softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.1.2015 | Zobrazené: 4910x

A je to tu, rok sa zišiel s rokom a celá herná obec sa obracia späť, aby sa rozhodla, čo že ju to za minulý rok najviac bavilo a nadchlo. V našom skromnom prehľade dávame svoj pohľad na najlepšie mobilné hry za rok 2014. Trafili sme sa aj do vášho vkusu?

Defend Your Life!

Začneme hneď u susedou s Defend Your Life!, čo je ambiciózna tower defense hra od českého štúdia Alda Games. Od konkurencie sa najviac líši vypiplanou grafikou a prostredím. Bojiskom je totiž ľudské telo, presnejšie jeho útroby, ktoré sú pod neustálym útokom baktérií a vírusov, proti ktorým sa bráni pomocou imunitného systému. A práve to je vašou úlohou - veliť obrane tela. V tradičnej TD hrateľnosti s množstvom bonusov, upgradov a špeciálnych schopností, rozvetveným budovaním obranných veží a s neustále nebezpečnejšími protivníkmi. Sťahujte pre Windows Phone a už 21.1.2015 pre Android a iOS.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Kartové zberateľské hry majú dlhú tradíciu, ale na PC sa im dlho príliš nedarilo. Nie že by to bol vždy úplný prepadák, ale až Blizzard prišiel s dostatočne chytľavým a jednoduchým prevedením, ktoré by k súbojom hráčov, ktorých zbraňami sú na kartičkách namaľované monštrá a kúzla, priviedlo masy. Hra ťaží z jednoduchosti, prístupnosti a samozrejme aj bohatého univerza Warcraftu. To sú kvality, ktoré ocenia aj hráči na tabletoch, takže nie je divu, že Hearthstone je veľkým hitom aj tam.

World of Tanks: Blitz

Na rozdiel od Hearthstone neznie World of Tanks ako očividný kandidát na úspešnú mobilnú verziu. Napriek tomu sa o to tvorcovia pokúsili a výsledok stojí za to. Hra je samozrejme zjednodušená, hlavne ovládanie a grafika prešli zmenami, napriek tomu v ňom WOT vidíte na prvý pohľad, čo je dobre, pretože má hra desiatky miliónov fanúšikov po celom svete.

2048

Hra 2048 nie je o matike, ani pri nej nemusíte príliš premýšľať, napriek tomu by sme ju zaradili medzi logické hry. Ide v podstate o zjednodušenú kópiu zaujímavého konceptu z hry Threes, ale 2048 je oveľa úspešnejšia, na čom má vplyv aj jej nulová cenovka. V hre sa snažíte vytvoriť čo najvyššie čísla na hernom poli - vyššie číslo vznikne vždy spojením dvoch menších (polovičných). Nové malé čísla sa objavujú v momente, kedy presuniete tie už existujúce jedným zo štyroch smerov. Možno to znie dosť neprehľadne, ale opak je pravdou - 2048 disponuje totálne intuitívnym ovládaním a primitívnymi mechanikami, ktoré ale nie je jednoduché ovládnuť tak, aby ste sa dostali až k položke 2048.

Kingdom Rush: Origins

Legendárna tower defense sa vrátila so svojím tretím dielom a opäť úplne ovláda svoj žáner. Origins sa odohráva pred udalosťami z predchádzajúcich dielov a sústredí sa opäť na súboje temných bytostí proti dobru, tentoraz reprezentovaných lukostrelcami so špicatými ušami. V hre nájdete nové jednotky, budovy aj hrdinov. Typická roztomilá a infantilne zjednodušená grafika sa od minula príliš nezmenila, čo je dobre, pretože štýlovejšiu mobilnú stratégiu by ste asi nenašli, snáď len v prípade Defend Your Life!.

Monument Valley

Podarená a hlavne nádherná logická hra Monument Valley je dosť možno vizuálne najatraktívnejším mobilným titulom vôbec. Vašou úlohou je previesť princeznú totálne nerealistickými štruktúrami, ktoré budete musieť k dosiahnutiu cieľa rôzne otáčať a presúvať. Hra vlastne vyzerá ako taký prekrásny optický klam, v ktorom sa musíte vyznať, aby ste prišli na správne riešenie danej úrovne.

Hitman GO

Na záver tu máme ďalšiu veľkú značku, ktorá sa vydala na mobilné telefóny a tablety. Hitman GO ide na to ale šikovne a tak sa ani na menších dotykových displejoch rozhodne nestratil. Sympatického chladnokrvného zabijaka ovládate totiž v ťahovom systéme, ktorý uprednostňuje stealth prvky a logické riešenie situácií pred streľbou a akciou všeobecne – pravdupovediac, akcie sa v tejto hre nedočkáte vôbec.

Značky

Podobné články

iOS 7 beta pre iPhone: novinky a download

iOS 7 beta pre iPhone: novinky a download

Fortnite prichádza s novými zbraňami, mapou, vozidlami aj taktickým šprintom

Fortnite prichádza s novými zbraňami, mapou, vozidlami aj taktickým šprintom

Inštalácia obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

Inštalácia obchodu Google Play na mobily Huawei a Honor

YouTube zmenil hru: Predstavuje 37 exkluzívnych minihier pre prémiových používateľov

YouTube zmenil hru: Predstavuje 37 exkluzívnych minihier pre prémiových používateľov

7 spoľahlivých a originálnych aplikácií s predpoveďou počasia

7 spoľahlivých a originálnych aplikácií s predpoveďou počasia

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 5 8 f a 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia