softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14807
  • Užívatelia: 3226

CCleaner odteraz zlepšuje výkon počítačov. Starých aj nových

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.8.2022 | Zobrazené: 610x

Obľúbený program na optimalizáciu PC dostane veľkú aktualizáciu. CCleaner, už viac ako 5 rokov spadajúci pod Avast, prinesie ešte lepšie optimalizovanie výkonu PC. Využitie nájde najmä na starších počítačoch, ale hodnotné výsledky dosiahol aj na novších zariadeniach.

Nová funkcia, ktorú Avast do programu prináša, nesie názov Performance Optimizer. Ten sa bude starať o optimalizovanie výkonu a bude súčasťou platenej verzie programu. Používatelia využívajúci CCleaner zadarmo túto funkciu nedostanú, ale vždy je možnosť si priplatiť.

V princípe funguje tak, že bráni programom, ktoré používateľ aktuálne nevyužíva, vo využívaní systémových prostriedkov. Oficiálne stanovisko k novej technológii znie: "Počítače používajú aplikácie spúšťané pri štarte operačného systému, procesy a služby neviditeľne bežiace na pozadí, ktoré spomaľujú chod počítača. Optimalizácia výkonu tieto aplikácie inteligentne uspáva, aby prerozdelila systémové prostriedky na aktuálne úlohy a potom ich okamžite prebudí, akonáhle sú potrebné."

Performance Optimizer podľa výsledkov zvyšuje výkon starších PC z roku 2015 v priemere o 34 percent. Na novších zariadeniach sa ale rovnako nestratí, pretože napríklad pri notebookoch z roku 2021 dokáže zvýšiť výdrž batérie až o 30 percent. Pozitívne výsledky hlási aj pri znížení doby spúšťania zariadenia. Používatelia pracujúci na cestách na notebookoch si tak môžu predĺžiť pracovnú dobu a použiteľnosť notebooku.

Nová aktualizácia prinesie aj viacero podporovaných programov v rámci služby aktualizácie softvéru v PC. Celkovo 50 nových podporovaných programov zahŕňa napríklad Adobe Reader, KMPlayer alebo WinZip. Veľký Software Updater, ktorý príde ešte v tomto roku, potom rozšíri podporu programov na 200.

Ak patríte medzi používateľov využívajúcich CCleaner v platenej verzii, môžete sa tešiť na veľké zmeny. Optimalizovanie PC bude intuitívnejšie, rýchlejšie a najmä pohodlnejšie. Nový CCleaner ocenia najmä zákazníci so staršími PC, ale aj používatelia notebookov. 

Značky

Podobné články

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Najlepšie programy - záchrana dát, obnova súborov

Najlepšie programy - záchrana dát, obnova súborov

Windows 8: skvelé a takmer zadarmo

Windows 8: skvelé a takmer zadarmo

Programy na vrátenie tlačidla Štart do Windows 8

Programy na vrátenie tlačidla Štart do Windows 8

Ako zistiť heslo k domácej Wi-Fi sieti?

Ako zistiť heslo k domácej Wi-Fi sieti?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 b a a e e  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia