softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14640
  • Užívatelia: 3221

AV-Comparatives vyhlásilo najlepší antivírus roka 2012

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.1.2013 | Zobrazené: 12479x

Pokiaľ chcete vedieť, ktorý antivírusový program spoľahlivo ochráni váš počítač, nemali by ste ignorovať výsledky testov vykonávaných nezávislou organizáciou AV-Comparatives. Pred pár dňami sme sa totiž dočkali zhrnutia výsledkov za rok 2012. V plnom znení sú zverejnené vo formáte PDF na webe:

http://www.av-comparatives.org/images/docs/avc_sum_201212_en.pdf

Hoci ide o malý román, mali by ste sa na ne aspoň pozrieť a závery niektorých testov poriadne preskúmať. Pokiaľ ale nemáte čas, chuť alebo dostatočnú znalosť angličtiny, pripravili sme pre vás výber toho najdôležitejšieho.

Víťaz medzi antivírusmi za rok 2012

AV Comparatives vybrala rovno dve najlepšie riešenia roka 2012. Jedno z nich však už sladké víťazstvo okúsilo v predchádzajúcich ročníkoch, takže bolo tentoraz udelené Bitdefenderu, ktorý sa z neho doposiaľ radovať nemohol. Testovaná bola platená verzia v hodnote cca 60 eur, no program môžete získať aj zadarmo v rámci bezplatného variantu. Spoľahlivosť oboch verzií je prakticky totožná a oproti platenej prídete len o pár funkcií.

Ďalšie ocenené antivírusy roka 2012

Lenže počas roka 2012 sa výborne darilo aj ostatným antivírusovým programom, a to dokonca až tak, že pre ne AV-Comparatives vytvorilo špeciálnu kategóriu. Nie sú síce dovedené k absolútnej dokonalosti, ako Bitdefender, ale stále ide o riešenia, ktoré vás zaručene nesklamú. Na stiahnutie vám ponúkame free verzie, hoci testované verzie boli zväčša spoplatnené. Pri programoch bez variantu zadarmo uvádzame aspoň bezplatný trial, ktorý väčšinou naplno funguje počas 30-tich dní. Ktoré antivírusy sa v roku 2012 zaradili medzi najlepších?

Reálna ochrana

AV-Comparatives antivírusy netestujú iba v laboratórnych podmienkach. Naopak, veľkú váhu prikladajú aj výsledkom z bežnej prevádzky. Poradie za rok 2012 je v tejto kategórii nasledovné (od najlepšieho): Bitdefender, G DATA, Kaspersky.

Záťaž systému

Ako veľmi dôležité hodnotíme aj testy zamerané na diagnostiku záťaže systému. Na čo by nám bol antivírusový program, ktorý do počítača nepustí ani bajt škodlivého kódu, keď kvôli jeho nárokom nedokáže systém plynule bežať? Webroot bol za rok 2012 označený ako najmenej náročný, nasleduje ho ESET a AVAST. Práve AVAST je podľa nášho názoru najlepším riešením. Veľa pri ňom znamená už to, že prekonal mnohé sofistikované platené riešenia a navyše neprepadol v žiadnom z testov, naopak, často za zaradil k najlepším. 

Značky

Podobné články

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Test najlepších antivírusov - september 2012

Test najlepších antivírusov - september 2012

Ako online otestovať počítač – PC sken

Ako online otestovať počítač – PC sken

AV-Comparatives test antivírusov – marec 2015

AV-Comparatives test antivírusov – marec 2015

Programy na ochranu dát a vášho počítača

Programy na ochranu dát a vášho počítača

Najlepšie antivírusové programy na stiahnutie zadarmo

Najlepšie antivírusové programy na stiahnutie zadarmo

Diskusia

Pavel Pavel reagovat 27.01 14:20

Puživam Avast free a som s ním spokojný. Je to dobrý AV program, aj free verzia. Vo firme sme používali Avast profesional, tiež OK.

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 a c 0 7 5  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia