softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

5 najlepších programov na úpravu a strih videa zadarmo

Autor: Redakcia  |   Publikované: 6.6.2012 | Zobrazené: 163968x

Ešte nedávno amatérskym filmárom pri práci s videom bránili finančné náklady, ktoré boli s jeho úpravou spojené. Drahý software a vysoké hardwarové nároky  tak odradili nejedného amatéra od zostrihania vlastného filmu alebo záberov z dovolenky. V súčasnosti je však väčšina domácich počítačov natoľko výkonných, že si s editáciou videa hravo poradia. V rámci software tiež existujú mnohé video editory, ktoré sú pre domáce použitie k dispozícii úplne zadarmo. Predstavíme si niektoré z nich.

Windows Live Movie Maker

Pokročilí užívatelia nad týmto programom asi ohrnú nosom a pre editáciu videa radšej použijú sofistikovanejšie programy. To ale nič nemení na fakte, že Movie Maker je vynikajúcou voľbou pre bežných užívateľov, ktorí si chcú len rýchlo upraviť video z dovolenky. Ovládanie programu je veľmi jednoduché a prehľadné, takže sa v ňom rýchlo zorientuje doslova ktokoľvek. Siahnuť môžete po viac než stovke video prechodov a efektov. Pokiaľ by vám výber nestačil, z internetu si môžete stiahnuť ďalšie.

VirtualDub

Pokročilejší amatérski filmári pred Movie Maker uprednostnia skôr video editor VirtualDub. V tomto mocnom nástroji totiž nájdete všetko, čo budete pri práci s videom potrebovať – obrovskú databázu najrôznejších filtrov a prechodov či plug-iny, ktoré ďalej rozširujú, už aj tak dosť bohaté, funkcie programu. VirtualDub umožňuje dávkové spracovanie, odstraňovanie rušivých vplyvov, upravovanie podielu kompresie (aj pri zvuku), atď. Program pobeží na 32 aj 64 bitových Windows.

Virutaldub

WAX

Z pôvodne študentského projektu sa postupne stal výkonný a flexibilný video editor, ktorý si zaslúži pozornosť každého amatérskeho filmára. WAX vyniká najmä v práci s efektmi (2D i 3D). Navyše do programu môžete ľahko importovať 3D objekty vo formáte 3DS (3D Studio Max).

WAX môže pracovať ako samostatná aplikácia alebo ako plug-in vo video editoroch ako sú napr. Sony Vegas a Adobe Premiere.

Avidemux

Avidemux patrí rovnako ako klasický Move Maker k užívateľsky najprívetivejším video editorom vôbec. To mu ale nič neuberá na prednostiach, vďaka ktorým konkurentom ukazuje, že aj vysoko komplexný program je možné ovládať bez väčšieho trápenia. Okrem klasického strihu videa a základných úprav, Avidemux tiež obsahuje pokročilé nástroje určené na postprodukciu, vrátane užívateľsky definovaných filtrov, posunu zvuku, spracovania titulkov atď. Poteší aj možnosť automatizácie jednotlivých úloh, čím je pri práci s programom možné výrazne ušetriť čas.

VideoSpin

Pokiaľ hľadáte ľahko použiteľný video a foto editor, Pinnacle VideoSpin je určite dobrou voľbou. Ako isto tušíte, ide o zjednodušenú a orezanú verziu programu Pinnacle Studio. Nejde síce o náhradu za robustné editory (akými sú Adobe Premiere alebo Sony Vegas), no o to sa program ani nepokúša. Jeho miesto je inde. VideoSpin je totiž výborným nástrojom pre obyčajných užívateľov, ktorí nechcú prenikať do tajov filmu, ale potrebujú rýchle a účinné spracovanie videa či vytvorenie fotoprezentácie.

Značky

Podobné články

Najlepšie programy pre úpravu a strih hudby na stiahnutie zadarmo

Najlepšie programy pre úpravu a strih hudby na stiahnutie zadarmo

Ako nainštalovať Spotify bez administrátorských obmedzení?

Ako nainštalovať Spotify bez administrátorských obmedzení?

Ako premenovať YouTube pesničky – najlepší id3 tag editor

Ako premenovať YouTube pesničky – najlepší id3 tag editor

Nastavenie HyperCamu - nefungujúci zvuk

Nastavenie HyperCamu - nefungujúci zvuk

Netflix na Slovensku

Netflix na Slovensku

Návod na program na snímanie videa z PC obrazovky so zvukom

Návod na program na snímanie videa z PC obrazovky so zvukom

Diskusia

Lucia Lucia reagovat 17.04 11:25

Tiez som sa dostala k Filmore. Pracovalo sa mi s nou velmi dobre. Som basic uzivatel. Ale vodotlac na kazdej snimke bola skor sklamanim. Samozrejme pri verzii Free. Mohlo ist o skusobnu verziu a ten rozdiel by bol hned viditelny

Stefan Polgari Stefan Polgari reagovat 24.07 12:58

Napisal som kratku recenziu o programe Filmora :) Nie je sice zadarmo, ale je super

anonymous anonymous reagovat 26.03 18:48

ty programy byli moderní tak před 10-ti lety, v době slávy AVI

Honza Honza (administrátor) reagovat 02.04 11:58

Dobrý den, děkujeme za reakci i připomínku. Jaké programy používáte vy? Rádi si rozšíříme obzory.

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 8 3 6 7 9  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia