softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13824
  • Užívatelia: 3117

War Thunder – váš online simulátor pre rok 2014

Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.4.2014 | Zobrazené: 5245x

V posledných niekoľkých rokoch sa začalo nevídaným spôsobom dariť hrám, kvalitným hrám, ktoré sú ponúkané hráčom úplne zadarmo. Spravidla ide o online tituly, ktoré ponúkajú platiacim hráčom určité výhody. Medzi také patrí aj War Thunder od štúdia Gaijin. Ide o hru, ktorá má všetok potenciál k tomu, aby sa stala najväčším hitom roku 2014, aj keď už existuje dlhší čas. Ako je to možné?

Lietadlá

V prvom rade je War Thunder dielom veľmi skúsených tvorcov leteckých simulátorov. Gaijin vytváral aj niektoré podarené kúsky v sérii IL-2 Sturmovik a asi dnes neexistuje povolanejšie štúdio pre tvorbu verného online zážitku zo vzdušných súbojov. Hra je natoľko vydarená, že hoci má konkurenciu v podobe World of Warplanes, nemusí sa jej báť. Zadupáva ju totiž do zeme s ľahkosťou a v každom smere. Ani kolos Wargaming.net nedokáže vytvoriť graficky aj herne tak úžasný titul, ako je War Thunder.

Táto pôvodná, letecká, zložka War Thunder je navyše neustále opatrovaná a rozširovaná, hoci niektoré kroky nie sú komunite príliš po chuti, ako napríklad prevzatie rovnakého spôsobu odomykania lietadiel, ktorý je použitý práve pri konkurencii vo World of Tanks a World of Warplanes.

 Ground Forces (tanky)

Aby ste sa ale dnes stali jednotkou na poli vojenských akčných hier/simulátorov, musíte mať hlavne tanky. Práve World of Tanks je lídrom nielen vo svojej kategórii, ale medzi onlinovkami vôbec (snáď s výnimkou League of Legends či DOTA 2). Dôvody, prečo Gaijin totálne uspel s leteckou časťou svojej hry, sú zrejmé, ale čo pozemné jednotky, respektíve tanky?

Gaijin sa do nich tiež pustil a pod názvom Ground Forces sa postupne stávajú súčasťou War THUNDER. Práve prebieha Closed Beta, do ktorej sa môžete aj prihlásiť, ale vstup stojí ako AAA hra, takže odporúčame počkať a prípadne si chvíľku zahrať World of Tanks. Prečo? Aby ste zistili, že aj v tankových bitkách je Gaijin oveľa ďalej, než konkurencia. Nejde pritom o nezdravo vernú simuláciu, ktorá by sa zle hrala, ale o poctivú akčnú nádielku, ktorá ale vyzerá oveľa lepšie a hrá sa neporovnateľne prirodzenejšie. Grafická sila War Thunder nie je o generáciu ďalej, než u World of..., ale skôr o dve. Z hľadiska hrateľnosti je priepasť ešte hlbšie a to aj pre príležitostných hráčov.

Konkurencia?

Ako už sme spomenuli, konkurencia je jediná a to v sérii hier od Wargaming.net. Neotrasiteľná pozícia World of Tanks by sa, podľa prvých dojmov z War Thunder Ground Forces, mohla predsa len otriasť a World of Warplanes potom svoju zlatú éru ani nezažije, pretože prišla až po War Thunder a navyše všetko robí horšie.

Aby toho nebolo málo, Gaijin sa pustil aj do spoločných bojísk, ktoré súperovi chýbajú. To znamená, že tanky a lietadlá sa zúčastňujú jednej bitky, plní svoje úlohy a strieľajú po sebe podľa ľubovôle a možností. Obľúbenosť a životaschopnosť tohto prevedenia však preukáže až čas a hlavne ostré spustenie.

Značky

Podobné články

Minecraft návod -  crafting a recepty na elixíry 2

Minecraft návod - crafting a recepty na elixíry 2

Módy pre Farming Simulator 2013

Módy pre Farming Simulator 2013

Novinka Rogue Company poteší hráčov na všetkých platformách

Novinka Rogue Company poteší hráčov na všetkých platformách

Návod na hranie Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Návod na hranie Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Nejlepšie módy pre Minecraft

Nejlepšie módy pre Minecraft

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 7 d e c a  :
 
Odkaz :