softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

The Elder Scrolls Online preview

Autor: Redakcia  |   Publikované: 29.7.2013 | Zobrazené: 2763x

Už na jar 2014 sa vrátime do Tamrielu a budeme čítať ďalší neuveriteľný príbeh zo sveta Elder Scrolls. Tešíte sa? My tiež a je sa veru na čo, pretože toto MMORPG rozhodne len tak nezapadne.

Máloktorý RPG pozitívny hráč nepozná sériu The Elder Scrolls. Tá sa, tak trochu omylom a náhodou, objavila v roku 1994 a postupne sa stala kultovou záležitosťou. V roku 2014 začne písať novú históriu, ktorá bude, ako už si doba žiada: masívna, multiplayerová a online. Zatiaľ sa zdá, že to vôbec nebude na škodu veci. Zachované bude samozrejme univerzum, ale zdá sa, že aj hrateľnosť a do istej miery aj slobodný RPG systém. Už z toho je zrejmé, že TES Online nebude tuctovým MMORPG, ktorých v poslednej dobe vzniká až zbytočne veľa.

1st person MMORPG?

Áno, posledné diely singleplayerových dielov TES ponúkajú aj možnosť pohľadu tretej osoby, ALE. Kto by to tak hral? Všetko v tejto sérii kričí po tom, že pohľad prvej osoby je ten správny. Nejde len o tradície a nedotiahnuté ovládanie pri pohľade cez rameno. Ide o vcítenie sa do hrdinu, ktorého si vylepšujete podľa svojich predstáv a hlavne na mieru šitý súbojový systém. A práve súbojový systém by mal TES Online najviac odlíšiť od radu anonymných MMOčiek. Ten totiž bude stále plus mínus rovnaký. Na ľavom tlačidle myši budete mať útok, pri ktorého podržaní sa z neho stane silný útok. Na tlačidlách budete mať nabindovaných až 5 skillov / kúziel, ktoré budete, samozrejme v reálnom čase, chrliť na súpera alebo v prípade Healera na spojencov. Nielenže je to najlepší spôsob, ako sa vymedziť a očividne dávať na všetky strany najavo, že "toto je pravý The Elder Scrolls", ale aj zábavný spôsob, ako urobiť súboje akčnejšie.

A to môže zapôsobiť - podľa mňa TES láka hlavne hráčov, ktorých MMORPG hry príliš neoslovujú, veľakrát aj kvôli mizernému súbojovému systému. Teraz bude každý fanúšik TES premýšľať, či sa do tej novej, ale stále dôverne známej hry neskúsi ponoriť, aj keď to je "len" MMORPG. A pre hráčov MMORPG to zase znamená chrobáka do hlavy, pretože podobný zážitok v inej hre nenájdu. A to už je čo povedať, pretože inak sú si tieto hry v súbojoch podobné ako vajce vajcu.

Povolania áno, ale…

RPG systém v TES je veľkou kapitolou, nie inak je tomu aj pri online inkarnácii. Žáner MMORPG je totiž v tomto smere jedna veľká konzerva - môžete byť buď DPS, tank, alebo healer. Aj tu sa TESO veľmi odlišuje, pretože zo singleplayeových hier prenáša aj svoj ​​systém. Hráči tak majú šancu osvojiť si skilly bez ohľadu na povolanie. Áno, tank má najviac životov a najsilnejší armor, ale aj ostatné povolania sa dokážu ubrániť, na čom má podiel aj akčný súbojový systém a tradičné WASD ovládanie. A keď príde na lámanie chleba, tak aj tank môže mať healing skilly, hoci samozrejme nie tak silné, ako postava zameraná priamo na ne. HURÁ, chce sa nám zakričať, teraz to ešte vybalansovať, aby takéto cross-postavy mali naozajstnú šancu prežiť a neboli len terčom posmechu.

Univerzum a hrateľné rasy

Príbeh sa odohráva vo vojnou zmietanom Tamrieli, 1 000 rokov pred udalosťami v Skyrime, v Druhom veku. Po ňom nasledujúci Tretí vek obsahuje dobu, v ktorej sa odohrávajú všetky SP hry zo série práve okrem Skyrimu, ktorý je kvôli vymretiu Septimánov považovaný za Štvrtý vek.

Argonian

Časť Druhého veku, Interregnum, je politicky veľmi nestabilná, čo využíva aj deadrický lord Molag Bal k šíreniu svojho vplyvu. Hráč sa môže pridať na jednu z troch strán:

  • Aldmeri Dominion (Vysokí a Lesní Elfovia a Khajitovia)
  • Daggerfall Covenant (Orkovia, Bretóni a Redguardi)
  • Ebonheart Pact (Temní Elfovia, Argoniani a Nordovia)

Za jednu z vyššie zmienených deviatich rás si môžete tiež zahrať. Kto pozná TES, bude ako doma, kto nie, tak ho asi neprekvapí, že Elfovia obľubujú mágiu alebo strieľanie z luku (lesní), Orkovia zase veci radi rozbíjajú hrubou silou a Ľudia zvládnu všetko (Bretóni, Redguardi, Nordovia), aj keď aj tu sú jasné rozdiely, a preto Bretóni najlepšie ovládajú mágiu, Redguardi sú univerzálni a veľmi obratní, zatiaľ čo Nordovia sú praví severskí bojovníci posadnutí veľkou sekerou a svojou hrdosťou (pozri Skyrim).

Argoniani sú evolučným vrcholom jašteríc, ktorí vedia dýchať pod vodou a skvele kradnúť, zatiaľ čo Khajitovia sú roztomilé mačičky, ktoré ale nikto nemá rád, pretože skvele obchodujú a všetci vedomky kradnú.

Khajit

Hra vyjde na jar 2014 pre PC, Mac, Playstation 4 a Xbox One, takže od väčšiny MMORPG sa zásadne odlišuje aj multiplatformnosťou. Ak ale nechcete čakať, môžete požiadať o účasť v bete, hoci šanca na získanie kľúča nie je veľká, pretože uzavretá beta nepotrebuje toľko hráčov ako tá otvorená, ktorá je aj zaťažkávacou skúškou a bude nasledovať neskôr.

https://www.elderscrollsonline.com/en/beta

Značky

Podobné články

War Thunder na stiahnutie zadarmo a Ground Forces

War Thunder na stiahnutie zadarmo a Ground Forces

Diablo 4 minimálne hardvérové požiadavky potešia aj majiteľov slabších PC

Diablo 4 minimálne hardvérové požiadavky potešia aj majiteľov slabších PC

Zistite, koľko ste minuli peňazí v hre Legaue of Legends

Zistite, koľko ste minuli peňazí v hre Legaue of Legends

Návod na pridanie hry na Steam aj mimo platformu

Návod na pridanie hry na Steam aj mimo platformu

Návod, ako nájsť a skrotiť axolotle v Minecrafte

Návod, ako nájsť a skrotiť axolotle v Minecrafte

Módy pre Euro Truck Simulator 2 - interiéry, zvuky, mapy

Módy pre Euro Truck Simulator 2 - interiéry, zvuky, mapy

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 1 9 6 0 8  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia