softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

Víťaz testu antivírusov 2017 (AV-Comparatives)

Autor: Redakcia  |   Publikované: 8.1.2018 | Zobrazené: 6288x

Chcete zistiť, či máte kvalitný a spoľahlivý antivírus? Neviete, či naozaj funguje ako nepriepustná hradba pred internetovým nebezpečenstvom? Spoločnosť AV-Comparatives pre užívateľov otestovala rad populárnych bezpečnostných riešení a našla víťaza. V polročnom teste sa detailne venovala dvadsaťjeden antivírusom a vyskúšala na nich reálne internetové hrozby. Pozrite sa na výsledky a hlavne na víťaza celého testu.

Ako prebiehalo testovanie?

Testeri v AV-Comparatives otestovali celkom 21 antivírusov. Nad každým z nich spustili takmer 1800 testov a to počas druhého polroka 2017. Postup bol každý deň rovnaký - najprv nechali antivírus stiahnuť aktualizácie a najnovšie vírusové databázy. Následne počkali na spracovanie nových dát a pustili sa do testovania. Pre skúšky boli každý deň pripravené nové nebezpečné stránky a súbory. Abecedný zoznam všetkých testovaných antivírusov nájdete v tabuľke:

Seznam testovaných antivirů

Kto sa stal víťazom testu antivírusov?

Ešte pred odhalením celkového víťaza sa musíme zastaviť nad niekoľkými dôležitými aspektmi testu. Počas jeho realizácie totiž nebolo skúmané iba percento (ne)zablokovaných pokusov o útok, ale veľmi dôležitú úlohu hrali dva ďalšie stavy. Prvý je označovaný ako User dependent (rozhodnutie ponechané na užívateľovi). Ide o situáciu, keď antivírus ponechá rozhodnutie na samotnom užívateľovi. Tu teda záleží na užívateľových skúsenostiach a cite pre bezpečnosť. Druhým stavom je False Positive (falošný poplach). Ide o označenie úplne bezpečnej stránky/súboru za nebezpečnú/nebezpečný. Užívateľ tak môže zbytočne opustiť úplne bezpečný web, prípadne si nemusí stiahnuť inak bezproblémový súbor. Oboje je znakom zlého alebo nedostatočného vyhodnotenia situácie. Víťazom testu sa potom mohol stať iba taký antivírus, ktorý obstál nielen v blokovaní skutočných hrozieb, ale poradil si aj s rozhodnutím u tých menej jasných. Stačí sa pozrieť na dva nasledujúce obrázky. Prvý obsahuje detailné spracovanie výsledkov a druhý potom všetko vykresľuje v prehľadnom grafe.

Výsledky testu antivirů

Detailný výpis výsledkov

Výsledky testu v grafu

Interaktívne spracovanie výsledkov

Pre druhý polrok roku 2017 sa víťazom testu antivírusov podľa AV-Comparatives stal Panda Free Antivirus.

Detailný popis testovania a rozhodovania sa môžete pozrieť v PDF správe AV-Comparatives (Test Q2 2017).

Značky

Podobné články

AV-Comparatives test antivírusov – marec 2015

AV-Comparatives test antivírusov – marec 2015

Windows 8 tipy a triky

Windows 8 tipy a triky

Ako zistiť verziu svojho Windows v PC?

Ako zistiť verziu svojho Windows v PC?

AV-Comparatives vyhlásilo najlepší antivírus roka 2012

AV-Comparatives vyhlásilo najlepší antivírus roka 2012

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Programy na zálohovanie dát

Programy na zálohovanie dát

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d a 2 9 9 7  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia