vývojári riadia pri tvorbe hry. A sú to presne tieto informácie, ktoré vniesli kopec radosti miliónom hráčom po celom svete, ktorí sa už očakávanej GTA 6 nevedia dočkať.

Kedy sa bude odohrávať príbeh GTA 6?

Ak sú leaknuté informácie z dokumentu správne, šieste pokračovanie série tvorcovia zasadia do aktuálneho diania, konkrétne do roku 2023. Herný svet tak bude z veľkej časti odzrkadľovať skutočné udalosti, samozrejme, že s postavami, ktoré budú ako nové, tak aj tie známejšie z predošlých dielov.

Nové aj staré-známe postavy v GTA 6

Na všetko podstatné sa pozrieme očami troch hlavných postáv. Prvou bude Ricardo, bývalý kolumbijský agent, ďalej Casey ako bývalý boxer a konečne sa dočkáme aj vôbec prvej hlavnej ŽENSKEJ postavy menom Rose. Tá doteraz fungovala v radoch polície, ale strata manžela ju zviedla na cestu pomsty a druhú stranu zákona. Okrem týchto postáv ale uvidíme aj tie známejšie, konkrétne sa stretneme s Nikkom Belicom, Brucom Kibutzom alebo Gayom Tonym.

Grand Theft Auto 6: Lokality

V spomínanom dokumente sa píše aj o mapách, kde by sa celá hra Grand Theft Auto 6 mala odohrávať. Konkrétne ide o Liberty State, Vice City, Carcer City a Cottonmouth s tým, že prológ nás zavedie do Južnej Ameriky. Fanúšikovia série sa tak majú na čo tešiť, nakoľko remaster pôvodnej trilógie nevyšiel podľa predstáv ako vývojárov, tak ani hráčov, a tak bude príjemné sledovať návrat ku koreňom, minimálne, pokiaľ pôjde o herné mapy. O veľkosti máp zatiaľ nemáme informácie, ale nebolo by prekvapením, keby opäť raz posunuli laťku o čosi vyššie.

Nové mechaniky v GTA 6 posunú realistickosť na vyššiu úroveň

Séria GTA bez systému Wanted je ako Jin bez Jangu. Jeden bez druhého by ani zďaleka neboli tak skvelí, a preto sa Rockstar zameral aj na prepracovanie tejto mechaniky. Konkrétne tak, že policajti budú používať slzný plyn, štíty alebo policajné psy, a to nie je vôbec všetko. Po spáchaní závažného zločinu sa budú na mieste činu zdržovať až 6 hodín, čím sa výrazne zvýši náročnosť misií aj voľnej online hry.

Zmeny sa dotknú aj rádia, ktoré tak okrem tradične skvelého playlistu bude hlásiť aj podrobnosti zločinu, takže sa budeme musieť mať oveľa viac na pozore. Na druhej strane bude zábavné počúvať, ako v miestnych staniciach opisujú situácie, ktoré sme spáchali práve my.

Hráčom budú rovnako ponúknuté ďalšie a nové možnosti, ako svoje zločiny zamaskovať, napríklad naložením tela do kufra auta. K realistickosti a čo najvernejšiemu spracovaniu prispeje aj nevyhnutnosť pravidelného spánku či stres ako dôsledok prestreliek či iných vypätých situácií.

Desiatky hodín zábavy

So stresom sa ale dá bojovať, a to napríklad pomocou jógy, či extrémnejším spôsobom cez LSD alebo heroín. Na svoje si prídu aj milovníci akčnejších športov počas parkúru alebo zlaňovania, napríklad pri plnení misií či obyčajnom behaní po meste. V celom dokumente sa uvádza, že gameplay ponúkne až 80 hodín čistého herného času v misiách a 3 veľké finálne akty.

GTA 6: Poznáme už dátum vydania?

Ak sme doteraz len hádali približný dátum vydania GTA 6, teraz už máme podstatne hmatateľnejší výsledok. Konkrétne by k tomu malo dôjsť v roku 2024 a táto veľká novinka by mala byť súčasťou prezentácie Rockstaru na konferencii Q3, ktorá sa uskutoční už tento rok na jeseň.

Vo viac než 100 stranovom dokumente sa píše aj o zozname všetkých dostupných áut a rádiových staníc, ktoré si môžete prehliadnuť na tomto odkaze. Nuž zdá sa, že tvorcovia z Rockstar Games si pre nás prichystali poriadne prekvapenia, ktoré, ak sa dokument ukáže ako pravdivý, zas až takým prekvapením nebudú.

Na druhej strane všetko zatiaľ treba brať s rezervou a počkať si na oficiálne informácie. Zatiaľ to ale vyzerá tak, že GTA 6 ponúkne hráčom skvelý zážitok, ktorý sme tu ešte nemali.

Značky

Podobné články

Preview The Elder Scrolls Online

Preview The Elder Scrolls Online

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie výučbové programy pre deti

Módy pre GTA 5

Módy pre GTA 5

Dota 2 vs. League of Legends

Dota 2 vs. League of Legends

Diablo Immortal na PC a mobilné telefóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Diablo Immortal na PC a mobilné telefóny - všetko, čo potrebujete vedieť

F1 Online – formule zadarmo a ovládané myšou

F1 Online – formule zadarmo a ovládané myšou

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 b 2 5 6 1  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia