softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14422
  • Užívatelia: 3210

Noví Votrelci na obzore. Chystajú sa dve hry, jedna s podporou VR

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.8.2022 | Zobrazené: 81x

Fanúšikov Votrelca čakajú v najbližšom období hneď dve hry, pričom jedna z nich bude aj s podporou VR. Alien, ako znie pôvodné označenie príšery z dielne H. R. Gigera, sa preslávil najmä filmami, no neskôr prerazil aj do iných odvetví zábavného priemyslu. Prišli komiksy, knihy, počítačové hry či figúrky. Azda najslávnejšia hororová kreatúra si získala fanúšikov po celom svete.

Votrelec v posledných rokoch prerazil aj na smartfóny, kde sa objavil napríklad vynikajúci titul Alien: Isolation. Je pravda, že sa často vynoria aj menej vydarené hry, ale aj tie si svoje publikum nájdu. Vesmírnu temnotu si najnovšie berie na starosti do rúk štúdio Survios, ktoré v spolupráci s 20th Century Games prinesie akčne-hororovú pecku s vesmírnym zabijakom. A nepríde len v bežnej verzii, ale rovno aj pre virtuálnu realitu.

Podpora VR headsetov je pri singleplayeri, čo hra z dostupných informácií bude, veľmi vítaná. Podobných titulov je stále málo a na tie najväčšie hry sa stále čaká. Aj preto môže nový herný Votrelec poriadne zamiešať kartami na poli VR. Pravdepodobne sa v hre predstaví skúsený veterán, ktorí už xenomorfom čelil a bude chcieť odplatu.

Hneď na začiatku ale treba spomenúť, že hra sa nachádza len v počiatku vývoja a stále sa napríklad zháňajú vývojári. Momentálne ani nevieme, o čom hra bude, aký bude mať príbeh ani ďalšie podrobnosti. Jediné, čo sme od štúdia dostali, je informácia o veteránovi a screenshot zachytávajúci votrelcov na vesmírnej lodi. 

No tak dobre. Niečo málo už predsa len vieme. Nový Alien bude poháňaný Unreal Enginom 5 od Epic Games a aktuálne máme na stole aj pracovný názov hry "Aliens". K nemu ale do budúcna určite pribudne aj dodatok, aby sa odlíšila od ostatných titulov. Hra bola v krátkosti predstavená na blogu Survios. Radosť fanúšikom môže robiť to, že štúdio Survios nie je na poli herných adaptácií filmov žiadnym nováčikom. V minulosti už napríklad priniesli hry ako Creed: Rise to Glory alebo The Walking Dead Onslaught.

Čo môžu hrať fanúšikovia Aliena teraz?

Za posledné roky sme tu mali viacero lepších aj horších hier s votrelcom. Spomeňme napríklad Alien: Isolation od Creative Assembley, alebo čerstvú Aliens: Fireteam Elite. Mobilná verzia Alien: Blackout ešte z roku 2019 veľa vody nenamútila, aj keď ide o výborné spracovanie s optimalizáciou pre mobilné zariadenia.

V najbližších rokoch sa ale okrem Aliens dočkáme ešte jednej hry od štúdia Tindalos Interactive a spoločnosti Focus Entertainment. Titul Aliens: Dark Descent by mal vyplniť miesto na trhu a ak sa všetko podarí, v blízkej budúcnosti sa budeme môcť opäť pozrieť do vesmíru za týmito slizkými potvorami

Značky

Podobné články

Lost Ark RECENZIA: Vynikajúce MMORPG s nádhernou grafikou a skvelými súbojmi

Lost Ark RECENZIA: Vynikajúce MMORPG s nádhernou grafikou a skvelými súbojmi

Najlepšie mapy pre Farming Simulator 2015

Najlepšie mapy pre Farming Simulator 2015

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Valve chystá niekoľko nových hier

Valve chystá niekoľko nových hier

Cheaty pre GTA V na Playstation, Xbox a PC

Cheaty pre GTA V na Playstation, Xbox a PC

Fallout 4 recenzia

Fallout 4 recenzia

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e f 6 f f 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia