softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

Najlepšie Tower Defense hry na tablet

Autor: Redakcia  |   Publikované: 18.11.2014 | Zobrazené: 3880x

Mobilné telefóny a tablety ako herné platformy vyžadujú od vývojárov dostatok invencie, aby sa obľúbené žánre podarilo previesť aj na maličké displeje s nepresným dotykovým ovládaním. Ak budeme hovoriť o stratégiách, podarilo sa im to náramne vďaka pomerne masívnemu využitiu žánru Tower Defense. Ten nevyžaduje nijako prehnanú presnosť a až na výnimky nejde ani o nestíhateľný "klikfest". Na tabletoch a mobiloch si tak môžeme zahrať celý rad unikátnych a nezabudnuteľných kúskov z tohto strategického subžánru.

Bloons Tower Defense 5

Opičky proti balónikom: strhujúci súboj odvekých nepriateľov v piatom diele tejto vynikajúcej "defensovky" prináša opäť o niečo viac zábavy a absurdností. Samotný námet je naozaj trochu šialený, ale aj zábavne nadsadený. Navyše z neho vyplýva niekoľko zásadných výhod pre hrateľnosť. S balónikmi ako úhlavnými nepriateľmi totiž prichádza obrovská variabilita a nekonečné možnosti, zatiaľ čo 2D grafika môže zostať takmer primitívna a úplne prehľadná. V Bloons TD 5 staviate veže v podobe (väčšinou) opičiek rôznych schopností. Opičky budú strieľať do balónikov, ktoré prasknú. Balóniky však môžu mať (okrem iného) rôzne farby, ktoré vlastne predstavujú počet ich životov. Červený má jeden, modrý dva a po jednom zásahu sa z neho stane červený, a tak ďalej. Vďaka tomu, že sú balóniky naozaj veľké, oveľa väčšie ako bežné nepriateľské jednotky v ostatných TD hrách, sú na nich dokonale vidieť pôsobiace efekty, napríklad spomaľujúce lepidlo, alebo práve farba reprezentujúca počet životov aj rôzne ďalšie vlastnosti. Dosť možno najzábavnejší tower defense vôbec.

Kingdom Rush

Ak si má väčšina hráčov predstaviť typickú tower defense hru, vynorí sa im na mysli práve Kingdom Rush. Fantasy stratégia, v ktorej sa pomocou rôznych veží a jednotiek (vrátane hrdinov s unikátnymi schopnosťami) snažíte uchrániť kráľovstvo pred nájazdmi temných bytostí. Hráč má k dispozícii bežné budovy - pomalé a silné strelecké, slabé a rýchle strelecké, kasárne produkujúce vojakov, ktorí bránia nepriateľom v rýchlom prechode, budovu spôsobujúcu plošné zranenia a podobne. Všetky tieto budovy je možné upgradovať, aby ste mali vôbec šancu si s nepriateľmi poradiť. Náročnosť je totiž naozaj značná a dohrať hru na vyššej obtiažnosti nie je vôbec samozrejmé.

Radiant Defense

Už v niekoľkých článkoch sme sa pozastavovali nad tým, ako veľmi sa darí českým vývojárom mobilných hier. Ich tvorba občas doslova vyniká a jedným z najslávnejších vývojárskych štúdií z ČR je aj Hexage, ktoré stojí za radom obľúbených a kvalitných hier na mobilné platformy. Radiant Defense je žiarivým príkladom. Dokonca tak žiarivým, že celá grafika žiari neónovými farbami, až by sa zdalo, že herné prvky sú tvorené iba svetlom. To je štýl pre hry od Hexage typický a treba podotknúť, že tower defense hre Radiant Defense tento kabátik čertovsky pristane. Nie je zvykom, aby kvalitná TD hra bola zadarmo, ale Radiant Defense je v tomto ohľade pre neplatiacich zákazníkov nirvánou, hoci ponúka nezanedbateľné výhody hráčom, ktorí nejaký ten dolár tvorcom pošlú.

Anomaly 2

Pokračovanie obrátenej tower defense stratégie nás opäť privádza do situácie, keď ľudia bojujú proti vyspelej mimozemskej hrozbe. Hráč opäť bude plánovať útok skrz rozvetvený komplex ciest, ktoré sú lemované mimozemskými obrannými zariadeniami. Druhý diel má hlavne dva tromfy - vylepšenú grafiku, ktorá už v prvom diele zagniavila všetku mobilnú konkurenciu, a potom hlavne multiplayer, v ktorom hráči využijú aj možnosť veže stavať, nie len boriť.

Plants vs. Zombies 2

Zombíci chcú váš mozog a jediné, čo im stojí v ceste, je vaša záhradka. Nič moc vyhliadky? Ale kdeže, v zábavnej TD hre sa vydá záhradka za elitné antizombie komando. Tunajšie rastlinstvo je totiž vybavené smrtiacim arzenálom zbraní a obranných prostriedkov a prejsť skrz neho nie je vôbec ľahké. Budete stavať strieľajúce kvety, balvany spomaľujúce vlny nemŕtvych, mäsožravky požierajúce všetko, na čo natrafia, výbušné rastlinstvo alebo obyčajné slnečnice, ktoré produkujú energiu, za ktorú si nové kvetinky kupujete. Hra je vhodná aj na menšie displeje, ale svojou hĺbkou a zábavnosťou zaujala aj na počítačoch, kde jej prvý diel získal vskutku kultový status.

Tower Defense: Lost Earth

Ľudia vo svojej honbe za surovinami neberú zrovna ohľady na okolie ani na Zem, nieto na vzdialenej planéte, na ktorej ich budete hľadať v tejto všehovoriacim spôsobom pomenovanej hre. Vašou úlohou sa bude brániť vlnám domorodých alienov (aj keď v skutočnosti je na tej planéte alien, teda votrelec, hráč), ktorí využijú všetku svoju silu, aby vašu inváziu zastavili. Hra obsahuje všetko, čo by ste od Tower Defense titulu čakali - veľa veží, vylepšení a nepriateľov, ktorí preveria vašu schopnosť budovať nepriechodnú obranu.

Značky

Podobné články

Novinky v iOS 9

Novinky v iOS 9

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Ako sa dostať na Skype – problém s prihlásením

Ako sa dostať na Skype – problém s prihlásením

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 e d 7 2 3  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia