softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

World of Tanks – tipy a triky 1: Základy boja

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.3.2014 | Zobrazené: 11517x

Ak existuje nejaký dôvod, prečo nehrať skvelú akčnú hru World of Tanks, tak je to fakt, že beží už niekoľko rokov a dostať sa medzi elitu nie je vôbec jednoduché. Obzvlášť, keď dostávate nakladačku už na prvých Tieroch. Aby ste prekonali počiatočné problémy, vznikol nasledujúci článok, ktorý vám priblíži základné taktiky pre prežitie a efektívne hranie WoT.

Tip: Keď dočítate, očekujte si aj náš článok o módoch a zameriavačoch pre túto skvelú hru.

Ak chcete preniknúť do tajov WoT, budete potrebovať taktiku a rozum viac, ako rýchle prsty a reflexy. Napriek tomu však určité schopnosti v tomto smere využijete. Ak vám nejdú rýchle online strieľačky, vo World of Tanks stále môžete pomýšľať na veľmi kvalitnú hru a mnohé veľké víťazstvá. Prvým krôčikom je dodržiavanie siedmich základných pravidiel.

1. Úkryt je váš priateľ

Áno, vo World of Tanks nie je žiadna hanba sa schovávať. Uvedomte si, že keď ste skrytí za kopcom a vykukuje vám len hlaveň, že môžete strieľať podľa ľubovôle, ale nepriateľ má len veľmi malý cieľ, do ktorého sa môže trafiť. Ukrývať sa však dá aj za budovami alebo v rôznom poraste.

Práve domy napríklad skvele ochránia aj pred streľbou nepriateľskej artilérie, ktorá je inak veľmi mocná. Keď ste schovaní hneď za múrom (v správnom smere), tak vás vďaka balistickej krivke artiléria nemôže zasiahnuť. Ak sa dostanete do prestrelky, využite úkryt ešte tým spôsobom, že vystrelíte a vrátite sa napríklad práve za múr alebo za horizont kopca.

2. Sediaci terč trafí aj hlupák

Alebo inak: hýbte sa! Áno, vďaka presnosti je dobré strieľať zo stacionárnej polohy, ale okamžite potom je potrebné zase prikúriť pod kotol a rozbehnúť mnohotonové monštrum do svižného pohybu. Ak to neurobíte, pravdepodobne veľmi skoro skončíte. Trafí vás iný tank alebo artiléria, ktorá nepohyblivé ciele miluje viac, než čokoľvek iné. Aj keď si myslíte, že ste v okolí sami, tak sa nezastavujte na otvorenom priestranstve, pretože artiléria vás zloží cez celú mapu a ani sa nezapotí.

3. Útočte z krídla

Dôvodov pre útoky zo strán je hneď niekoľko. Slabší pancier po stranách tanku je len jedným z nich. Nepriateľa totiž zaženiete na útek a jeho vzdor bude minimálny a nepresný. A keď niekto zaútočí podobným spôsobom na vás? Verte, že sa dá aj tak ubrániť. Stačí pred nepriateľom cúvať a mať ho neustále na muške, aby nemal pokoj na likvidáciu vášho tanku.

4. Znehybnený tank už nie je hrozbou

Ide o takzvaný tracking, strieľanie do pásov tanku, ktoré síce tank úplne nezničí, ale môže ho znehybniť. To je výhodná taktika hlavne, ale nielen, pre ľahšie tanky, ktoré stoja proti obrneným kolosom, skrz ktorých pancier nevedie práve ľahká cesta. Hneď ako sa vám tank podarí znehybniť, môžete ho ľahšie doraziť, alebo počkať, až sa o to postará napríklad vaša artiléria alebo spoluhráč so silnejšou výzbrojou.

5. Dva tanky sú viac ako jeden

World of Tanks je tímová hra, v ktorej sa vám zaručene oplatí prečíslovať nepriateľov. Uloviť osamelý tank je pre troch útočníkov ľahké, ale skúste si napríklad sami vojsť na nepriateľskú pôdu a uvidíte, že sa to zvládnuť nedá. Pomáhajte si, snažte sa útočiť vo väčšom počte, vylákajte súpera na otvorené priestranstvo, ktoré má pod kontrolou vaša artiléria a hlavne sa snažte byť prospešní pre tím, pretože sami bitku nevyhráte.

6. Počítač mieriť nevie

Vo WoT existuje aj autoaim, ktorý je vo väčšine prípadov absolútne na nič. Síce vám zamieri veľmi presne, ale neberie do úvahy, že sa tanky väčšinou pohybujú. Navyše si nemôžete vybrať, kam strela pôjde. Preto sa naučte mieriť manuálne, autoaim vo World of Tanks je možné použiť len v kritických situáciách, kedy máte dosť starostí s uhýbaním a nemáte čas mieriť alebo pri súbojoch na veľmi krátku vzdialenosť.

7. Aj pancier má svoje slabiny

Aby tiež nemal, nejako sa tanky musia dať zničiť. Nie je ale slabina ako slabina a nie je pancier ako pancier. Najsilnejší je spravidla na čele tanku. To je úplne v súlade so skutočnosťou a tým, k čomu boli tanky najhojnejšie využívané - k rýchlemu čelnému útoku. Na bokoch alebo v zadnej časti už to ale tak super nie je, teda aspoň u väčšiny tankov.

Druhú vec, ktorú by ste mali o pancieri vedieť, je jeho hrúbka pri úderoch pod rôznym uhlom. Je totiž sakramentsky veľký rozdiel medzi strelou, ktorá dopadne vzpriamene, teda pod uhlom 90 stupňov, a ranou ktorá narazí pod uhlom ostrejším. Priamy zásah totiž preráža iba základnú šírku panciera, zatiaľ čo ten pod uhlom musí cestovať oveľa hrubším kusom poctivej ocele.

Značky

Podobné články

Pro Evolution Soccer 2022 - dátum vydania, novinky a zmena názvu na eFootball

Pro Evolution Soccer 2022 - dátum vydania, novinky a zmena názvu na eFootball

Najlepšie módy a stroje pre Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Najlepšie módy a stroje pre Farming (Landwirtschafts) Simulator 15

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je na stiahnutie zadarmo

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je na stiahnutie zadarmo

Bude FIFA 23 multiplatformná s podporou crossplayu?

Bude FIFA 23 multiplatformná s podporou crossplayu?

Módy pre Farming Simulator 2013

Módy pre Farming Simulator 2013

Najlepšie módy a trucky pre Spin Tires (1. diel)

Najlepšie módy a trucky pre Spin Tires (1. diel)

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 2 f 2 1 8  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia