softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Najlepšie počítačové programy pre hráčov

Autor: Redakcia  |   Publikované: 29.4.2013 | Zobrazené: 10868x

Hranie počítačových hier sa za posledných niekoľko desiatok rokov vyvinulo v každodennú zábavu stoviek miliónov ľudí po celom svete. S postupným vývojom nových hier prichádzali aj rôzne programy a aplikácie na uľahčenie života počítačových hráčov. Predovšetkým však online hráčov, ktorí drvia multiplayerové hry cez rôzne siete. My sme sa rozhodli bližšie pozrieť na najznámejšie programy a aplikácie, ktoré by hráči rozhodne mali spoznať a prípadne si ich stiahnuť. Pokiaľ teda radi hráte počítačové hry, určite niektorý z týchto programov využijete, či dokonca využívate.

Dnešný výber aplikácií je rozdelený podľa toho, aký je účel ich použitia. Existujú programy na komunikáciu pri hraní – textovú cez chat alebo hlasovú pomocou headsetu. Ďalej tu máme programy na vytvorenie súkromnej virtuálnej siete, aby ste mohli hrať spolu so svojimi kamarátmi aj bez priameho LAN prepojenia. Spomenieme aj programy na prístup k online platformám, na ktorých je možné hrať a nakupovať tituly a určite príde vhod aj užitočná utilita, emulujúca virtuálnu mechaniku či nástroj na zaznamenávanie diania na obrazovke pri hraní. V neposlednom rade uvedieme aj programy na zvýšenie výkonu PC.

TeamSpeak

Multiplayeroví závisláci určite TeamSpeak dobre poznajú, ide totiž o program umožňujúci hlasovú komunikáciu v reálnom čase. Takto spolu môže komunikovať až tisíc hráčov. Program sa skladá zo serverovej a klientskej časti. Server, teda hostiteľ, slúži na prepájanie klientov. Program vyniká vysokou kvalitou zvuku a mnohými funkciami. Zároveň môže byť používaný aj na súkromné hovory a uplatnenie našiel aj vo firmách, kde dokáže ušetriť hromadu peňazí za vnútropodnikovú komunikáciu, pretože je úplne zadarmo.

 

Ventrilo

Ďalší komunikačný program pre všetkých hráčov nesie názov Ventrilo. Taktiež umožňuje hlasovú komunikáciu na privátnom serveri. Pomocou tohto programu spolu dokáže komunikovať niekoľko ľudí naraz. Navyše, vďaka nízkej náročnosti nezaťažuje počítač, takže ho môžete pokojne používať aj pri hraní multiplayerových hier. Ventrilo tiež zadarmo ponúka ďalšie zaujímavé funkcie, napr. prevod textu na reč (TTS), súkromnú komunikáciu a ďalšie.

 

 

Fraps

Fraps je program pre všetkých hráčov, ktorí sa o svoje zážitky chcú podeliť so svetom. Dokáže totiž zachytávať dianie na obrazovke vo forme videa (všetky hry a programy bežiace na DirectX či OpenGL) alebo obrázku. Videá a snímky, ktoré zachytávajú vaše herné úspechy, vytvoríte naozaj ľahko. Video je možné zaznamenávať až do rozlíšenia 7680x4800 (max. 120 fps) a obrázky je možné ukladať do rôznych formátov. Lenže to nie je všetko, Fraps má aj ďalšie zaujímavé funkcie. Napríklad, dokáže poslúžiť ako benchmark na meranie výkonu a FPS. Pre zarytého hráča ide o nutnosť.

Hamachi

Hamachi je utilita, ktorú ocenia predovšetkým hráči multiplayerových hier, umožňujúcich kooperáciu len výlučne cez LAN. S jej pomocou si ľahko cez internet vytvoríte privátnu virtuálnu sieť, do ktorej môžete pozvať svojich priateľov. O tom, ako si v Hamachi založiť server sa viac dozviete TU. Utilita ale môže poslúžiť aj na zdieľanie súborov, FTP, tlačiarní a podobne. Každá vytvorená sieť má svoje heslo, ktoré určuje zakladajúci užívateľ, takže sa do nej môžu pripojiť iba užívatelia, ktorí ho poznajú. Cez Hamachi je možné aj chatovať. Pred vytvorením servera sa uistite, že vy i ostatní hráči máte dostatočne rýchle internetové pripojenie, na jeho rýchlosti totiž závisí kvalita a použiteľnosť virtuálnej siete.

Steam

Určite ste už niekedy počuli o službe Steam, ktorá je univerzálnou platformou na hranie online hier. Bola vyvinutá spoločnosťou Valve a jej primárnym cieľom je distribúcia počítačových hier. Pomocou Steam klienta teda môžete nakupovať hry online, ihneď si ich stiahnuť a hrať. Stačí si založiť účet a dostanete prístup k viac než 2000 titulom na stiahnutie. Všetky zakúpené hry sú priradené k vášmu účtu a vy si ich môžete zahrať na ľubovoľnom počítači. Nemenej dôležitou funkciou je možnosť hrať multiplayerové hry online s hráčmi z celého sveta. Steam komunita zahŕňa milióny hráčov, s ktorými sa pomocou Steamu môžete združovať, chatovať a zdieľať obsah. Navyše máte vždy prehľad o najnovších aktualizáciách a doplnkoch do vašich hier.

Origin

Podobne ako Steam funguje aj služba Origin. Tú ale zastrešuje spoločnosť Electronic Arts a v ponuke nájdete hry od nej a jej partnerov. Vďaka Origin klientovi máte prístup k svoju účtu a teda k svojim hrám. Origin sa tiež snaží integrovať prvky sociálnej siete, takže môžete byť v kontakte s priateľmi, sledovať, aké hry hrajú, pozvať ich na spoločné hranie alebo dokonca naživo vysielať vaše hranie. Výbornou funkciou je ukladanie pozícii z hier na cloudové úložisko. Na hranie teda môžete nadviazať doslova kdekoľvek. Samozrejmosťou je automatická aktualizácia zakúpených titulov.

DAEMON Tools Lite

Obľúbený program DAEMON Tools Lite slúži ako emulátor virtuálnych mechaník. S jeho pomocou je veľmi ľahko možné vytvoriť virtuálny CD alebo DVD disk, čo ocenia všetci hráči, ktorí na spustenie titulu potrebujú mať v mechanike optický disk. Emulovať je možné prakticky akékoľvek CD alebo DVD a program si poradí aj s chránenými diskami. Naraz dokáže vytvoriť až 4 virtuálne mechaniky, podporuje rôzne typy image súborov (napr. ISO) a ponúka hromadu ďalších užitočných funkcií.

Razer Game Booster

Pokiaľ sa vám zdá, že vášmu počítaču pri hraní novších titulov dochádza dych, vyskúšajte program Razer Game Booster. Z vášho PC dokáže vytlačiť maximum a celý jeho výkon nasmeruje na práve spustenú hru. Stačí jedno kliknutie a systém je optimalizovaný pre hranie.  Program to docieľuje niekoľkými krokmi, napr. dočasným vypnutím nepotrebných procesov, vyčistením pamäte RAM, zvýšením výkonu procesoru, defragmentáciu herného priečinka atď. . Po ukončení hrania ďalším kliknutím vrátite všetko do normálu. Ak nevlastníte namakané delo, program sa vám isto zíde.

DOSBox

Aplikácia DOSBox je určená pre všetkých fanúšikov starších hier, nakoľko umožňuje spúšťať klasické tituly na najnovších strojoch. Trocha sentimentu občas neuškodí a návrat do vašich hráčskych začiatkov môže byť príjemným osviežením. Emulátor síce vyzerá pomerne zastaralo, no svoj účel plní dokonale. DOSBox je vysoko kompatibilný a spustí viac než 3000 rôznych hier. Návod na použitie programu si môžete prečítať TU.

Značky

Podobné články

Steam Deck kompatibilita hier, dátum vydania a hardvérové požiadavky

Steam Deck kompatibilita hier, dátum vydania a hardvérové požiadavky

Kompletný zoznam cheatov pre RDR2 na PC, PS4 a Xbox One

Kompletný zoznam cheatov pre RDR2 na PC, PS4 a Xbox One

Playstation 4 vs Xbox One

Playstation 4 vs Xbox One

Fallout 4 recenzia

Fallout 4 recenzia

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Dota 2 vs. League of Legends

Dota 2 vs. League of Legends

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 2 4 1 5 3  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia