softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Poznáme detaily aj dátum vydania Total War ságy Thrones of Britannia

Autor: Michal M.  |   Publikované: 1.3.2018 | Zobrazené: 4025x

Creative Assembley konečne nadišiel čas, aby sa o slovo prihlásil nový herný titul založený na historických udalostiach, takže tu po fantasy odbočke Warhammer máme opäť čistokrvnú historickú stratégiu s názvom Total War Saga: Thrones of Britannia. Tá sa odohráva na britských ostrovoch a oproti svojim predchodcom má opäť viacero noviniek, ktoré by mali doručiť skvelý herný zážitok. Tvorcovia pomaličky odkrývajú všetky nové vlastnosti hry a iba nedávno sme sa dozvedeli aj presný dátum vydania, ako aj minimálne požiadavky na spustenie.

Dejisko hry a spracovanie mapy

Ako už bolo spomenuté vyššie, Thrones of Britania sa bude odohrávať výlučne na britských ostrovoch. Nebude to ale prvýkrát, čo séria Total War zavíta do týchto končín, práve naopak. Toto strategicky významné územie už bolo možné dobývať vo viacerých hrách z tejto série, kde asi najpodrobnejšie bolo spracované v rozšírení Kingdoms pre Medieval ll: Total War. Odvtedy ale ubehlo už veľa rokov, máme za sebou niekoľko veľmi úspešných hier od spolupráce Creative Assembley a Sega, čo prinieslo momentálne najprepracovanejšie spracovanú mapu v histórii týchto hier vôbec. To všetko samozrejme s čo najväčším dôrazom na detail.

Príbeh sa bude odvíjať od roku 878 nášho letopočtu a bude zachytávať len krátky časový úsek. Malé územie a veľký záujem oň ale sľubujú dynamickosť, ako aj priestor pre taktické poňatie hry. V tomto konkrétnom období o ostrovy bojovali Anglosasi, Kelti, Dáni, germánske kmene, ako aj Vikingovia.

Misky váh sa priklonili k detailnejšie spracovanej histórii

Total War Saga: Thrones of Britannia vznikla na podklade historických dokumentov a prameňov, ako aj s pomocou viacerých odborníkov a historikov zameraných na dané obdobie, národy, kultúru a pod. V hre nebudú chýbať najväčšie územné celky a ríše ako Wesses, Mercia, orthumbria atď. Zaujímavosťou ale je, že všetky budú v pôvodných dobových názvoch, čo hre dodá ešte väčší nádych histórie.

Pokiaľ ide o hlavné postavy, tak nebudú chýbať najväčšie osobnosti vtedajšieho obdobia na čele s Alfrédom Veľkým, Guthrumom, Ceowulfom, synmi Ragnara Lothbroka a ďalšími. Oproti predošlým dielom sa hra tentokrát ubrala aj viac originálnou cestou, kde si hráči sami určia historický chod udalostí. Znamená to, že každé rozhodnutie bude mať vplyv na celkový výsledok strategického ťaženia. Umelá inteligencia sa tomu bude musieť prispôsobiť, čo bude viesť k rôznym neočakávaným udalostiam.

Bližší pohľad na frakcie a mestá všeobecne

Celkový počet frakcií bude 10 naprieč piatimi rôznymi kultúrami. Keďže pôjde o krátky časový úsek, pričom boli zvyky na ostrovoch prakticky všade rovnaké, vývojári museli vyvinúť enormné úsilie na to, aby jednotlivé frakcie od seba odlíšili. To sa bude týkať vizuálu, ako aj hospodárstva či kultúry všeobecne.

Novinky zachytené vo videu

Na každú frakciu pripadá viacero menších provincií, kde je vždy jedna hlavná usadlosť s najväčším vplyvom na oblasť. Všetky mestá a dediny sa líšia ako možnosťami budovania, tak aj verbovaním. Dediny sú k dispozícii na produkciu základných surovín a výrobkov na úkor obrany a zraniteľnosti. Nenachádza sa tu totiž vojenská posádka ani opevnenie. Tie sú prítomné až vo väčších mestách. Tam už je možné aj verbovať jednotky, čo je ale závislé na financiách a prísune potravín. Na počet vyrobených jednotiek má vplyv hlavná budova v meste.

Každá väčšia postava bude mať tentokrát svoje základné črty, ktoré sa následne dajú vylepšovať podľa potreby. Či už pôjde o taktické vedomosti a schopnosti generálov, alebo šľachtické vlastnosti panošov, všetko je plne voliteľné.

Novinky sa dotkli aj ukončenia kampane

Pri hernej sérii Total War sme zvyknutý na klasické ukončenie dlhej alebo krátkej kampane po obsadení potrebného počtu oblastí. To však ale nebude platiť v prípade Thrones of Britannia, kde je možností ukončenia hry viac. Tentokrát môže byť kampaň úspešne ukončená aj v prípade najrozvinutejšej frakcie a to ako v stavebníctve, tak aj v technológiách či vojsku. Frakcie sú navyše obohatené o systém questov, ktoré je takisto dobré plniť, pretože aj ony dokážu zaistiť nečakané víťazstvo.

Vylepšenia a dynamika hry

Prepracovania sa dočkal aj model vylepšovania technológií. Tie sú rozdelené na mestský a vojenský oddiel, pričom všetky položky v znázornenom strome sa dajú odomykať splnením podmienok. Hráči si tak môžu zvýšiť počet verbovaných jednotiek, zlepšiť dohľad vojsk, výrazne posilniť bonusy z mestskej produkcie a pod.

Predobjednať Total War Saga: Thrones of Britannia

Počas hrania je dobré počúvať aj hlas občanov. Tí totiž často chcú to, čo práve nemajú. Ak sa im nebude niečo zdať niekoľko kôl a hráči to nebudú riešiť, môže to mať katastrofálne následky pre fungovanie celej spoločnosti. Položka je znázornená farebným ukazovateľom a za nedodržiavanie môže prísť penalizácia v rôznych podobách.

Stanovený dátum vydania + systémové nároky

Total War Saga: Thrones of Britannia bude oficiálne spustená 19. apríla, čo je ešte pomerne dosť času na to, aby si vývojári pre nás prichystali nejaké tie novinky. Tie sa dajú pozrieť na oficiálnom blogu vývojárov tu. Systémové požiadavky sú potom zobrazené nižšie, takže si hráči už teraz môžu zistiť, či im hra pôjde aspoň na najmenších detailoch. 

Minimálne požiadavky:

  • CPU: Intel® Core™ 2 Duo 3.0Ghz
  • RAM:  5 GB
  • GPU: NVIDIA GTX 460 1GB | AMD Radeon HD 5770 1GB | Intel HD4000 @720p
  • HDD: 30 GB voľného miesta
  • OS: Windows 7 (64-bit)

Značky

Podobné články

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanú remaster. Poznáme dátum vydania

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanú remaster. Poznáme dátum vydania

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Najlepšie módy pre Landwirtschafts Simulator 2013 – kombajny

Najlepšie módy pre Landwirtschafts Simulator 2013 – kombajny

Najoriginálnejšie Minecraft mapy: Týchto 15 kúskov vám ozvláštni hru

Najoriginálnejšie Minecraft mapy: Týchto 15 kúskov vám ozvláštni hru

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Epic Store rozdáva This War of Mine a Moonlighter zadarmo

Epic Store rozdáva This War of Mine a Moonlighter zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 9 5 a a 0  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia