softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13820
  • Užívatelia: 3116

iOS 9 je plný noviniek

Autor: Redakcia  |   Publikované: 7.10.2015 | Zobrazené: 1561x

Majitelia mnohých mobilných zariadení od Applu sa môžu tešiť na nové vychytávky, ktoré so sebou prináša ostrá verzia iOS 9. Skvelou správou je hlavne kompatibilita so staršími kusmi hardvéru, ktorá zostáva od minuloročnej verzie nezmenená - všetky zariadenia na iOS 8 si tak môžu dopriať aj omladzovaciu procedúru s "deviatkou“.

Kompatibilné telefóny, tablety a prehrávače

iOS 9 bude fungovať na tabletoch iPad Mini a iPad 2 a novších, na prehrávačoch iPod Touch piatej generácie a novších a na iPhonoch 4S a novších. Pritom iPhone 4S je už 4 roky staré zariadenie. Vďaka rozšíreniu portfólia o nový iPad Pro a modernizácii existujúcich zariadení sa tak iOS 9 dostane na s prehľadom najväčší počet zariadení v histórii mobilných operačných systémov od Applu.

Aké novinky ale môžete po inovácii alebo kúpe nových zariadení s iOS 9 očakávať? Je ich veľa, ale tými najvýznamnejšími sú dozaista multitasking, múdrejšia Siri a oveľa menšia veľkosť prázdneho miesta, ktoré je pre vykonanie upgradu potrebné.

Multitasking

Mať viac spustených aplikácií naraz a prepínať medzi nimi už dnes nestačí. Veľké displeje tabletov totiž lákajú aj k práci vo viacerých aplikáciách zároveň. Apple v tomto smere ponúka 3 možnosti - plnohodnotný splitscreen, kedy aplikácie fungujú vedľa seba naraz, slide view, kde jedna je plnohodnotne spustená a druhá ju doplňuje na menšom priestore a s menej funkciami a obraz v obraze, kedy si cez aplikáciu napríklad môžete pustiť v rohu video.

Nemilé však je, že naozajstný multitasking na rozdelenej obrazovke zvláda iba iPad Air 2, iPad Mini 4 a novšie tablety.

Nižšie nároky na voľné miesto pri upgrade

Veľmi dôležitá zmena sa Applu podarila v oblasti potrebného voľného miesta pri samotnej inovácii na iOS 9. Pri inštalácii iOS 8 to bolo totiž 4,5 GB, čo je hlavne pre 16GB zariadenie naozaj extrémne. Na inštaláciu iOS 9 je tak potrebné len 1,3 GB voľného miesta, čo je naozaj zásadná úspora.

Lepšia Siri a hľadaní

Siri novo zvláda komplexnejšie otázky a priania. Podobné je to s vyhľadávaním, ktoré prehľadáva širší okruh informácií.

Proaktívny asistent

Nová asistenčná aplikácia sa učí vaše návyky a podľa toho vám ponúka ďalšie kroky ešte skôr, ako ich sami začnete vykonávať. Ide napríklad o spustenie vašej obľúbenej pesničky, keď k telefónu pripojíte slúchadlá.

Lepšie mapy

Mapy od Applu sú teraz lepšie a zobrazujú napríklad aj trasy MHD. Tento obsah bohužiaľ nefunguje v Českej republike a na ďalších okrajových trhoch.

Zvýšenie výkonu a predĺženie výdrže batérie

Tentoraz by sa nemala opakovať situácia z predchádzajúcich rokov, keď nové verzie iOS na staršom hardvéri prišli o svoju povestnú plynulosť a rýchlosť. iOS 9 by mal naopak zariadenia zrýchliť.

Lepší zabezpečení

Z hľadiska zabezpečenia sú najviditeľnejšie dve zmeny. Tá prvá sa týka pinu pre odomknutie systému - novo si môžete navoliť až šesťmiestny oproti štvormiestnemu v predchádzajúcich verziách, čo zvyšuje počet kombinácií asi stokrát. Druhé vylepšenie sa týka dvojfázovej autentifikácie pri prihlasovaní na novom zariadení - druhý krok spočíva v zadaní verifikačného kódu, ktorý vám dorazí mailom.

Značky

Podobné články

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Najlepšie Tower Defense strategické hry na tablet

Najlepšie Tower Defense strategické hry na tablet

Najlepšie internetové prehliadače pre tablety a smartphony

Najlepšie internetové prehliadače pre tablety a smartphony

Na Twitch prichádza Premier League, NHL, NBA aj UFC

Na Twitch prichádza Premier League, NHL, NBA aj UFC

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 a 4 0 8 1  :
 
Odkaz :