softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Najlepšie výučbové programy pre deti

Autor: Redakcia  |   Publikované: 25.3.2013 | Zobrazené: 19356x

Deti a počítač. Hromada rodičov pri tejto predstave, buď zalamuje rukami, alebo si naopak vydýchne. V prvom prípade ide o všeobecný problém, s ktorým sa rodičom bojuje pomerne ťažko – deti trávia pri počítači veľkú časť svojho voľna. V druhom prípade ide o to isté, líši a len prístup rodičov. Počítač vnímajú ako svojho náhradníka a zástupcu, ktorý je vždy k dispozícii a ochotný pomôcť. Lenže existuje aj tretia, nenáročná cesta, ktorá ale na rozdiel od predchádzajúcich menovaných slúži deťom ku prospechu. Čarovné slovká sú: „Výučbové programy a hry“.

Výučbové hryprogramy dokážu deti zabaviť, ale zároveň ich niečo nové učiť alebo precvičovať už nadobudnuté vedomosti. Hranica medzi výučbovými programami a hrami je vskutku tenká, pretože všetky výučbové nástroje využívajú vo menšej či väčšej miere oba prístupy. V prvej polovici článku teda nájdete tie „Najlepšie výučbové programy“ a v polovici druhej zasa „Najlepšie výučbové hry“.

Tux Paint

Tux Paint kombinuje vlastnosti maľovaniek a klasického grafického programu podobného Maľovaniu v MS Windows. Disponuje však niekoľkými veľmi podarenými funkciami, ktoré z neho robia neobyčajný nástroj na zábavu a výučbu detí. Tou hlavnou je možnosť používať banku vložených obrázkov grafiky, s ktorou je možné vytvárať koláže, dokončovať kreslené obrázky alebo vyfarbovať klasické maľovanky s prostými obrysmi.

Program je vhodný pre mladšie ratolesti, no vďaka pokročilým možnostiam ho ocenia aj staršie a kreatívne deti.

Tux Paint

ATF – All Ten Fingers

Schopnosť rýchleho a presného písania na počítači ušetrí hromadu času a budúcnosti môže byť pre dieťa kľúčovou pri hľadaní uplatnenia na trhu práce. Pokiaľ teda váš drobec už trávi pri počítači čas, naučte ho, ako správne používať klávesnicu. Výučba písania všetkými desiatimi je na to preukázateľne najrýchlejším spôsobom.

Program ATF – All Ten Fingers sa komplexne zameriava na výučbu písania všetkými desiatimi prstami. Nielen, že postupným pridávaním používaných prstov a klávesov systematicky buduje schopnosti písať všetkými desiatimi, ale zároveň ponúka cenné rady, týkajúce sa správnej polohy pri sedení a držania rúk. Výučba je vhodná skôr pre staršie deti, vo veku 10 – 12 rokov.

ATF - All Ten Fingers

Roxies Reading Fish

Mačací sprievodca pomôže rozšíriť anglickú slovnú zásobu vašich najmenších. Roxies Reading Fish opäť kombinuje farebnosť a hravosť so snahou naučiť dieťa niečo hodnotné. Celý program sa tvári ako súbor dvoch veselých hier, ale v skutočnosti, okrem zábavy, ponúka mnoho hodnotných poznatkov.

Roxie – mačka, ktorá je v programe sprievodcom , hovorí výlučne po anglicky, vďaka čomu deti dochádzajú do styku s jednoduchou hovorovou angličtinou. Pre deti si pripravila dve anglické hry – najprv zjednodušené kvarteto a potom pexeso. Kvarteto funguje na jednoduchom princípe – Roxie vysloví anglické slovo a dieťa ho musí správne identifikovať medzi niekoľkými ďalšími slovami. Pexeso okrem slovíčok trénuje aj pamäť a orientáciu. Po nájdení totožnej dvojice navyše sprievodca vysloví dané slovíčko. Tým si dieťa opäť nacvičuje jeho správne znenie.

Program je vhodný pre deti, ktoré už vedia čítať.

Roxies reading fish

4321 Matematika

Matematika je pre mnohé deti veľkou prekážkou. Aj preto k nej treba pristupovať čo najzodpovednejšie a snažiť sa ju precvičovať čo možno najčastejšie. Program 4321 Matematika si pre deti druhej a tretej triedy pripravil tri okruhy cvičení. Sčítanie, odčítanie násobenie za použitia malej násobilky.

Ale by sa z učenia nestala nuda, všetky úlohy sú nejako spestrené. Sčítanie a odčítanie majú pridané malé guľôčky, ktoré znázorňujú prebiehajúce počty. Deťom sa totiž oveľa lepšie premýšľa, keď si nemusia nič predstavovať. Všetky operácie sú navyše prepojené so zábavnou minihrou. Za každý správne vypočítaný príklad sa na obrazovke odkryje časť obrázku. Pokiaľ dieťa zodpovie dostatok príkladov, môže sa pozrieť na celú kresbu alebo fotku. Takáto motivácia je vskutku potrebná deti vďaka nej získajú cieľ, ktorého splnenie budú nasledovať.

4321 Matematika

Chcete byť milionárom?

Veľmi populárna televízna súťaž sa dočkala aj svojho počítačového spracovania. Táto výučbová hra nájde svojich fanúšikov predovšetkým medzi staršími deťmi, nakoľko je zameraná na všeobecný rozhľad, ktorý malé deti logicky ešte nenadobudli. Princíp je rovnaký ako v televíznej súťaži – po výberovom kole si hráč sadne do horúceho kresla a moderátor mu začne klásť zákerné otázky. Spočiatku ide o veľmi jednoduché témy, ktoré zvládnu aj najmenší. Postupne však začne náročnosť rapídne stúpať. Počas hrania je možné vyberať zo štyroch ponúknutých odpovedí a pomôcť si použitím troch žolíkov.

Hra „Chcete být Milionářem?“ deti oboznamuje s mnohými témami s najrôznejších oblastí. Často sa teda dozvedia mnoho nových a zaujímavých informácií.

Chcete být Milionářem?

Jigs@w Puzzle 2

Puzzle baví všetky deti bez rozdielu veku alebo koníčkov. Ide o nestarnúci fenomén, ktorému prepadli i mnohí dospelí. Jigs@w Puzzle 2 prenáša klasickú hru na obrazovky počítačov alebo tabletov. Vďaka širokým možnostiam nastavenia je hra vhodná, ako pre úplne najmenšie deti, tak pre žiakov druhého stupňa základnej školy. A nakrátko nevyjdú ani ich rodičia.

V hre si môžete nastaviť všetko od obrázkov až po počet dielikov. Program dokáže rozmiestniť dieliky tak, aby ste mali dosť priestoru na skladanie a zároveň je schopný vám zosvetlený obrázok zobraziť na pozadí,  aby sa vám ľahšie skladalo.

Jigs@w Puzzle 2

CrissCross2

CrissCross patrí medzi stálice na poli stolových hier. Podobne ako Scrabble sa hrá so žetónmi s písmenkami. Hráči majú v zásobe vopred určený počet písmeniek a z nich sa snažia vytvoriť slovo. Aby to nebolo také jednoduché, dané slovo sa musí na hraciu plochu umiestniť tak, aby aspoň jedným písmenkom nadväzovalo na už položené slovo. O počte získaných bodov za položené slovo nerozhoduje len jeho dĺžka, ale aj vzdialenosť od stredu hracej plochy.

Hry je určená pre malé deti, no podmienkou je znalosť abecedy. Najvhodnejšími hráčmi sú deti od tretej triedy.

CrissCross 2

Značky

Podobné články

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Najlepšie počítačové programy pre počítačových hráčov

Najlepšie počítačové programy pre počítačových hráčov

BeamNG Drive módy a autá na stiahnutie zadarmo

BeamNG Drive módy a autá na stiahnutie zadarmo

Návod: ako si založiť Minecraft server

Návod: ako si založiť Minecraft server

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 7 d 5 3 f  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia