softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
  • Užívatelia: 3235

Najlepšie napaľovacie programy zadarmo

Autor: Redakcia  |   Publikované: 7.1.2013 | Zobrazené: 47248x

Napaľovanie už nie je hitom ako pred rokmi, kedy predstavovalo jedinú možnosť na prenos väčšieho množstva dát medzi vzdialenými počítačmi. Dnes svetu dátového prenosu kraľujú USB kľúče, externé disky a online úložiská. Napriek tomu sú CD-čka, DVD-čka a v súčasnosti aj Blu-Ray disky v rôznych situáciách doslova nevyhnutné. Na ich napaľovanie však, okrem príslušnej mechaniky, potrebujete aj vhodný softvér. Preto sa v nasledujúcom článku bližšie pozrieme na najlepšie bezplatné napaľovacie programy. 

Nero Free version

Najpopulárnejší program na napaľovanie dátových nosičov je nielen veľmi šikovný, no v názve tiež „ukrýva“ narážku na neslávne známeho cisára Nera a požiar Ríma, ktorý mal na svedomí. Voľne šíriteľná verzia toho samozrejme nezvládne toľko, koľko platená,  ale stále ide o plnohodnotný napaľovací program. Nižší počet funkcií prináša aj svoje pozitíva v podobe svižnejšieho chodu programu a jednoduchšieho napaľovania. Nemožnosť napaľovania Blu-Ray disky trochu zamrzí, najmä keď tento proces zvládajú mnohé ďalšie bezplatné programy.

Nero pre jeho jednoduchosť oceňujú predovšetkým laici. Napáliť CD alebo DVD s ním totiž dokáže aj batoľa. Na druhú stranu, pokročilí užívatelia zrejme budú požadovať rozsiahlejšiu funkcionalitu a väčšie možnosti nastavenia.

  • Napaľuje: dátové CD a DVD
  • Hlavné výhody: výkonný, notorický známy a ľahko použiteľný program

Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo Burning Studio Free sa nemôže pýšiť takým zvučným menom ako Nero, v bezplatnej verzii však toho zvládne oveľa viac. Dokáže napaľovať CD, DVD i Blu-Ray disk a poradí si aj s vytvorením AudioCD z mnohých formátov, vrátane FLAC a Ogg. Bez problémov tiež spracuje DVD Video, vytvorí kópiu disku, zazálohuje dáta alebo zmaže prepisovateľné médiá. Pri hudobných CD poteší funkcia rippovania skladieb do formátov WMA či WAV. Interface programu je navyše preložený do zrozumiteľnej češtiny a jeho mottom je jednoduchosť.

Pokiaľ nemáte prehnané nároky, Ashampoo môže predstavovať plnohodnotné napaľovacie riešenie pre vašu domácnosť.

  • Napaľuje: všetko od dátových nosičov, vrátane Blu-Ray, cez AudioCD, až po DVD Video
  • Hlavné výhody: napáli takmer čokoľvek, rippovanie hudby z AudioCD

CDBurnerXP

K programom, ktoré toho zadarmo zvládnu naozaj veľa určite patrí CDBurnerXP. Napaľuje CD, DVD, Blu-Ray a dokonca aj HD-DVD, vrátane dvojvrstvových médií. Program je úplne bezplatný aj pre komerčné účely. Z nadštandardných funkcií uvádzame podporu M-Diskov, ktoré sa od bežných nosičov líšia vyššou trvanlivosťou. Tá sa odhaduje až na 1000 rokov, zatiaľ čo pri bežných CD/DVD/BR je garantovaná len na dobu 5 rokov. CDBurnerXP nesklame ani pri napaľovaní bootovacích diskov a vaše zvukové nahrávky ľahko pretvorí na AudioCD. Program si poradí aj s ISO súbormi, ktoré dokáže vytvárať zo súborov i diskov alebo napaľovať.

CDBurnerXP je jasným dôkazom toho, že freeware programy dokážu smelo konkurovať komerčným riešeniam a často doslova prevalcujú ich osekané free verzie. Bezplatný Nero mu nesiaha ani po päty.

  • Napaľuje: všetky dátové disky, AudioCD
  • Hlavné výhody: ripovanie hudby do rôznych formátov, podpora ISO súborov

Burn4Free

Tento malý a jednoduchý program predstavuje univerzálny napaľovací softvér, ktorý pokryje väčšinu požiadaviek bežných užívateľov. Vypaľovanie všetkých typov diskov, vrátane Blu-Ray, je samozrejmosťou a poteší aj tvorba AudioCD z MP3, WMA či FLAC zvukových formátov. Prekážkou nie sú ani ISO súbory, ktoré je možné napaľovať alebo ukladať na pevný disk. Prednosťou je i česká lokalizácia.

S Burn4Free vám zrejme nebude chýbať naozaj nič. Jeho ovládanie je veľmi ľahké a napálenie disku je otázkou niekoľkých kliknutí. Ide o ďalšie potvrdenie faktu, že nekomerčný softvér dokáže z dlhodobého hľadiska prekonať produkty silných vývojárskych tímov, ktoré svoje riešenia predávajú za desiatky dolárov.

  • Napaľuje: CD, DVD, Blu-Ray a AudioCD
  • Hlavné výhody: jednoduchý interface, podpora ISO súborov, napaľovanie AudioCD zo súborov FLAC

Značky

Podobné články

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Zrýchlenie štartu systémuu Windows pri zapnutí PC v 3 jednoduchých krokoch

Zrýchlenie štartu systémuu Windows pri zapnutí PC v 3 jednoduchých krokoch

Ako otvoriť zip súbor - programy na otvorenie zip archívu

Ako otvoriť zip súbor - programy na otvorenie zip archívu

Najlepšie programy - záchrana dát, obnova súborov

Najlepšie programy - záchrana dát, obnova súborov

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Problém s preblikávacím oknom vo Windows - návod na opravu

Problém s preblikávacím oknom vo Windows - návod na opravu

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 e 9 6 2 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia