softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

War Thunder – váš online simulátor pre rok 2014

Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.4.2014 | Zobrazené: 6080x

V posledných niekoľkých rokoch sa začalo nevídaným spôsobom dariť hrám, kvalitným hrám, ktoré sú ponúkané hráčom úplne zadarmo. Spravidla ide o online tituly, ktoré ponúkajú platiacim hráčom určité výhody. Medzi také patrí aj War Thunder od štúdia Gaijin. Ide o hru, ktorá má všetok potenciál k tomu, aby sa stala najväčším hitom roku 2014, aj keď už existuje dlhší čas. Ako je to možné?

Lietadlá

V prvom rade je War Thunder dielom veľmi skúsených tvorcov leteckých simulátorov. Gaijin vytváral aj niektoré podarené kúsky v sérii IL-2 Sturmovik a asi dnes neexistuje povolanejšie štúdio pre tvorbu verného online zážitku zo vzdušných súbojov. Hra je natoľko vydarená, že hoci má konkurenciu v podobe World of Warplanes, nemusí sa jej báť. Zadupáva ju totiž do zeme s ľahkosťou a v každom smere. Ani kolos Wargaming.net nedokáže vytvoriť graficky aj herne tak úžasný titul, ako je War Thunder.

Táto pôvodná, letecká, zložka War Thunder je navyše neustále opatrovaná a rozširovaná, hoci niektoré kroky nie sú komunite príliš po chuti, ako napríklad prevzatie rovnakého spôsobu odomykania lietadiel, ktorý je použitý práve pri konkurencii vo World of Tanks a World of Warplanes.

 Ground Forces (tanky)

Aby ste sa ale dnes stali jednotkou na poli vojenských akčných hier/simulátorov, musíte mať hlavne tanky. Práve World of Tanks je lídrom nielen vo svojej kategórii, ale medzi onlinovkami vôbec (snáď s výnimkou League of Legends či DOTA 2). Dôvody, prečo Gaijin totálne uspel s leteckou časťou svojej hry, sú zrejmé, ale čo pozemné jednotky, respektíve tanky?

Gaijin sa do nich tiež pustil a pod názvom Ground Forces sa postupne stávajú súčasťou War THUNDER. Práve prebieha Closed Beta, do ktorej sa môžete aj prihlásiť, ale vstup stojí ako AAA hra, takže odporúčame počkať a prípadne si chvíľku zahrať World of Tanks. Prečo? Aby ste zistili, že aj v tankových bitkách je Gaijin oveľa ďalej, než konkurencia. Nejde pritom o nezdravo vernú simuláciu, ktorá by sa zle hrala, ale o poctivú akčnú nádielku, ktorá ale vyzerá oveľa lepšie a hrá sa neporovnateľne prirodzenejšie. Grafická sila War Thunder nie je o generáciu ďalej, než u World of..., ale skôr o dve. Z hľadiska hrateľnosti je priepasť ešte hlbšie a to aj pre príležitostných hráčov.

Konkurencia?

Ako už sme spomenuli, konkurencia je jediná a to v sérii hier od Wargaming.net. Neotrasiteľná pozícia World of Tanks by sa, podľa prvých dojmov z War Thunder Ground Forces, mohla predsa len otriasť a World of Warplanes potom svoju zlatú éru ani nezažije, pretože prišla až po War Thunder a navyše všetko robí horšie.

Aby toho nebolo málo, Gaijin sa pustil aj do spoločných bojísk, ktoré súperovi chýbajú. To znamená, že tanky a lietadlá sa zúčastňujú jednej bitky, plní svoje úlohy a strieľajú po sebe podľa ľubovôle a možností. Obľúbenosť a životaschopnosť tohto prevedenia však preukáže až čas a hlavne ostré spustenie.

Značky

Podobné články

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Oculus Rift preview development kit

Oculus Rift preview development kit

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie výučbové programy pre deti

Apex Legends valcuje konkurenciu – má 25 miliónov hráčov

Apex Legends valcuje konkurenciu – má 25 miliónov hráčov

Veverica s pištoľou je hitom internetu. Nová hra prinesie nevídanú zábavu

Veverica s pištoľou je hitom internetu. Nová hra prinesie nevídanú zábavu

Ako loviť a skrotiť zvieratá vo Fortnite?

Ako loviť a skrotiť zvieratá vo Fortnite?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 b 7 9 b d  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia