softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Online Office zadarmo a ďalšie užitočné editory

Autor: Redakcia  |   Publikované: 30.6.2014 | Zobrazené: 6104x

Cloudové (nielen) úložiská sú asi najväčšou témou na poli výpočtovej techniky posledných rokov. Od jednoduchého ukladania dát na serveroch prístupných odkiaľkoľvek už bol len malý krôčik k nabaleniu ďalších služieb, ktoré môžu fungovať čisto v internetovom prostredí. Dôkazom sú tri vynikajúce kancelárske balíky, ktoré sú naviazané na cloudové úložiská a kvalitné ekosystémy previazaných služieb, ale aj ďalšie editory, ktoré by ste si ešte pred pár rokmi museli sťahovať a inštalovať.

Google Docs

Google Docs sú jednou z kvapiek v bohatom mori služieb tohto internetového giganta. Nie je príliš veľa oblastí, kam by Google nezasahoval a jeho Dokumenty svedčia o tom, že vie, čo robí. Môžete v nich vytvoriť tri druhy súborov alebo ak chcete projektov. Klasický textový dokument, ktorý do istej miery kopíruje Microsoft Word, spreadsheet, čo je konkurent Excelu, a Presentation, čo je klasická powerpointovská prezentácia.

Cloudové úložisko

Ide o priestor na vzdialenom serveri, do ktorého je možné pristupovať cez internet. Tento diskový priestor možno využiť na nahrávanie záloh PC, alebo k ukladaniu online aktivít, medzi ktoré patria aj súbory vytvorené v Google Docs alebo Microsoft Office Web Apps. Užívateľ má väčšinou k dispozícii nejaký priestor zadarmo (u Googlu je to 15 GB) a ďalší priestor možno dokúpiť (až stovky gigabajtov).

Výhody samotných Google Docs sú v tom, že veľké množstvo ľudí využíva Gmail, prípadne aj Google+ a ďalšie služby od Googlu a jediné, čo k tvorbe dokumentov v tomto balíku potrebujete, je práve emailový účet Gmail, ktorý patrí medzi najšikovnejšie mainstreamové služby vo svojom odbore. Takže ako bonus ku kvalitnému emailu máte aj možnosť vytvárať a editovať tri najpoužívanejšie druhy dokumentov. To všetko aj so svojimi priateľmi, kolegami, alebo kýmkoľvek, komu dovolíte konkrétny dokument editovať, takže na jednej tabuľke môže naraz pracovať napríklad 5 ľudí, pričom všetky úpravy prebiehajú v reálnom čase, aj keď bude jeden používateľ v Európe, druhý v Ázii a tak ďalej. Samozrejmosťou je možnosť nastaviť práva jednotlivých užívateľov, takže Google Dokumenty nie sú len bezplatnou náhradou MS Office, ale nástrojom, ktorý pridáva navyše úplne nový rozmer spolupráce a produktivity.

Google Docs néjdete na https://docs.google.com/

Zoho Docs

Zoho Docs ponúkajú taktiež základný trojlístok aplikácií, rovnaké ako Google Docs. Zásadným rozdielom je ale ekosystém, ktorý je snáď ešte rozsiahlejší, než v prípade Googlu. Zoho ponúka desiatky služieb, ktoré sa zameriavajú na manažment a efektivitu. Zoho má aj vlastný CRM systém a celkovo má tento obľúbený portál cez 10 miliónov užívateľov.

Služba Zoho Docs je samozrejme zadarmo, takže ju odporúčame vyskúšať, aby ste sami spoznali, ktorý z kancelárskych balíkov vám bude vyhovovať viac.

Zoho Docs nájdete na: http://www.zoho.com/docs/

Microsoft Office Web Apps

Veľkú konkurenciu pre MS Office vytvoril Microsoft sám. Bitka o užívateľa ekosystémov sa presunula na internet, takže Microsoft ponúka veľmi vyspelý a pohodlne použiteľný balík 4 programov, Word, Excel, PowerPoint a OneNote. Stačí registrácia do služby SkyDrive (OneDrive), čo je obdoba Google Drive. Ide teda o cloudové úložisko, ktorého sú kancelárske balíky súčasťou.

Microsoft je samozrejme zďaleka najskúsenejším hráčom na tomto poli a vďaka existencii klasických MS Office vie ponúknuť aj niečo navyše. V tomto prípade ide o možnosť editovať v cloude uložené dokumenty aj v klasických "ofisoch", alebo o možnosť online práce na poznámkach v OneNote.

MS Office Web Apps nájdete na: http://office.microsoft.com

Pixlr Editor

Od kancelárskych balíkov teraz preskočíme k monotematickým službám. V oblasti online editorov obrázkov je konkurencia naozaj tvrdá, ale jednoduchosťou a možnosťami nad ostatnými vyniká Pixlr. Na prvý pohľad vás zaujme moderné a veľmi kompaktné užívateľské rozhranie, v ktorom sa nestratíte, čo je medzi podobnými programami skôr svetlá výnimka.

Okrem Pixlr Editore si môžete vyskúšať aj ďalšie veľmi užitočné nástroje, ktoré sa však najviac hodia na "mrvenie" obrázkov rôznymi efektami a podobne. Ide o Pixlr Express, ktorý umožňuje potrebnú tematickú personalizáciu fotiek, a Pixlr O-Matic, s ktorým zase vytvoríte nevšednú kombináciu efektov a filtrov v troch stupňoch automatických úprav.

Pixlr nájdete na: http://pixlr.com/

Magisto

Editory obrázkov máme vďaka Pixlr vyriešené, ale upraviť video na internete? Áno, ide to, a vďaka Magisto k tomu stačí pár kliknutí. Magisto vaše videá spojí, preloží obrázkami a efektnými prechodmi či hudbou. Síce vám nenechá príliš veľa voľnosti, ale ľahko s ním vytvoríte veľmi efektné video, ktoré môžete zdieľať na internete. Sťahovanie vytvorených videí je ale až s platenou verziou editora.

Magisto nájdete na: http://www.magisto.com/

Značky

Podobné články

Zjednodušenie práce: Označenie časti textu z odkazu bez otvorenia linku

Zjednodušenie práce: Označenie časti textu z odkazu bez otvorenia linku

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Najlepšie programy - záchrana dát, obnova súborov

Najlepšie programy - záchrana dát, obnova súborov

Väčšia výdrž batérie notebooku: Ponúkame 4 osvedčené rady, ako to dosiahnuť

Väčšia výdrž batérie notebooku: Ponúkame 4 osvedčené rady, ako to dosiahnuť

Čo prinesie Microsoft Office 2013?

Čo prinesie Microsoft Office 2013?

Ako zistiť heslo k domácej Wi-Fi sieti?

Ako zistiť heslo k domácej Wi-Fi sieti?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 1 0 f a 9  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia