softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Euro Truck Simulator 2 tipy a triky

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.4.2013 | Zobrazené: 25426x

Nakoľko je Euro Truck Simulator 2 (ETS2) dlhodobo najsťahovanejšia hra, na našom serveri, rozhodli sme sa napísať článok, v ktorom sa pozrieme na základné tipy a triky pre hráčov tohto výborného simulátora. Ostrieľaní truckeri tu asi nenájdu nič nové, pretože je článok určený skôr pre začínajúcich a menej pokročilých hráčov ETS2. Pre tých, ktorí nevedia, o čo ide – ETS 2 je simulátor kamiónovej dopravy. Jednoducho povedané, riadite truck a zarábate peniaze. Vašou úlohou väčšinou je doviezť náklad z bodu A do bodu B. Na prvý pohľad nič svetoborné, lenže českým vývojárom sa podarilo hrateľnosť doviesť do takej úrovne, že titul prerazil aj v zahraničí. Nedávno sme písali aj o najlepších a najzaujímavejších módoch pre ETS2. Prvú časť článku si môžete prečítať tu a druhú tu. Pokiaľ ste ETS2 nikdy nehrali a chceli by ste si to skúsiť, vedzte, že hrateľnú demoverziu titulu si môžete stiahnuť priamo tu.

Než sadnete za volant

Predtým, ako sa pustíte do samotného hrania, určite si poriadne preštudujte ovládanie hry a prípadne ho upravte podľa vašich preferencií. Ovládanie monštra, akým kamión bezpochyby je, nie je ničím jednoduchým, aspoň spočiatku. Začiatočníkom tiež odporúčame, aby si zvolili automatickú prevodovku a na tu manuálnu prešli, až keď budú mať v riadení istotu. Ak vlastníte volant, zábavy si užijete ešte o niečo viac.

Kamionisti, vpred!

Na začiatku hry si založíte svoj profil a vyberiete mesto, kde začnete podnikať. Tu budete mať k dispozícii aj svoju prvú garáž (keď začne vaša firma rásť, budete si môcť kupovať garáže v ďalších mestách). Na výber máte 68 miest v 12 európskych krajinách a nájdeme medzi nimi aj našu Bratislavu. Je vhodné, aby ste si vybrali destináciu približne v strede mapy. Budete tak mať lepšiu dostupnosť do okolitých miest.

Vaša kariéra truckera oficiálne začala, čo však robiť teraz? Najskôr si musíte našetriť na vlastný truck, pretože na začiatku budete jazdiť na zapožičaných vozoch. Navštívte Job Market, kde máte prístup k rýchlym zákazkám a vyberte si tie najziskovejšie (najviac peňazí na kilometer). Takto si postupne našetrite na svoj vlastný truck (budete potrebovať asi 100 000 EUR) alebo si zoberte pôžičku. Banka vám sama ponúkne možnosť požičania peňazí, hneď ako splníte niekoľko zákaziek.

Kam na nákupy?

Značka

Veľký showroom

Malý showroom

DAV

Amsterdam, Glasgow

Bremen, Cardiff, Leipzig, Salzburg, Zürich

IVEDO

Frankfurt am Main, Wien

Grimsby, Hamburg, Brussel, Torino

MAN

Berlin, München

Bern, Birmingham, Calais, Dortmund, Edinburg

Majestic

Geneve, Stuttgart

Bratislava, Newcastle, Plymouth, Szczecin, Rotterdam

Renault

Paris, Praha

Düsseldorf, Lyon, Rostock, Felixstowe

Scania

Hannover, Manchester, Milano

Dresden, Lille, Strasbourg, Aberdeen

Valiant

London, Luxembourg

Nürnberg, Osnabrück, Verona, Wroclaw

 

Ťahač nie je auto

Asi každý hráč niekedy virtuálne šoféroval automobil. Pre mnohých sú automobilové hry dokonca koníčkom a ich hranie môže poskytnúť dobrý základ pre riadenie kamióna. Musíte si však uvedomiť, že ťahač má značne odlišné jazdné vlastnosti než osobák. Keď zatlačíte na plynový pedál, váš truck nevystrelí dopredu ako raketa, ale jeho akcelerácia je pomalšia. Nezabúdajte ani na brzdnú dráhu, ktorá je oveľa dlhšia ako pri ľahkých strojoch. V hre budete väčšinu času tráviť na diaľniciach, kde vám výrazne pomôže tempomat, ktorý bude udržiavať rýchlosť vášho vozidla na konštantnej úrovni. Život vám uľahčí aj navigácia (umiestnená v pravom dolnom rohu), pretože zobrazuje trasu a umožňuje lepšie predvídať okolnosti na vozovke. Na výber máte niekoľko tipov kamier. My odporúčame tú z kabíny trucku, nakoľko je najrealistickejšia a vďaka spätným zrkadlám aj veľmi prehľadná. Používajte i virtuálne spätné zrkadlo (zobrazí sa po stlačení F2), s ktorého pomocou uvidíte pravú časť ťahača.

Na čo nezabudnúť

  • Pri príjazde na miesto určenia musíte truck zaparkovať na dané miesto. Môže to za vás spraviť aj počítač, no prídete o cenné body. Preto sa radšej pokúste zaparkovať sami. Spočiatku postupujte veľmi opatrne a pomaly, časom to pôjde ľahšie a ľahšie.
  • Nezabúdajte na tankovanie paliva, nádrž ťahača nie je bezodná. Pri pohľade na prístrojovú dosku zistíte jeho stav. Pred začiatkom cesty si isto naplánujte, kam zájdete na benzínku.
  • Vodič potrebuje odpočinok, takže po určitej dobe za volantom budete musieť nájsť parkovacie miesto, benzínku, garáž či odpočívadlo a dopriať mu pár hodín spánku. Nezaspite však termín doručenia dodávky.
Tip
Pri jazde v trucku si môže užiť stream niektorého českého rádia. Stačí si stiahnuť tento mód a hravo naladíte Impuls, Oldies radio, Dance radio, Bonton, RockZone, Expresradio a ďalšie. Súbor live_streams.sii skopírujte do priečinku ETS2, ktorý máte v dokumentoch.

Nejazdite na červenú

Nedodržiavanie predpisov sa nevypláca. Dávajte pozor na všetky značky, svetelné križovatky, rýchlostné limity a pod. Za porušenie predpisov budete platiť. Koľko?

Nabúranie automobilu                                   400 €

Nedodržanie predpísanej prestávky             150 €

Prekročenie rýchlosti                                     550 €

Jazda na červenú                                          350 €

Jazda v protismere                                        100 €

Nezapnuté čelné svetlá                                 150 €

Rozbehnite to vo veľkom

Váš biznis môžete postupom času rozširovať. Vašu maličkú garáž je možné modernizovať a najať zamestnancov, ktorí pre vás budú jazdiť a zarábať vám peniaze. Za modernizáciu garáže zaplatíte 180 000 EUR a získate ňou miesto na tri ťahače. Takúto garáž môžete za 100 000 EUR ďalej rozšíriť a vytvoriť tým miesto pre päť ťahačov. Potom je na rade nakúpiť nové. Ďalšie garáže si môžete kupovať v akomkoľvek meste a vytvoriť si tak pobočky po celej Európe. Novú garáž zoženiete za 180 000 EUR.

Staňte sa kráľom ciest

V hre funguje úrovňový systém, kde za kilometre prejdené s nákladom získavate EXP body. Za určitý počet EXP bodov sa dostanete na vyššiu úroveň, čím sa zvyšujú vaše schopnosti a získavate lepšie odmeny. Za jeden kilometer prejdený z nákladom získate jeden EXP bod.

Úroveň                EXP               Titul
0.-4.                      0                  Nováčik
5.-9.                    3300              Nadšenec
10.-14.                11100            Skúsený pracovník
15.-19.                24600            Profesionál
20.-24.                43100            Majster
25.-29.                68200            Inštruktor
30.-39.                99700            Elita
40.-49.               167700           Kráľ ciest
50. a vyššia        235700          Legenda

Kde hľadať zamestnancov?

Pri rozširovaní podniku je nutné najímať ďalších zamestnancov. Tých môžete nájsť v personálnych agentúrach, ktorých je v hre celkom 44 a sú rozmiestnené po celej mape. Agentúra si za jedného zamestnanca účtuje poplatok vo výške 1 500 EUR. Pri najímaní zamestnanca si dávajte pozor na tri faktory:

Pracovné hodnotenie – čím vyššie, tým lepšie

Plat – čím nižší, tým lepšie, ale pozor, pracovníci s dobrým hodnotení si väčšinou pýtajú vyššiu mzdu (natrafiť je však možné aj na výnimky)

Zručnosti – tu je pre vás najdôležitejšia schopnosť na dlhú vzdialenosť

Pôžičky od banky

Zaujímavou súčasťou hry je možnosť využiť bankovú pôžičku, vďaka ktorej urýchlite expanziu podniku alebo dokážete pokryť nečakané výdavky. Pomocou pôžičky si môžete vylepšiť garáž, či rovno kúpiť novú, zabezpečiť nový truck, alebo použiť peniaze na opravu vášho vozu. Na začiatku budete môcť požiadať len o 100 000 EUR, ale neskôr sa vaše možnosti rozšíria až na 400 000 EUR, čo je celkom slušný balík peňazí. Predtým, ako si vezmete pôžičku, dobre si premyslite, či ju budete schopný splácať. Ak sa tak totiž nestane, banka vám môže zhabať úplne všetko, aj posledný ťahač. Pravidlom pri pôžičkách je, že čím menšia čiastka, tým vyššia úroková sadzba.

Pôžička

Doba splácania

Ročná úr. sadzba

Denná splátka

Celkom zaplatíte

10 000 EUR

35 dní

23 %

290 EUR

10 150 EUR

50 000 EUR

35 dní

20 %

1 445 EUR

50 575 EUR

100 000 EUR

35 dní

18 %

2 887 EUR

101 045 EUR

400 000 EUR

70 dní

12 %

5 787 EUR

405 090 EUR

 

Značky

Podobné články

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Nejlepšie módy pre Minecraft

Nejlepšie módy pre Minecraft

Čo je Long Driven Shot a ako vystreliť po zemi v hre FIFA?

Čo je Long Driven Shot a ako vystreliť po zemi v hre FIFA?

Valorant pri oficiálnom vydaní aj s novým trailerom a postavou!

Valorant pri oficiálnom vydaní aj s novým trailerom a postavou!

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 2 b e 6 0  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia