softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

Xbox One: zvládne aj offline hranie a prinesie nový Kinect

Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.5.2013 | Zobrazené: 3414x

Po zverejnení detailov o Playstation 4 sa konečne rozhýbal aj Microsoft a prestavil svoj nový kus herného hardvéru, ktorý pomenoval XBox One. Ten by mal priniesť ešte väčšiu integráciu zábavných funkcií, nový ovládač, vylepšený Kinect a samozrejme aj omnoho výkonnejší hardvér.

8GB RAM, Windows 8 a Cloud

Nový Xbox, ktorý by mal do obchodov zamieriť už počas tohto roku, bude výkonnostne pravdepodobne porovnateľný s konkurenčným Playstation a modernými hernými PC. Zároveň sa Xbox bude viac správať ako štandardný počítač, respektíve, dôjde k zblíženiu platformy Xboxu a Windows 8. Multitasking, možnosť konferenčných videohovorov cez Skype alebo veľký dôraz na cloudové úložisko a neskôr cloud-gaming – to sú základné špecifiká, ktoré Xboxu umožnia zaujať pozíciu univerzálneho zariadenia do obývačky. Intenzívne a prirodzené by malo byť aj napojenie na televízne vysielanie.

Našťastie, obavy a špekulácie, že nový Xbox One bude vyžadovať nepretržité pripojenie k internetu, boli vyvrátené. Skrátka tomu tak nebude a pokiaľ výrobca hry nerozhodne inak, tituly budú bežať aj bez funkčného pripojenia. To však bude vyžadované pri aktivácii hier a logicky aj pre plnohodnotný zážitok z používania tohto multimediálne-herného centra domácnosti.

Kinect 2

Nový Kinect sa stane neoddeliteľnou súčasťou Xboxu One a jeho kvalita je podľa dostupných informácií fantastická. Mal by rozoznávať aj jemné pohyby, hoci práve s Kinectom je spojené malé faux-pax: Pri streamovaní konferencie cez Xbox 360 s Kinectom sa niektorí užívatelia stretli s tým, že ich vlastné Kinecty uposlúchli príkazy z reproduktorov, ktoré zazneli pri predstavovaní novej konzoly, čo malo za následok zastavovanie prehrávania a podobné vylomeniny.

Hry v pozadí

Nie snáď, žeby hry neboli pre hernú konzolu dôležité, ale na slávnostnom predstavení sa na ne rečníci príliš nesústredili. Ostatne, na tomto poli je očakávaná len malá (r)evolúcia, ktorá bude súvisieť predovšetkým s hardvérovými možnosťami nových konzol. Napriek tomu sa môžeme tešiť na to, že nám pár nových titulov vyrazí svojimi vizuálnymi kvalitami dych, či už pôjde o Forzu, alebo ďalšie Call of Duty.

Už na budúci týždeň prinesiem detailné porovnanie konzol ôsmej generácie – Wii U, Playstation 4 a Xbox One.

Značky

Podobné články

Kompletný zoznam Hrdinov do hry FIFA 23

Kompletný zoznam Hrdinov do hry FIFA 23

Najoriginálnejšie Minecraft mapy: Týchto 15 kúskov vám ozvláštni hru

Najoriginálnejšie Minecraft mapy: Týchto 15 kúskov vám ozvláštni hru

Ako získať vyššie MMR? Tu je 8 tipov, ako sa zlepšiť v hre

Ako získať vyššie MMR? Tu je 8 tipov, ako sa zlepšiť v hre

Návod na pridanie hry na Steam aj mimo platformu

Návod na pridanie hry na Steam aj mimo platformu

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je na stiahnutie zadarmo

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je na stiahnutie zadarmo

Ako sa nestratiť vo World of Warships

Ako sa nestratiť vo World of Warships

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 6 1 e f b  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia