softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13824
  • Užívatelia: 3117

Víťaz testu antivírusov 2017 (AV-Comparatives)

Autor: Redakcia  |   Publikované: 8.1.2018 | Zobrazené: 4495x

Chcete zistiť, či máte kvalitný a spoľahlivý antivírus? Neviete, či naozaj funguje ako nepriepustná hradba pred internetovým nebezpečenstvom? Spoločnosť AV-Comparatives pre užívateľov otestovala rad populárnych bezpečnostných riešení a našla víťaza. V polročnom teste sa detailne venovala dvadsaťjeden antivírusom a vyskúšala na nich reálne internetové hrozby. Pozrite sa na výsledky a hlavne na víťaza celého testu.

Ako prebiehalo testovanie?

Testeri v AV-Comparatives otestovali celkom 21 antivírusov. Nad každým z nich spustili takmer 1800 testov a to počas druhého polroka 2017. Postup bol každý deň rovnaký - najprv nechali antivírus stiahnuť aktualizácie a najnovšie vírusové databázy. Následne počkali na spracovanie nových dát a pustili sa do testovania. Pre skúšky boli každý deň pripravené nové nebezpečné stránky a súbory. Abecedný zoznam všetkých testovaných antivírusov nájdete v tabuľke:

Seznam testovaných antivirů

Kto sa stal víťazom testu antivírusov?

Ešte pred odhalením celkového víťaza sa musíme zastaviť nad niekoľkými dôležitými aspektmi testu. Počas jeho realizácie totiž nebolo skúmané iba percento (ne)zablokovaných pokusov o útok, ale veľmi dôležitú úlohu hrali dva ďalšie stavy. Prvý je označovaný ako User dependent (rozhodnutie ponechané na užívateľovi). Ide o situáciu, keď antivírus ponechá rozhodnutie na samotnom užívateľovi. Tu teda záleží na užívateľových skúsenostiach a cite pre bezpečnosť. Druhým stavom je False Positive (falošný poplach). Ide o označenie úplne bezpečnej stránky/súboru za nebezpečnú/nebezpečný. Užívateľ tak môže zbytočne opustiť úplne bezpečný web, prípadne si nemusí stiahnuť inak bezproblémový súbor. Oboje je znakom zlého alebo nedostatočného vyhodnotenia situácie. Víťazom testu sa potom mohol stať iba taký antivírus, ktorý obstál nielen v blokovaní skutočných hrozieb, ale poradil si aj s rozhodnutím u tých menej jasných. Stačí sa pozrieť na dva nasledujúce obrázky. Prvý obsahuje detailné spracovanie výsledkov a druhý potom všetko vykresľuje v prehľadnom grafe.

Výsledky testu antivirů

Detailný výpis výsledkov

Výsledky testu v grafu

Interaktívne spracovanie výsledkov

Pre druhý polrok roku 2017 sa víťazom testu antivírusov podľa AV-Comparatives stal Panda Free Antivirus.

Detailný popis testovania a rozhodovania sa môžete pozrieť v PDF správe AV-Comparatives (Test Q2 2017).

Značky

Podobné články

Najlepšie programy pre zálohovanie dát

Najlepšie programy pre zálohovanie dát

Nové procesory len s Windows 10

Nové procesory len s Windows 10

Manuálne vrátenie tlačidla štart do Windows 8

Manuálne vrátenie tlačidla štart do Windows 8

Test antivírusov pre október 2015

Test antivírusov pre október 2015

Firewall – strážca vášho PC

Firewall – strážca vášho PC

Ako online otestovať počítač – PC sken

Ako online otestovať počítač – PC sken

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 1 4 e f 5  :
 
Odkaz :