softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
  • Užívatelia: 3235

Ako vytvoriť Facebook stránku

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.12.2013 | Zobrazené: 6130x

Vytvorenie stránky na Facebooku je veľmi jednoduché, pritom ponúka široké možnosti prezentácie aj komunikácie. Pre mnoho spoločností je výhodnejšia správa jednej Facebookovej stránky, ktorá je vlastne zadarmo a ktorá poskytuje dostatok priestoru pre propagáciu tovarov a služieb. Virálny potenciál reklamy na FB je navyše obrovský a dostupný naozaj každému, kto má dobrý nápad.

Najlepšie je vytvoriť stránku previazanú s profilom

Ak nechcete mať stránku previazanú so žiadnym profilom, prídete o niektoré možnosti a vlastne vám to nič zásadné neprinesie. Nebudete môcť napríklad vyhľadávať alebo komentovať pod inými stránkami a ľuďmi.

Stránka a profil sú síce prístupné pod jedným loginom, ale inak sú dôsledne oddelené, čo je dobre. Kým sa k tomu nepriznáte, tak nikto netuší, že je stránka založená na vašom profile a neexistuje nič, čo by vás prezrádzalo. Vždy si volíte, či hovoríte za profil, alebo za stránku a žiadne problémy teda nevznikajú.

Prvé kroky

Ak chcete založiť stránku priamo zo svojho profilu, tak jednoducho v ľavom stĺpci nájdite záložku Stránky, prejdite nad ňou myšou a objaví sa vám možnosť Ďalej. Tu kliknete vpravo hore na + Vytvoriť stránku:

Následne si vytvoríte samotnú stránku. Čím presnejšie zvolíte jej zameranie, tým ľahšie získate fanúšikov, ktorí o váš obsah skutočne stoja. Zavádzajúce stránky majú nielen úspech s minimálnou životnosťou, ale môžu byť Facebookom aj zmazané.

Oficiálne vs. neoficiálne stránky

Na Facebooku nie je vôbec vzácnosťou, že jedna firma, značka, alebo napríklad celebrita má niekoľko (aj veľa) rôznych stránok. Jedna býva oficiálna, ďalšie potom oficiálne pre rôzne regióny, ale veľa je čisto fanúšikovských. Tie sa samozrejme musia od tej oficiálnej zásadne odlišovať, svoju neoficiálnosť priznávať a najlepšie ešte odkazovať aj na oficiálnu stránku, aby nedošlo k nejakému nedorozumeniu (a zmazaniu stránky Facebookom).

Profilová fotka a úvodný obrázok

Svojej stránke musíte zvoliť profilovú fotku. Tu je vhodné vybrať logo vašej firmy, alebo niečo plne vypovedajúce o zmysle vašej stránky. Rozmery profilovej fotky sú 180x180 pixelov.

Úvodný obrázok je oveľa väčší, má 851x315 pixelov a nesmie obsahovať viac ako 20% textu, navyše podľa pomerne tvrdých pravidiel, pozri TENTO ODKAZ.

Obsah a meranie

Ak chcete byť vidieť, odporúčame využívať hlavne obrazový materiál. Ľudia najradšej konzumujú a ďalej šíria obrázky a videá. Na vašom profile Timeline sa najlepšie zobrazujú obrázky o veľkosti 404x404 pixelov a pre udalosti špeciálnej dôležitosti je možné použiť aj "dvojnásobok" 843x403 pixelov, ktorý sa potom zobrazuje cez celú šírku Timeline.

Pre sprístupnenie rôznych metrík, podľa ktorých sa dá odhadnúť obľúbenosť a efektivita vašej Facebookovej prezentácie, potrebujete aspoň 30 fanúšikov. Keď túto hranicu prekročíte, môžete sa tešiť na mnohé užitočné údaje - napríklad dosah, teda kam až sa váš príspevok dostal, koľko ľudí ho videlo. Dosah sa rozdeľuje na tri kategórie: Organický (koľko vašich fanúšikov si príspevok prečítalo), Virálny (ako ďaleko sa informácia rozšírila okrem vašich fanúšikov) a Platený (koľko ľudí oslovila vaša zaplatená facebooková reklama).

Súťaže

Súťaže na Facebooku sú kapitolou sami o sebe. Nie je to tak dlho, čo FB uvoľnil opraty a dovolil organizovať aj čisto facebookové súťaže, napriek tomu pár pravidiel zostalo. Súčasťou súťaže môže byť napríklad "lajkovanie", alebo pridať komentáre, ale nie zdieľanie na profile Timeline. Ten je jednoducho váš a súťaž vás nesmie nútiť si ho zahlcovať tým, čím nechcete.

 

Značky

Podobné články

Ako pridať Chrome rozšírenia do mobilného prehliadača v Androide?

Ako pridať Chrome rozšírenia do mobilného prehliadača v Androide?

Najlepšie internetové dátové úložiská

Najlepšie internetové dátové úložiská

Oblúbené programy v portable verzii

Oblúbené programy v portable verzii

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače Chrome, Firefox a Operu

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače Chrome, Firefox a Operu

Tipy a triky pre sociálne siete – Facebook

Tipy a triky pre sociálne siete – Facebook

Prezrite si fotky z Instagramu aj na vašom počítači

Prezrite si fotky z Instagramu aj na vašom počítači

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 5 4 c 1 8  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia