softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
 • Užívatelia: 3235

Najobľúbenejšie módy pre Euro Truck Simulator 2

Autor: Redakcia  |   Publikované: 14.1.2013 | Zobrazené: 36252x

Euro Truck Simulator 2 je pokračovaním jednej z najúspešnejších hier českého vývojárskeho štúdia SCS Software. Neobvyklý simulátor ťahačov tiež ťaží z obrovského záujmu komunity, ktorá dokáže pomocou rozmanitých módov ETS 2 upravovať, rozširovať či vylepšovať.

Ako na inštaláciu?

Inštalácia módov je veľmi jednoduchá. Stačí stiahnuť mód zabalený v RAR a rozbaliť (potom bude mať príponu .scs) ho do dokumentovej zložky hry. Cesta by mala byť nasledujúca (vo Windows 7):

C:\Users\UžívateľskéMeno\Dokumenty\Euro Truck Simulator 2\Mod

To je všetko. Pozor si ale dávajte na prípadné kolízie módov – niektoré skrátka nie je možné používať súčasne, pretože upravujú rovnaké parametre hry. Napríklad, môžete mať nainštalovaný iba jeden mód editujúci nastavenie obmedzovača. S niektorými módmi, príkladom sú mapové, bude nutné rozohrať novú hry.

Modely ťahačov

Pre Euro Truck Simulator 2 vzniká veľké množstvo úplne nových ťahačov svetoznámych značiek, akými sú Renault, Scania, MAN alebo DAF. My sme pre vás vybrali trocha exotiky:

 • MAZ 5432, ťahač vyrábaný v bieloruskej automobilke MAZ
 • Volkswagen Constellation, ťahač zvláštneho vzhľadu určený pre brazílsky trh
 • Mercedes-Benz Axor Dirty, prináša ťahač od Mercedesu, na ktorom je na prvý pohľad vidno, že má toho veľa za sebou (je skrátka špinavý až za spätnými zrkadielkami)

Okrem celých ťahačov je možné sťahovať aj jednotlivé skiny, ktoré zmenia vzhľad prítomných vozidiel alebo vykonajú facelift interiéru.

Návesy a čerpačky

Realistický dojem z hry v ETS 2 trochu kazia aj nereálne dopravné spoločnosti a hlavne návesy, ktoré síce zhruba zodpovedajú tomu, čo veziete, ale neprinášajú pravé uspokojenie typu: „Tak, teraz idem s kamiónom naloženým až po vrch fľašami s Pepsi.“ Fanúšikovia titulu si dali na odstránení tejto skutočnosti naozaj záležať a vytvorili úplne nové návesy, ich skiny a dokonca aj skutočné čerpacie sanice.

 • Jachta je úplne nový náves, na ktorom veziete luxusný čln
 • Carlsberg je známe a relatívne dobré dánske pivo, ktoré vďaka tomuto skinu môžete prevážať po celej Európe
 • UK Skins pack prináša návesy množstva zaujímavých spoločností, napr. Pepsi, Interspar, ...
 • Čerpacie stanice budete navštevovať pomerne často, tak prečo netankovať na Shellke či OMV?
 • Vianočný ťahač s návesom je podarený mód, ktorý si nesmiete nechať ujsť, obzvlášť počas Vianoc – okrem svietiaceho kokakolového návesu (známeho z reklám) obsahuje i nové, ako inak vianočné, skladby. Na inštaláciu stiahnite prvú aj druhú časť módu a obe ich rozbaľte do dokumentovej zložky Euro Truck Simulator 2 (nie priamo do Mod, pretože okrem samotného módu obsahuje aj ďalšie súčasti)

Mapové módy

Hoci sa vývojári snažia urobiť mapy a módy naozaj atraktívnymi, náročných hráčov často neuspokoja. Preto vznikajú mapové módy, v ktorých sa mení napríklad okolie cesty alebo rovno celá mapa.

 • EUROPE je podarená mapa Európy zameraná hlavne na Poľsko. Má tú výhodu, že po jej inštalácii nemusíte hrať hru odznova, ale môžete pokračovať vo vašom ťažení.
 • Europa pridáva oblasť Švajčiarska

Ostatné

Do ETS 2 nie je problém stiahnuť nové svetlá, upravenú fyziku, vylepšenie UI (všetko nájdete aj u nás) alebo ďalšie zaujímavosti, napr:

 • Let It Snow je zimný mód, v ktorom celý kraj pokryje biela perina. S jej prítomnosťou sa samozrejme upraví aj správanie vozidla na vozovke.
 • Game Fixes je kompiláciou obľúbených módov, ktoré opravujú chyby v hre alebo pridávajú ďalšie prvky – reálne logá, atď.

Značky

Podobné články

Návod na pridanie hry na Steam aj mimo platformu

Návod na pridanie hry na Steam aj mimo platformu

Zistite, koľko ste minuli peňazí v hre Legaue of Legends

Zistite, koľko ste minuli peňazí v hre Legaue of Legends

Dota 2 má niečo, čo iné eSporty nie. Prečo je The International najlepší?

Dota 2 má niečo, čo iné eSporty nie. Prečo je The International najlepší?

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Najlepšie online hry

Najlepšie online hry

Ako získať vyššie MMR? Tu je 8 tipov, ako sa zlepšiť v hre

Ako získať vyššie MMR? Tu je 8 tipov, ako sa zlepšiť v hre

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 7 0 f e 4  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia